Serre Chevalier

Obří resort, výborný snowpark a freeride
Francie
Serre Chevalier patří díky svým 250 km sjezdových tratí mezi největší poskytovatele lyžování ve Francii a disponuje 55 lanovkami a vleky. Dostatek sněhu zajišťuje výkonné umělé zasněžování, které pokrývá třetinu areálu, což je 154 hektarů. Najdete zde 14 černých, 30 červených, 25 modrých a 14 zelených sjezdovek , takže si zde zalyžuje opravdu každý. Důmyslný systém lanovek a vleků v Serre Chevalier vás vyveze do maximální nadmořské výšky 2 800 m n. m.

Přes den si užijete zábavu sjezdovce, odvážnější ve snowparku nebo v hlubokém sněhu. Zdejší snowpark se spoustou překážek poskytuje dostatek zábavy pro vyznavače freeskiingu a snowboadingu všech úrovní ježdění - začátečník i profík. Po lyžovačce můžete navštívit kluziště nebo bazén, či spoustu další zábavy, které tento resort nabízí. V noci se určitě vydejte do víru "velkoměsta" a navštivte jeden z mnoha zdejších barů, hospod či diskotéku. Jenom nezapomeňte, že vstávání na horách bývá krušné, ať to lyžování ve Francii neprospíte na pokoji :-)
1200 - 2800 m n. m.
250 km
5
55
jeden z největších skiareálů Evropy

Lednový cenový BOOM

Nepřehlédněte výhodnou nabídku pobytů v Serre Chevalier - doporučujeme především lednové týdny a první týden v únoru, kdy jsou ceny oproti hlavní sezóně až o 50 % nižší! Můžete tak mít parádní zimní dovolenou za velice příjemnou cenu.

Kouzlo Brianconu

Malebné městečko Briancon na vás dýchne svoji kouzelnou atmosférou, uzkými uličkami, kamennými domky a hlavně spoustou stylových hospůdek, vináren a restaurací. Každý, kdo má rád kromě lyžování i večerní procházky, posezení u vína a kouzlo dávných časů, si v tomto historickém městečku přijde na své.

Různorodé sjezdovky

Se svými 250 km sjezdovek je Serre Chevalier největší resort jižních Alp! Sjezdovky jsou různorodé, zábavné a jsou rovnoměrně rozložené mezi pláněmi a lesem, takže v průběhu celého dne se dá vždy najít svah s perfektní podmínkou.

Residence Aigle Bleu

Francie, Briancon

Ubytování v rezidenci Aigle Bleu se nachází v bezprostřední blízkosti lanové dráhy, která je vstupním bodem do střediska Serre Chevalier. Nespornou výhodou je umístění přímo ve měste Briancon, takže můžete využívat služeb města, což je při lyžování ve Francii zcela neobvyklé a vy nejste uvězněni pouze v daném ski resortu.Všechny apartmány mají balkon nebo terasu, vlastní vybavenou kuchyň, tv a free wifi ve společneských místnostech. Máte neomezený přístup do zdejšího wellness centra se saunou, vířivkou atd. Využít také můžete služeb fitnes centra. Relaxovat můžete u krbu ve společenské místnosti nebo si zahrát kulečník. Parkování za poplatek v areálu hotelu.

 

Le Signal du Prorel

Francie, Briancon
Le Signal du Prorel se nachází hned vedle lanovky Prorel a nabízí studia a apartmány s balkonem s možností vlastního stravování. V okolí se můžete věnovat pěší turistice, jízdě na horském kole, výletům na sněžnicích a lyžování. Apartmány a studia mají obývací a jídelní část s pohovkou. Všechny jsou vybavené koupelnou s vanou nebo sprchou, kuchyňkou s troubou, sporákem a lednicí. Le Signal du Prorel se nachází v centru města Briançon, 200 metrů od hotelu najdete restaurace a bary. Na místě je k dispozici lázeňské centrum a 1 km odtud je kluziště. Hotel leží 20 minut chůze od historického centra Briancon.

Serre Chevalier

Zdejších 250 km sjezdovek je na týdenní ježdění slušný luxus, který nelze snad ani projet. Těšit se můžete na 142 různých sjezdových tratí v ve všech obtížnostech – černá, červená, modrá a zelená. Z většiny vrcholů vede dolů i modrá sjezdovka, takže si resort užijí i začátečníci. Pro adrenalinumilovné jedince je k dispozici 5 zábavných parků (snowpark, boardercross, funtrack, arva park, dětský park, atd.)

