Tři údolí - Val Thorens

Největší lyžařské středisko v Evropě 
Francie

Val Thorens je nejvýše položené středisko v Evropě - 2 300 m n. m. a zárověň je to nejznámější středisko v oblasti Tři údolí, které disponuje celkem 610 km sjezdovek. Kvalitní sněhové podmínky po téměř 7 měsíců ve Val Thorens zajiťuje převážně vysokohorské umístění, ale i okolní ledovce a skvělý systém umělého zasněžování. Skiareál Les Trois Vallées tvoří střediska Les Menuires, Méribel-Mottaret, Courchevel a již zmiňované Val Thorens. Tato oblast se nachází v savojském údolí Tarentaise, nedaleko od města Albertville, kde se stejně jako ve Třech údolích v roce 1992 konaly Zimní olympijské hry.
1450 - 3230 m n. m.
610 km
22
161
Novinka letošní sezóny

Megaresort

Tady je to prostě velké - celkem 610 km vzájemně propojených sjezdovek! Jenom v hlavním kotli přímo nad Val Thorans je 140 km a díky propojení s dalšími údolími máte k dispozici takovou porci, kterou dokážou projet jen ti nejlačnější lyžaři.

Ski Safari a freeride

Celá obast 3 údolí je rájem pro vyznavače ski safari - tedy cestování z jednoho konce střediska na druhý. Díky velkému množství sjezdovek a různých variant sjezdů zde nemusíte jet žádnou sjezdovku 2x. Ohromné možnosti tu navíc mají i vyznavači jízdy mimo sjezdovky.

Sněhová jistota

Val Thorans je situované v nadmořské výšce 2.300 m n. m., což z něj činí nejvíše položený ubytovací resort Alp. V kombinaci se severní orientací lyžařského kotle a s přítoností 200 sněžných děl jde o totální sněhovou jistotu - nejen z pohledu množství sněhu, ale i z pohledu jeho kvality.

Altineige

Val Thorens, Francie
Residence Altineige má výhodnou polohu na úpatí sjezdovek a prvních lyžařských vleků zároveň je naproti obchodního a sportovního centra, kde se můžete rozmazlovat ve vířivce, sauně a bazénu. V residenci pak můžete využívat společenské místnosti s televizí, kulečníkem a stolním fotbálkem. 

Le Valset

Val Thorens, Francie
Residence Le Valset se nachází na okraji lyžařského centra Val Thorens, v blízkosti obchodů a podniků, a nabízí nádherný výhled na hory. Le Valset poskytuje studioa a apartmány se 2 a 3 pokoji. Všechny typy ubytování jsou prostorné a mají moderní sociální zázemí a kuchyňský kout (lednička, myčka nádobí, malá trouba nebo mikrovlnka a varná plotna).
Od dveří na lyžích

Tourotel

Val Thorens, Francie
Tourotel je díky svému umístění nad sjezdovkou jedna z nejžádanějších residencí ve Val Thorens. Co do vybavení, je to spíše jednoduššího rázu, takže nic pro fajnovky. Pokud ale máte v plánu trávit většinu času na 600 km sjezdovek, tak tam budete jako v ráji. Každý apartmán disponuje vybaveným kuchyňským koutem a televizí. Na recepci můžete využít wifi zdarma.

Val Thorens

Lyžařské město Val Thorens se sjezdovkami místo ulic - do ubytka se téměř vždy dostanete na lyžích - nabízí sněhovou jistotu po celou sezónu, díky svému položení ve 2 300 m n. m. a severní orientaci většiny svahů. Ze nepříznivých povětrnostních podmínek je však potřeba sjet do nižších částí střediska, jelikož zde není jediná trať chráněná porostem. Za vyzkoušení rozhodně stojí visutá kabinová lanovka vedoucí na Cime de Caron - 3.195 m n. m., která nabízí jeden z nejhezčích výhledů na celé panorama francouzských Alp s masivy Mont Blanc, Vanoise, Grandes Rousses či Écrins, ale při dobré viditelnosti i na Alpy švýcarské a italské.

Celé Tři údolí svým rozsahem 610 km sjezdovek určitě bohatě vyhoví milovníkům lyžařského safari, ale i těm, co preferují být young, wild and free-ride a sjezdovkám se raději vyhýbají, protože je potřeba počítat i s tím, že ne všechny tratě se denodenně upravují. 

