Orcières 1850

Moderní středisko bez fronty na vlek
Francie
Lyžařský areál Orcières těsně přiléhá k národnímu praku Ecrins. Proto si při lyžování můžete vychutnat nespočetně dechberoucích výhledů na okolní přírodní krásu. Na francouzské poměry velmi moderní středisko je od roku 2007 vybaveno přepravním zařízením typu Telemix. Jedná se o kombinovanou lanovku s vysokou přepravní kapacitou, na které se na jednom laně střídají 8místné kabinky se sedačkami pro šest osob. Středisko nabízí 100 km sjezdovek, z nichž pocitově dominují dlouhé červené tratě. Najdete tu ale i spoustu modrých a zelených sjezdovek, ideálních pro klidnou jízdu nebo výcvik. Lákadlem je i výborně vybavená sportovní hala pro polyžařskou rekreaci nebo pro případ špatného počasí.

Pro letošní zimní sezónu nevypisujeme žádné zájezdy do Francie. Ale nezoufejte, zima nejsou jen Alpy. Můžete si vybrat zimní zájezdy na hory od sesterské CK Alpina a zalyžovat si na Ukrajině, v Bulharsku, Makedonii, BosněČerné Hoře nebo si vybrat z široké nabídky zájezdů na skialpysněžnice nebo na běžky.
1850 - 2725 m n. m.
100 km
1
29

Kompaktní a přehledné středisko

Orcierés je orientačně nenáročný resort, ve kterém se většina sjezdovek potkává na jednom centrálním náměstíčku. Ocení to především rodinky s odrostlejšími dětmi, které už na svazích řádí samostatně, ale úplně bez dozoru se ještě neobejdou.

Slunečný březen

Od půlky března jsou v Orcierés ceny téměř o polovinu levnější, než v hlavní sezóně. Přitom zima je zde dlouhá, díky velké nadmořské výšce se tu obvykle lyžuje až do půlky dubna. Výborný typ na kvalitní lyžování za super cenu.

Sportovní palác

V Orcierés se nebudete nudit ani po návratu ze sjezdovky. K dispozici je zde velký relaxační komplex, ve kterém najdete aqaupark, wellnescentrum, kino, kluziště nebo třeba bowling.

Rochebrune

Orcieres, Francie
Na úpatí svahu, hned vedle telemixu Rocherousse - kombinace sedačkové lanovky a kabinek - se nachází residence Rochebrune. V rezidenci můžete využít společenské místnostni s krbem, televizí a kulečníkem, hned pod rezidencí se pak nachází stejnojmenná restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční alpské pokrmy jako je Raclette a Tartiflette. Všechny pokoje mají vybavenou kuchyňku se sporákem, myčkou, mikrovlnnou troubou nebo klasickou troubou. 

Les Terasses de la Bergerie

Orcieres, Francie
Přímo mezi dvěma sjezdovkami leží residence Les Terrasses de la Bergerie, takže z lyžárny ujdete cca 15 metrů, nasadíte lyže a hurá na svah! V ceně ubytování je zahrnut vstup do bazénu a za menší poplatek se můžete jít po celodenní lyžovačce vyhřát do sauny. Všechny apartmány mají vybavenou kuchyňku se sporákem, myčkou nádobí a mikrovlnnou troubou. Na recepci je k dispozici wifi zdarma. 
U sjezdovky s bazénem

Orcières 1850

Freeride lovers určitě bude bavit prašan na severních svazích a sluncechtiví lyžaři si zase mohou vychutnávat jižní svahy Drouvet a Méollion. Pro běžkaře je určený areál Ski de Fond, který leží na vysoko položené planině Roche Rousse. Pro snowboarďáky je zde 100 metrů dlouhá U-rampa a další snowboardové vychytávky. Co do množství zde převládají modré a zelené sjezdovky, které jsou ale situované z velké části na okraji resortu. Pocitově dominují kvalitní a svyžné červené svahy. Středisko se nachází v poměrně vysoké nadmořské výšce - 1850 - 2725 m n. m.