Další informace o středisku

 • celkem 250 km sjezdovek - 14 km zelených, 25 km modrých, 30 km červených a 14 km černých
 • 7 kabinek, 20 sedačkových lanovek a 28 vleků
 • 35 km běžeckých tratí
 • snowpark, boardercross, funpark a dětský park
 • lyžařská škola pro děti
 • večerní lyžování
 • možnost grilování na svahu na určených místech aneb s klobáskou v batohu přímo k rozpálenému grilu
Z Prahy: Plzeň - Rozvadov - Regensburg - Mnichov - Vaduz - Milan - Turín - Briancon

Z Brna: Vídeň - Graz (Štýrský Hradec) - Udine - Verona - Milan - Turín - Briancon
 • velké množství barů, restaurací, kaváren, vináren, hospod a diskoték
 • restaurace servírují tradiční francouzské i mezinárodní speciality
 • turistické informační centrum
 • kryté a klimatizované kluziště v olympijských rozměrech (60x30m)
 • jízda se psím spřežením, projížďky rolbouparagliding, jízdy autem na ledu, lety balónem, sněžné skútry, procházky na sněžnicích, snowkiting a mnoho dalšího
 • bazén a wellness
Památky Unesco v okolí Briancon:
 • Le pont d'Asfeld
 • Le fort des Trois Têtes (prohlídky s průvodcem)
 • Le fort Dauphin
 • Le fort du Randouillet
 • La communication Y
 • Městské hradby (prohlídky s průvodcem)
 • Le fort des Salettes (prohlídky s průvodcem)
Kdy obdržíme podrobné informace k zájezdu (adresa, kontakt, voucher atd.)?
Odbavení zájezdu zasíláme klientům elektronicky e-mailem a to 2–3 týdny před odjezdem.

Je k dispozici delegát CK? S kým řešit případné potíže?
Na místě není přítomen náš stálý delegát. Nicméně před zájezdem obdržíte pokyny spolu s číslem zákaznické linky, na kterou můžete kdykoliv volat s vašimi dotazy či problémy. Přímo na místě se také neváhejte s Vašimi požadavky ohledně ubytování obracet přímo na recepci agentury. Adresu i kontakt na recepci obdržíte s pokyny před zájezdem.

Kdy je příjezd/odjezd?
A) Linková autobusová doprava = odjezd z ČR do Francie je vždy v pátek v odpoledních až večerních hodinách dle nástupních míst (konkrétní odjezdové časy zasíláme v propozicích přibližně 2 týdny před odjezdem), odjezd z Francie zpět do ČR je poté v sobotu opět v odpoledních až večerních hodinách (konkrétní čas odjezdu ze střediska Vám bude zaslán prostřednictvím sms během pobytu), ovšem ubytování je možné první den v soobtu až od 16 hodin a na konci pobytu jej musíte opustit v sobotu do 10 hodin.

B) Individuální doprava = ubytování první den je možné v sobotu nejdříve po 16 hodině a na konci pobytu, opět v sobotu, je nutný odjezd nejpozději do 10 hodin (na recepci také možnost domluvy i individuálního odjezdu např. o den dříve)
 
Kdy se začíná lyžovat?
V ceně zájezdu je 6denní skipas pro celou oblast Serre Chevalier je platný vždy od neděle do pátku. Samozřejmě v případě zájmu Vám také rádi za příplatek zajistíme 7denní skipas platný od neděle do soboty. 

Co budeme potřebovat k uzavření cestovní smlouvy?
Jméno, příjmení, telefon, e-mail, vybraný zájezd, počet cestujících, vybrané ubytování a způsob dopravy (následně také kompletní jmenný seznam cestujících s daty narození).

Jak je zajišťována linková autobusová doprava?
Za příplatek Vám rádi zajistíme autobusovou luxusní dopravu s prověřeným dopravcem společností Vega Tour, která Vám nabídne:
 • Luxusní 4–5* autobusy Mercedes Benz a Setra staré max. 5 let s tichými eko motory EURO 5/6

 • Wi-Fi připojení k internetu je k dispozici po celou dobu jízdy s rychlostí až 3G

 • Centrální odjezd z ÚAN Florenc (Praha)

 • Proškolený personál a služby stevarda na palubě autobusu

 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

 • Zabezpečený zavazadlový prostor