Lyžování ve Francii

Slunce, skály a překrásné výhledy - na lyžování ve francouzských Alpách se hned tak nezapomíná

Lyžování ve Francii je opravdová lahůdka. Stovky kilometrů vzájemně propojených sjezdovek, kvalitní a početné snowparky, spousta možností pro freeride, všudypřítomné hospůdky a restaurace a hlavně Slunce - takovou kombinaci jinde nenajdete. Především v jižních Alpách se počasí vyznačuje častým slunečním svitem a intenzivními srážkami, během kterých napadne neskutečné množství sněhu. Doprava do Francie je sice poněkud zdlouhavá, ale pro naše lyžařské zájezdy využíváme služeb dopravce VegaTour, který disponuje moderními autobusy s wifi připojením. Francie láká lyžaře a snowboardisty na pobyt za super ceny.

Letošní sezónu nebudeme vypisovat žádné zájezdy do Francie. Ale nezoufejte, zima nejsou jen Alpy. Můžete si vybrat zimní zájezdy na hory od sesterské CK Alpina a zalyžovat si na Ukrajině, v Bulharsku, Makedonii, BosněČerné Hoře nebo si vybrat z široké nabídky zájezdů na skialpysněžnice nebo na běžky.

Sjezdovky ve Francii

Lyžování ve Francii je charakteristiké velkými propojenými areály se stovkami kilometrů sjezdovek. Počasí ve Francii je příznivé díky vysokému počtu slunečných dnů a také výbornými sněhovými podmínkami, které umožňují lyžování  a snowboarding od prosince až do konce dubna a v resortech s ledovcem i mohem déle.

Náš tip na lyžování ve Francii

Lyžařské středisko Vars/Risoul patří k nejoblíbenějším areálům našich klientů. Není výjimkou, že někteří zákazníci se do resortu Vars/Risoul vrací opakovaně. Jestliže se tedy rozhodnete strávit zimní dovolenou ve Francii poprvé, tak s tímto střediskem nemůžete šlápnout vedle a užijete si lyžování ve Francii naplno.

Slunečný březen

Kdo má pod čepicí, jezdí do Francie v březnu - kombinace slunečného počasí, velké zásoby sněhu a přívětivých cen dělá znamená sázku na jistotu. A komu se neche tak daleko řídit, může se svézt autobusem.