Tignes / Val d'Isere

Jedno z nejkrásnějších středisek na světě
Francie

Tignes ležící v severní části Savojských Alp bývá označováno jako jedno z nejlepších zimních středisek Evropy. Kráska mezi světovými středisky, nejúžasnější lyžování v Alpách! Středisko začíná ve 2100 m a nejvyšší vrchol pokrytý ledovcem je ve výšce 3 456 m n. m. V samotném Tignes na vás čeká 150 km úžasných sjezdovek, v sousedním Val d'Isere rovněž 150 km - všechny dokonale propojené moderními lanovkami a všechny na jeden skipas Espace Killy. Vyberete-li si lyžařský zájezd do Tignes, splníte si své lyžařské sny!

Pro letošní zimní sezónu nevypisujeme žádné zájezdy do Francie. Ale nezoufejte, zima nejsou jen Alpy. Můžete si vybrat zimní zájezdy na hory od sesterské CK Alpina a zalyžovat si na Ukrajině, v Bulharsku, Makedonii, BosněČerné Hoře nebo si vybrat z široké nabídky zájezdů na skialpysněžnice nebo na běžky.

1550 - 3456 m n. m.
300 km
2
43
nejvyšší vrchol ve výšce 3 456 m n. m.

Lyžařská bašta pro freeridery

Kvalitní snowpark, mnoho terénů pro freeride a hostitelství evropské mutace olympiády extrémních sportů Winter X-Games jen potvrzuje vyjímečnost resortu Tignes/Val d´Isere

Lyžování od nevidím do nevidím

Vzájemně propojená střediska Tignes a Val d´Isere tvoří dohromady světoznámou lyžařskou oblast Espace Killy nabízející až 300 km perfektně upravených sjezdových tratí.

Jarní lyžování

Tignes leží ve vlké nadmořské výšce hluboku uvnitř Savoiských Alp, takže o sníh tu není nouze ani v jarních měsícíh. Především druhá půlka března a začátek dubna nabízejí vynikající podmínky pro svižnou jízdu ve firnu, na sluníčku a za výrazně lepší cenu, než v hlavní sezóně.

Roc Blanc

Tignes, Francie
Multirezidence Roc Blac se roprostírá v části Tignes - Le Lac a pár apartmánů je i v nejvyšší části Tignes - Val Claret a v nejnižší části Lavachet. Každý byt je vybavený v trochu jiném stylu. Některé apartmány jsou načančané, jiné zase strohé. Docházková vzdálenost k lanovkám je různá, ale maximální je 600 metrů. V části Le Lac se pak nachází veřejné koupaliště a kluziště, kam máte se 6denním skipasem vstup zdarma.

Tignes / Val d'Isere

V samotném Tignes na vás čeká 150 km úžasných sjezdovek. Ovšem s rozšířeným skipasem Espace Killy, který platí i na sousední oblast „Val d'Isere“, budete mít k dispozici 300 km skvěle připravených tratí v nadmořské výšce 1 550 – 3 450 m. Tento počet kilometrů je rozprostřen na 155 sjezdovek všech obtížností. Během týdenního zájezdu do Tignes, tak budete mít co dělat, abyste zvládli navštívit každou sjezdovku. Pro trénink na Winter X Games můžete ve středisku navštívit několik vymazlených snowparků (s převýšením 500 m) a boardercrossů. Ale i zkušení frírajďáci si v Tignes přijdou na své, ve středisku jsou vyhlášené freeridové zóny v krásných panenských oblastech, mimo značené sjezdovky.

Další informace o středisku

 • celkem 150 km sjezdovek - 14 km zelených, 60 km modrých, 40 km červených a 35 km černých
 • 6 kabinek, 23 sedačkových lanovek a 14 vleků
 • 24 km běžeckých tratí
 • 2 snowparky
 • lyžařská škola pro děti
 • večerní lyžování
 • Bobová dráha
  • Nachází se na levé straně sjezdovky Savonette.
   Otevřeno od 10:00 do 17:00, Volný vstup, sáňky nejsou na místě k dispozici.
 • lyžařská přilba ve Francii povinná není, ale vřele ji doporučujeme, především pro děti

