Nassfeld

O 100 hodin slunečního svitu více než v severnějších regionech Alp
Rakousko

110 km sjezdovek a supermoderní přepravní zařízení s obrovskou kapacitou dělají ze střediska Nassfeld ráj pro sportovně založené lyžaře. Nejdelší kabinková lanovka na kontinentu nebo pořádání Světového poháru v lyžování napovídají, že nejde o plané řeči. Třešničkou na dortu je, že Nassfeld patří, s více než 300 slunečnými dny v roce, mezi nejslunečnější střediska Rakouska a to díky své poloze na hranicích s Itálií. Lyžování, Rakousko, to je Nassfeld.

Pro letošní zimní sezónu nevypisujeme žádné zájezdy do Rakouska. Ale nezoufejte, zima nejsou jen Alpy. Můžete si vybrat zimní zájezdy na hory od sesterské CK Alpina a zalyžovat si na Ukrajině, v Bulharsku, Makedonii, BosněČerné Hoře nebo si vybrat z široké nabídky zájezdů na skialpysněžnice nebo na běžky.

610 - 2020 m n.m.
110 km
1
27
Nejdelší osvětlená sjezdovka a lanovka Alp

Pohodlná doprava

Ať už jedete odkudkoliv, přes Rakousko pofrčíte po dálnici - středisko je 36 km od sjezdu z dálnice A2, takže většina cesty se odehrává ve znamení Asfinagu.

Slunčené počasí a tuny sněhu

Nassfeld je výjimečný i díky své geografické poloze. Od jihu je zásoben pravidelnými a bohatými příděly sněhu, zatímco od severu je krytý hlavním Alpským hřebenem, který kolem sebe zadržuje většinu oblačnosti. Slunečné zimní dny plné prašanu tu nejsou žádnou výjimkou.

Příjemné ubytování

V Nassfeldu nabízíme ubytování přímo pod lanovkou, v moderních apartmánech nejžádanějších typologií. K dispozici je i sauna, společenská místnost a další služby.

Apartmány Nassfeld

Tröpolach, Rakousko

Komplex několika budov se nachází na severním okraji Tröpolachu. Celkem zde najdete 24 moderně vybavených apartmánů nejžádanějších typologií. Pro větší komfort klientů je k dispozici recepce, na které se domluvíte česky, nový saunahaus pro maximální polyžařskou regeneraci, společenská místnost pro posezení s přáteli nebo vnitřní herna se šipkami a ping-pongem. Vzdálenost od lanovky je 550 m. 

Velký výběr apartmánů

Nassfeld

Při návštěvě střediska Nassfeld doporučujeme vyzkoušet sjezd 7,6 km dlouhé sjezdovky, která vede do Tröpolachu. Středisko se chlubí i nejdelší osvětlenou tratí v Alpách, sjezdovka Carnia je dlouhá 2,2 km a dopřeje vám zažít výjimečnou atmosféru při nočním lyžování. Středisko Nassfeld se nachází sice „jen“ ve výšce okolo 2 000 m n. m., ovšem disponuje vynikajícími sněhovými podmínkami a to díky vydatným sněhovým srážkám. Přesvědčit se o tom můžete právě na zájezdu do Nassfeldu.
Středisko Nassfeld je velmi vhodné pro ty, kteří hledají i zábavu a pestrou nabídku alternativních sportů, které lze provozovat po lyžování. V Nassfeldu najdete 80 km běžeckých tratí, 55 km zimních turistických tratí, pět sáňkařských drah a také plochy na bruslení. Krytý bazén se nachází v Kötschach-Mauthen, který je od střediska vzdálen 25 km.

Další informace o středisku

 • celkem 110 km sjezdovek -  30 km modrých, 69 km červených a 11 km černých
 • 5 kabinek, 9 sedačkových lanovek a 13 vleků
 • 1 snowpark - od elitních freestylových jezdců až po začínající první skokany, snowpark Nassfeld má pro každého něco.
 • spoustu tras pro freeridery
 • 3 dětské areály
 • 80 km tratí pro běh na lyžích (od lehkých až po náročné), hřebenové stopy
 • 55 km zimních turistických cest
 • 5 sáňkařských drah, z toho 3 s večerním osvětlením
 • 7 km2 přírodní ledové plochy na jezerech Weissensee a Pressegger See
 • Jízdy na saních tažených koňmi
 • Alpinistické výšlapy a túry na sněžnicích
 • povinná lyžařská přilba pro děti do 15 let

Doporučené trasy

Z Brna: Mikulov - Wien - Graz - Villach - dálnice směr Udine - dálniční sjezd Hermagor - Hermagor - Tröpolach
 
 • 540 km, cca 5 hod 45 min jízdy

Z Prahy: Dolní Dvořiště - Linz, Salzburg - dálnice směr Villach - Tauerntunnel - dálniční sjezd Paternion-Feistritz - Hermagor - Tröpolach
 
 • 580 km, cca 6 hod 45 min jízdy
 • velké množství barů, restaurací, kaváren, vináren a hospod 
 • restaurace servírují tradiční rakouské i mezinárodní speciality
 • turistické informační centrum.
 • dískotéky a clubbing – Cube Club, Bärenhütte, Al gallo Forcello – občas živá hudba
 • nabídka sportovních aktivit – snowtubing, sáňky, airboad, bruslení, aj.
 • après ski programy, noční sáňkování, jízdy na saních tažených koňmi
Kdy obdržíme podrobné informace k zájezdu (adresa, kontakt, voucher atd.)?
Odbavení zájezdu zasíláme klientům elektronicky emailem a to 2–3 týdny před odjezdem.

Je k dispozici delegát CK? S kým řešit případné potíže?
Na místě není přítomen náš stálý delegát. Nicméně před zájezdem obdržíte pokyny spolu s číslem zákaznické linky, na kterou můžete kdykoliv volat s vašimi dotazy či problémy. Přímo na místě se také neváhejte s Vašimi požadavky ohledně ubytování obracet přímo na recepci agentury. Adresu i kontakt na recepci obdržíte s pokyny před zájezdem.

Kdy je příjezd/odjezd?
ubytování první den je možné v sobotu nejdříve po 16 hodině a na konci pobytu, opět v sobotu, je nutný odjezd nejpozději do 10 hodin (na recepci také možnost domluvy i individuálního odjezdu např. o den dříve)
Co budeme potřebovat k uzavření cestovní smlouvy?
Jméno, příjmení, telefon, email, vybraný zájezd, počet cestujících, vybrané ubytování a způsob dopravy (následně také kompletní jmenný seznam cestujících s daty narození).