Vars / Risoul

Francouzská klasika s výbornými snowparky
Francie

Usilovně pracujeme na přípravě nabídky lyžování ve Vars/Risoul pro sezónu 2020/2021. 


Lyžařské zájezdy do Vars/Risoul patří jasně do kolonky nejprodávanější lyžařské středisko v naší cestovce. Velké popularitě se těší díky velmi vstřícné cenové politice za více než 180 km upravených sjezdovek, ubytování v rezidencích přímo u svahu a s nabídce služeb v blízkém okolí. Lyžařské zájezdy do Vars/Risoul patří jednoznačně mezi nejvýhodnější zimní nabídky dovolené ve Francii. Středisko je pravidelně v provozu od prosince až do jarních měsíců. Začátkem dubna si zde můžete užít největší český festival v Alpách WooXUP
1 650 - 2 750 m n. m.
185 km
7
42
naše nejprodávanější středisko

WooXUP !!!

Ýbrboží hudební fesťák na lyžích a snowboardu ve sluncem zalitých Alpách. WooXUP Ti dává možnost užít si 6 dní dlouhé prázky s velkou partou lidu akapelou WOHNOUT. Každý den budeš moct jezdit, učit se novým trikům, zkoušet novou výzbroj, uvolnit křečová lýtka na Apres Ski a večer zařádit na párty do ranních hodin. 
 

Po celý rok za super prachy

Po celý rok zde seženete ubytování za velmi příznivé ceny. Residence Ecrine des Neiges nabízí ideální poměr cena výkon. Pro ty, co na pokoj chodí hlavně spát a na interiéru jim moc nezáleží, protože celý den stráví na svahu, je vhodná residence Les Myrtilles

Levný březen ve Varsu

V únoru padá sníh a v březnu ceny - oproti hlavní sezóně si v březnu zalyžujete až o 35% levněji! A ještě k tomu na sluníčku :)

WooXUP 2020

Ýbrboží hudební fesťák na lyžích a snowboardu ve sluncem zalité Francii v termínu 27.3. - 5.4.2020
Zobrazit akci

Vars / Risoul

Více než 180 km sjezdovek, které se nachází v propojených střediscích „Vars/Risoul“, je ideální množství na týdenní lyžování ve Francii. V resortu se nachází jak snadnější sjezdovky zelené a modré obtížnosti v nižších polohách, tak i obtížnější, hned pod vrcholy ve výšce okolo 2 700 m n. m. Plných 83 % sjezdovek se nachází nad 2 000 m n. m. Celkem na příznivce alpského lyžování čeká 115 sjezdovek všech obtížností, které obsluhuje 42 přepravních zařízení (lanovek i vleků).

Patříte-li mezi lyžaře či snowboardisty preferující freestyle, budete jistě nadšeni z obrovského Varsparku se spoustou překážek a boardercrossu ve „Vars“. Ani vyznavači freeridu ve středisku nepřijdou zkrátka, kvalitní terény objeví při dobrých sněhových podmínkách téměř všude. Různé skalní hřbety, žlaby a pláně vytvářejí poctivou freeride arénu a nabízejí lyžařům řadu možných cest po panenských svazích.

Další informace o středisku

 • celkem 185 km sjezdovek - 30 km zelených, 75 km modrých, 64 km červených a 16 km černých
 • 2 kabinky, 17 sedačkových lanovek a 31 vleků
 • 35 km běžeckých tratí
 • 40 km značených lesních cest pro procházky ve sněhem zasněženém lese
 • 7 snowparků -  více než 50 překážek přístupných lyžařskými vleky, Varpark a park Eyssina hostí mezinárodní soutěže s překážkami hodných olympijských her a X-games.
 • v horní části střediska, na svahu Le Fournet, objevíte nádherné dětské hřiště pro sáňkování
  Otevřené celý den, každý den během zimní sezóny (v závislosti na povětrnostních podmínkách)
 • lyžařská škola
 • lyžařská přilba ve Francii povinná není, ale vřele ji doporučujeme, především pro děti

Doporučené trasy

Z Prahy: Plzeň - Rozvadov - München - Torino - Briancon - Vars
 • 12 hod, 1.114 km

Z Brna: Mikulov - Wien - Graz - Willach - Udine - Venezia - Milano - Torino - Briancon - Vars
 • 13 hod 40 min, 1.280 km
 • velké množství barů, restaurací, kaváren, vináren, hospod a diskoték
 • restaurace servírují tradiční francouzské i mezinárodní speciality
 • turistické informační centrum
 • Wellness Les Bains de Vars nabízí různé relaxační procedury, např parní lázeň, zábaly, pedikúru a manikúru a další
 • venkovní kluziště
 • Každé úterý jsou v centru Varsu tradiční trhy plné voňavých sýrů, vín a dalších místních dobrot a výrobků
Je v březnu dost sněhu?
Se sněhovými podmínkami ve sředisku Vars máme jen dobré zkušenosti. Samozřejmě Vám nedokážeme garantovat 100 % lanovek a sjezdovek v provozu, ale dle dlouholetých zkušeností si troufáme doporučovat i termíny až do poloviny dubna! 

Kdy obdržíme podrobné informace k zájezdu (adresa, kontakt, voucher atd.)?
Odbavení zájezdu zasíláme klientům elektronicky emailem a to 2–3 týdny před odjezdem.

Je k dispozici delegát CK? S kým řešit případné potíže?
Na místě není přítomen náš stálý delegát. Nicméně před zájezdem obdržíte pokyny spolu s číslem zákaznické linky, na kterou můžete kdykoliv volat s vašimi dotazy či problémy. Přímo na místě se také neváhejte s Vašimi požadavky ohledně ubytování obracet přímo na recepci agentury. Adresu i kontakt na recepci obdržíte s pokyny před zájezdem.

Kdy se začíná lyžovat?
V ceně zájezdu je 6 denní skipas pro celou oblast Vars a Risoul platný vždy od neděle do pátku. 
Kdy je příjezd/odjezd?

A) Linková autobusová doprava = odjezd z ČR do Francie je vždy v pátek v odpoledních až večerních hodinách dle nástupních míst (konkrétní odjezdové časy zasíláme v propozicích přibližně 2 týdny před odjezdem), odjezd z Francie zpět do ČR je poté v sobotu opět v odpoledních až večerních hodinách (konkrétní čas odjezdu ze střediska Vám bude zaslán sms během pobytu), ovšem ubytování je možné první den v sobotu až od 16 hodin a na konci pobytu jej musíte opustit v sobotu do 10 hodin.

B) Individuální doprava = ubytování první den je možné v sobotu nejdříve po 16 hodině a na konci pobytu, opět v sobotu, je nutný odjezd nejpozději do 10 hodin (na recepci také možnost domluvy i individuálního odjezdu např. o den dříve)

Co budeme potřebovat k uzavření cestovní smlouvy?
Jméno, příjmení, telefon, email, vybraný zájezd, počet cestujících, vybrané ubytování a způsob dopravy (následně také kompletní jmenný seznam cestujících s daty narození).