Doporučené trasy

Z Brna:
Praha- Plzeň - Rozvadov - Nürnberg - Freiburg - Basel - Bern - Genève - Albertville - Moûtiers - Bourg St. Maurice - Tignes
 • 13 hod 45 min, 1.390 km
Z Prahy
Plzeň - Rozvadov - Nürnberg - Freiburg - Basel - Bern - Genève - Albertville - Moûtiers - Bourg St. Maurice - Tignes
 • 12 hod, 1.200 km
 • velké množství barů, restaurací, kaváren, vináren, hospod a diskoték
 • restaurace servírují tradiční francouzské i mezinárodní speciality
 • turistické informační centrum
 • pestrou nabídku střediska doplňující aktivity jako jsou jízdy se psím spřežením po zamrzlém jezeře v Tignes, trasy pro běžky a pěší turistiku, možnost potápění pod ledem se zkušeným instruktorem, výpravy na sněžnicích, skijöring, vyhlídkové lety vrtulníkem, paragliding, heliskiing, jízdy na sněžném skútru, bruslení na jezeře  či lezení po ledu
 • V okolí několik wellness center a bazénů
Kdy obdržíme podrobné informace k zájezdu (adresa, kontakt, voucher atd.)?
Odbavení zájezdu zasíláme klientům elektronicky emailem a to 2–3 týdny před odjezdem.

Je k dispozici delegát CK? S kým řešit případné potíže?
Na místě není přítomen náš stálý delegát. Nicméně před zájezdem obdržíte pokyny spolu s číslem zákaznické linky, na kterou můžete kdykoliv volat s vašimi dotazy či problémy. Přímo na místě se také neváhejte s Vašimi požadavky ohledně ubytování obracet přímo na recepci agentury. Adresu i kontakt na recepci obdržíte s pokyny před zájezdem.

Kdy je příjezd/odjezd?

A) Linková autobusová doprava = odjezd z ČR do Francie je vždy v pátek v odpoledních až večerních hodinách dle nástupních míst (konkrétní odjezdové časy zasíláme v propozicích přibližně 2 týdny před odjezdem), odjezd z Francie zpět do ČR je poté v sobotu opět v odpoledních až večerních hodinách (konkrétní čas odjezdu ze střediska Vám bude zaslán sms během pobytu), ovšem ubytování je možné první den v soobtu až od 16 hodin a na konci pobytu jej musíte opustit v sobotu do 10 hodin.

B) Individuální doprava = ubytování první den je možné v sobotu nejdříve po 16 hodině a na konci pobytu, opět v sobotu, je nutný odjezd nejpozději do 10 hodin (na recepci také možnost domluvy i individuálního odjezdu např. o den dříve)
Kdy se začíná lyžovat?
V ceně zájezdu je 6denní skipas pro středisko Tignes je platný vždy od neděle do pátku. Samozřejmě v případě zájmu Vám také rádi za příplatek zajistíme 7denní skipas platný od neděle do soboty. Vřele doporučujeme zakoupení rozšířeného skipasu Espace Killy, se kterým můžete jezdit i ve vedlejším propojeném Val d'Isere. K dispozici tak máte skvělých 300 km sjezdovek. Se skipasem Espace Killy navíc získáte zdarma vstup do bazénu a na kluziště ve vesnici Le Lac.

Co budeme potřebovat k uzavření cestovní smlouvy?
Jméno, příjmení, telefon, email, vybraný zájezd, počet cestujících, vybrané ubytování a způsob dopravy (následně také kompletní jmenný seznam cestujících s daty narození).

Jak je zajišťována linková autobusová doprava?
Za příplatek Vám rádi zajistíme autobusovou luxusní dopravu s prověřeným dopravcem společností Vega Tour, která Vám nabídne:
 • Luxusní 4–5* autobusy Mercedes Benz a Setra staré max. 5 let s tichými eko motory EURO 5/6

 • Wi-Fi připojení k internetu je k dispozici po celou dobu jízdy s rychlostí až 3G

 • Centrální odjezd z ÚAN Florenc (Praha)

 • Proškolený personál a služby stevarda na palubě autobusu

 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

 • Zabezpečený zavazadlový prostor