Jedním z největších lákadel je pak iglů vesnice ve výši 2000 metrů na Roche Rousse. Zde si můžete vyzkoušet jízdu na saních tažených psi, seznámit se s zajímavou kulturou eskymáků a pro ty nejodvážnější je tu dokonce i možnost přenocovat v iglů za téměř arktických podmínek.

Další informace o středisku

 • Celkem 100 km sjezdových tratí - 14 km zelených, 35 km modrých, 41 km červených a 10 km černých
 • 3 kabinové lanovky, 7 sedačkových lanovek, 19 vleků
 • 43 km běžeckých tratí
 • 1 snowpark
 • sluncem zalité, na jih exponované svahy až do výšky 2.725 m n. m.
 • dětské areály "petite ourse" kde mohou děti zdokonalit své lyžařské dovednosti
 • lyžařské parky Oupoualand a Waouland pro zadovádění si s různými překážkami
 • Závěsná dráha Tyrolienne - aneb proleťte se jako orel nad údolím. Délka jízdy 1 870 metrů - převýšení 140 metrů - rychlost letu 130 km/h
Z Prahy: Plzeň - Rozvadov - Norimberk - Heidelberg - Basilej - Bern - Lausanne - Ženeva - Chambery - Grenoble - Orcieres
 • 13 hod, 1.221 km

Z Brna: Mikulov - Wien - Graz - Willach - Udine - Venezia - Milano - Torino - Briancon - směr Gap - Orcieres
 • 14 hod 34 min, 1.339 km
 • velké množství barů, restaurací, kaváren, vináren, hospod a diskoték
 • restaurace servírují tradiční francouzské i mezinárodní speciality
 • turistické informační centrum
 • sportovní palác „L’Espace Grande Ourse“ o rozloze 3.000 m² s bazénem, tobogánem, vířivkou, kaskádami, vodotrysky s teplotou vody 26°C a líbezným výhledem na zasněžené vrcholky okolních hor, dále se sekcí „Espace Détente“ (sauna, pára, solárium), s kluzištěm, bowlingem  a dále pak se 2 kinosály a barem
 • Orcieres je velmi živé středisko a konají se zde všelijaké akce jako např. colour-ski, open space koncerty a mnoho dalšího. Chcete-li vědět, jaká akce se bude konat v době Vašeho pobytu, mrkněte na přehled na oficiálních stránkách střediska.
Kdy obdržíme podrobné informace k zájezdu (adresa, kontakt, voucher atd.)?
Odbavení zájezdu zasíláme klientům elektronicky emailem a to 2–3 týdny před odjezdem.

Je k dispozici delegát CK? S kým řešit případné potíže?
Na místě není přítomen náš stálý delegát. Nicméně před zájezdem obdržíte pokyny spolu s číslem zákaznické linky, na kterou můžete kdykoliv volat s vašimi dotazy či problémy. Přímo na místě se také neváhejte s Vašimi požadavky ohledně ubytování obracet přímo na recepci agentury. Adresu i kontakt na recepci obdržíte s pokyny před zájezdem.
Kdy je příjezd/odjezd?

A) Linková autobusová doprava = odjezd z ČR do Francie je vždy v pátek v odpoledních až večerních hodinách dle nástupních míst (konkrétní odjezdové časy zasíláme v propozicích přibližně 2 týdny před odjezdem), odjezd z Francie zpět do ČR je poté v sobotu opět v odpoledních až večerních hodinách (konkrétní čas odjezdu ze střediska Vám bude zaslán sms během pobytu), ovšem ubytování je možné první den v soobtu až od 16 hodin a na konci pobytu jej musíte opustit v sobotu do 10 hodin.

B) Individuální doprava = ubytování první den je možné v sobotu nejdříve po 16 hodině a na konci pobytu, opět v sobotu, je nutný odjezd nejpozději do 10 hodin (na recepci také možnost domluvy i individuálního odjezdu např. o den dříve)

Kdy se začíná lyžovat?
V ceně zájezdu je 6 denní skipas pro celou oblast Vars a Risoul platný vždy od neděle do pátku. 

Co budeme potřebovat k uzavření cestovní smlouvy?
Jméno, příjmení, telefon, email, vybraný zájezd, počet cestujících, vybrané ubytování a způsob dopravy (následně také kompletní jmenný seznam cestujících s daty narození).