Další informace o středisku

Val Thorens:
 • 23 km, 56 km, 57 km, 14 km
 • 9 kabinek,16 sedačkových lanovek a 2 vleky
 • 2x snowpark, 6 km dlouhá sáňkařská dráha, závěsná dráha Tyrolienne pro odvážné
Les Menuires:
 • 26 km, 73 km, 50 km, 11 km
 • 8 kabinek, 14 sedačkových lanovek a 6 vleků
 • 9x snowpark, 28 km běžeckých tratí, bobová dráha Speed Mountain, zábavní park na sněhu Walibi Gliss, 4 km dlouhá sáňkařská dráha Roc´n Bob
Meribel / Mottaret:
 • 23 km, 63 km, 49 km, 15 km
 • 14 kabinek, 17 sedačkových lanovek a 10 vleků
 • 11x snowpark, 25 km běžeckých tratí
Courchevel:
 • 23 km, 36 km, 35 km, 10 km
 • 10 kabinek, 18 sedačkových lanovek, 36 vleků
 • bobová dráha

Doporučené trasy

Z Prahy: Plzeň - Rozvadov - Norimberk - Heidelberg - Basilej - Bern - Lausanne - Ženeva - Chambery - Val Thorens
 • 11 hod 51 min, 1.158 km

Z Brna: Praha - Plzeň - Rozvadov - Norimberk - Heidelberg - Basilej - Bern - Lausanne - Ženeva - Chambery - Val Thorens
 • 13 hod 40 min, 1.362 km
 • velké množství barů, restaurací, kaváren, vináren, hospod a diskoték
 • restaurace servírují tradiční francouzské i mezinárodní speciality
 • turistické informační centrum
 • Nepřehlédnutelný bar La Folie Douce poblíž horní stanice kabiny 3 Vallées s odpoledními živými vystoupeními
 • sportovní centrum (9.000 m²) nabízející kurty na tenis, squash, badminton, pozemní hokej možnost zahrát si stolní tenis, fotbal, volejbal, vyzkoušet si horolezeckou stěnu nebo si po celodenním lyžování spočinout v aquacentru s bazénem, vířivkami, saunou, párou, soláriem a posilovnou
Je v březnu dost sněhu?
Se sněhovými podmínkami ve sředisku Val Thorens nemusíte mít žádné obavy, díky nadmořské výšce se tam sních drží až do června. Samozřejmě Vám nedokážeme garantovat 100 % lanovek a sjezdovek v provozu, ale troufáme si říct, že ve Val Thorens se dá skvěle zajezdit po celou sezónu! 

Kdy obdržíme podrobné informace k zájezdu (adresa, kontakt, voucher atd.)?
Odbavení zájezdu zasíláme klientům elektronicky emailem a to 2–3 týdny před odjezdem.

Je k dispozici delegát CK? S kým řešit případné potíže?
Na místě není přítomen náš stálý delegát. Nicméně před zájezdem obdržíte pokyny spolu s číslem zákaznické linky, na kterou můžete kdykoliv volat s vašimi dotazy či problémy. Přímo na místě se také neváhejte s Vašimi požadavky ohledně ubytování obracet přímo na recepci agentury. Adresu i kontakt na recepci obdržíte s pokyny před zájezdem.
Kdy je příjezd/odjezd?

A) Linková autobusová doprava = odjezd z ČR do Francie je vždy v pátek v odpoledních až večerních hodinách dle nástupních míst (konkrétní odjezdové časy zasíláme v propozicích přibližně 2 týdny před odjezdem), odjezd z Francie zpět do ČR je poté v sobotu opět v odpoledních až večerních hodinách (konkrétní čas odjezdu ze střediska Vám bude zaslán sms během pobytu), ovšem ubytování je možné první den v soobtu až od 16 hodin a na konci pobytu jej musíte opustit v sobotu do 10 hodin.

B) Individuální doprava = ubytování první den je možné v sobotu nejdříve po 16 hodině a na konci pobytu, opět v sobotu, je nutný odjezd nejpozději do 10 hodin (na recepci také možnost domluvy i individuálního odjezdu např. o den dříve)

Kdy se začíná lyžovat?
V ceně zájezdu je 6 denní skipas pro celou oblast Vars a Risoul platný vždy od neděle do pátku. 

Co budeme potřebovat k uzavření cestovní smlouvy?
Jméno, příjmení, telefon, email, vybraný zájezd, počet cestujících, vybrané ubytování a způsob dopravy (následně také kompletní jmenný seznam cestujících s daty narození).