Tignes / Val d'Isere

Jedno z nejkrásnějších středisek na světě
Francie
Tignes ležící v severní části Savojských Alp bývá označováno jako jedno z nejlepších zimních středisek Evropy. Kráska mezi světovými středisky, nejúžasnější lyžování v Alpách! Středisko začíná ve 2100 m a nejvyšší vrchol pokrytý ledovcem je ve výšce 3 456 m n. m. V samotném Tignes na vás čeká 150 km úžasných sjezdovek. Ovšem s rozšířeným skipasem Espace Killy, který platí i na sousední oblast „Val d'Isere“, budete mít k dispozici 300 km skvěle připravených tratí!  Vyberete-li si lyžařský zájezd do Tignes, splníte si své lyžařské sny! Díky vysoké nadmořské výšce se zde lyžuje od listopadu do konce května.
1550 - 3456 m n. m.
150 km
2
43
nejvyšší vrchol ve výšce 3 456 m n. m.

Lyžařská bašta pro freeridery

Kvalitní snowpark, mnoho terénů pro freeride a hostitelství evropské mutace olympiády extrémních sportů Winter X-Games jen potvrzuje vyjímečnost resortu Tignes/Val d´Isere

Lyžování od nevidim do nevidim

Vzájemně propojená střediska Tignes a Val d´Isere tvoří dohromady světoznámou lyžařskou oblast Espace Killy nabízející až 300 km perfektně upravených sjezdových tratí.

Ubytování téměř v oblacích

Komplex apartmánových ubytování za skvělou cenu se rozprostírá po vesnici Val Claret v nadmořské výšce 2 100 m n. m. I k lanovkám je to co by kamenem dohodil od 50 - 300 m.

Residence Val Claret

Tignes, Francie
Komplex několika rezidencí se rozprostírá po vesnici Val Claret v nadmořské výšce 2 100 m n. m. v samotném srdci Espace Killy ve vzdálenosti od 50 do maximálně 300 m od svahu. Jedná se o standardní studia a apartmány, které nabízí ubytování pro 2–10 osob s individuálním vybavením. K dispozici je vždy výtah a lyžárna či skibox pro každý apartmán. Apartmány jsou rozdělené do tří kategorií podle vybavennosti. Komplex apartmánových domů tvoří spolu s restauracemi, obchody, kavárnami příjemnou a poklidnou horskou vesničku, kterou není potřeba po celou dovolenou opouštět.

Hotel Le Refuge

Tignes, Francie
Krásný tradiční hotel v samém srdci Tignes, jehož historie sahá až do roku 1924. Ideální ubytování pro náročné zákazníky, kteří si potrpí na nádherné prostředí a perfektní servis. Příjemná a komorní nálada hotelu je umocněna výhledem na jezero a okolní hory. Hotel Le Refuge je jedním z nejkrásnějších v celém Tignes a právem je považován za perličku v naší nabídce. Cena zahrnuje snídani, polopenzi je možné přikoupit v blízké restauraci.

Tignes / Val d'Isere

V samotném Tignes na vás čeká 150 km úžasných sjezdovek. Ovšem s rozšířeným skipasem Espace Killy, který platí i na sousední oblast „Val d'Isere“, budete mít k dispozici 300 km skvěle připravených tratí v nadmořské výšce 1 550 – 3 450 m. Tento počet kilometrů je rozprostřen na 155 sjezdovek všech obtížností. Během týdenního zájezdu do Tignes, tak budete mít co dělat, abyste zvládli navštívit každou sjezdovku. Pro trénink na Winter X Games můžete ve středisku navštívit několik vymazlených snowparků (s převýšením 500 m) a boardercrossů. Ale i zkušení frírajďáci si v Tignes přijdou na své, ve středisku jsou vyhlášené freeridové zóny v krásných panenských oblastech, mimo značené sjezdovky.

Další informace o středisku

 • celkem 150 km sjezdovek - 14 km zelených, 60 km modrých, 40 km červených a 35 km černých
 • 6 kabinek, 23 sedačkových lanovek a 14 vleků
 • 24 km běžeckých tratí
 • 2 snowparky
 • lyžařská škola pro děti
 • večerní lyžování
 • Bobová dráha
  • Nachází se na levé straně sjezdovky Savonette.
   Otevřeno od 10:00 do 17:00, Volný vstup, sáňky nejsou na místě k dispozici.
Brno i Praha
Plzeň - Rozvadov - Nürnberg - Freiburg - Basel - Bern - Genève - Albertville - Moûtiers - Bourg St. Maurice - Tignes
 • velké množství barů, restaurací, kaváren, vináren, hospod a diskoték
 • restaurace servírují tradiční francouzské i mezinárodní speciality
 • turistické informační centrum
 • pestrou nabídku střediska doplňující aktivity jako jsou jízdy se psím spřežením po zamrzlém jezeře v Tignes, trasy pro běžky a pěší turistiku, možnost potápění pod ledem se zkušeným instruktorem, výpravy na sněžnicích, skijöring, vyhlídkové lety vrtulníkem, paragliding, heliskiing, jízdy na sněžném skútru, bruslení na jezeře  či lezení po ledu
 • V okolí několik wellness center a bazénů
Kdy obdržíme podrobné informace k zájezdu (adresa, kontakt, voucher atd.)?
Odbavení zájezdu zasíláme klientům elektronicky emailem a to 2–3 týdny před odjezdem.

Je k dispozici delegát CK? S kým řešit případné potíže?
Na místě není přítomen náš stálý delegát. Nicméně před zájezdem obdržíte pokyny spolu s číslem zákaznické linky, na kterou můžete kdykoliv volat s vašimi dotazy či problémy. Přímo na místě se také neváhejte s Vašimi požadavky ohledně ubytování obracet přímo na recepci agentury. Adresu i kontakt na recepci obdržíte s pokyny před zájezdem.

Kdy je příjezd/odjezd?

A) Linková autobusová doprava = odjezd z ČR do Francie je vždy v pátek v odpoledních až večerních hodinách dle nástupních míst (konkrétní odjezdové časy zasíláme v propozicích přibližně 2 týdny před odjezdem), odjezd z Francie zpět do ČR je poté v sobotu opět v odpoledních až večerních hodinách (konkrétní čas odjezdu ze střediska Vám bude zaslán sms během pobytu), ovšem ubytování je možné první den v soobtu až od 16 hodin a na konci pobytu jej musíte opustit v sobotu do 10 hodin.

B) Individuální doprava = ubytování první den je možné v sobotu nejdříve po 16 hodině a na konci pobytu, opět v sobotu, je nutný odjezd nejpozději do 10 hodin (na recepci také možnost domluvy i individuálního odjezdu např. o den dříve)
Kdy se začíná lyžovat?
V ceně zájezdu je 6denní skipas pro středisko Tignes je platný vždy od neděle do pátku. Samozřejmě v případě zájmu Vám také rádi za příplatek zajistíme 7denní skipas platný od neděle do soboty. Vřele doporučujeme zakoupení rozšířeného skipasu Espace Killy, se kterým můžete jezdit i ve vedlejším propojeném Val d'Isere. K dispozici tak máte skvělých 300 km sjezdovek. Se skipasem Espace Killy navíc získáte zdarma vstup do bazénu a na kluziště ve vesnici Le Lac.

Co budeme potřebovat k uzavření cestovní smlouvy?
Jméno, příjmení, telefon, email, vybraný zájezd, počet cestujících, vybrané ubytování a způsob dopravy (následně také kompletní jmenný seznam cestujících s daty narození).

Jak je zajišťována linková autobusová doprava?
Za příplatek Vám rádi zajistíme autobusovou luxusní dopravu s prověřeným dopravcem společností Vega Tour, která Vám nabídne:
 • Luxusní 4–5* autobusy Mercedes Benz a Setra staré max. 5 let s tichými eko motory EURO 5/6

 • Wi-Fi připojení k internetu je k dispozici po celou dobu jízdy s rychlostí až 3G

 • Centrální odjezd z ÚAN Florenc (Praha)

 • Proškolený personál a služby stevarda na palubě autobusu

 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

 • Zabezpečený zavazadlový prostor