Orcierès 1850

Moderní středisko bez fronty na vlek
Francie
Okolí areálu Orcierès je obdařeno nevšední přírodní krásou, jelikož tesně přiléhá k národnímu praku Ecrins. Proto si při lyžování můžete vychutnat nezpočetně dechberoucích výhledů na okolní přírodní Miss Krásy. Středisko Orcierès rozhodně moderností nezaostává ba naopak, od roku 2007 jsou zde v přepravní zařízení typu Telemix. Jedná se o kombinovanou lanovku s vysokou přepravní kapacitou, na které se na jednom laně střídají 8místné kabinky se sedačkami pro šest osob. Do budoucna se ještě plánuje výstavba lanovky na vrchol Roche Brune (téměř 3000m) a výstavbou tří nových sjezdovek. Již dnes skvělý areál se 100 km sjezdovek tak získá další terény.


 
1850 - 2725 m n. m.
100 km
1
29

Le Pra Palier

Orcieres, Francie

Rezidence Le Pra Palier se nachází cca 150 metrů od lanovky, ale dobrých 100 metrů z toho se můžete svézt po eskalátorech, takže dostat se na sjezdovku není žádná fuška. Zároveň je dál od cenra, takže nemusíte ít obavy že by vás večer rušily koncerty a dalši z mnoha akcí které se v Orcieres pořádají. Naopak pokud po večerním životě prahnete, tak se nemusíte chytat za hlavu, do centra je to příjemná procházka na cca 500 metrů. 

Les Terasses de la Bergerie

Orcieres, Francie
Přímo mezi dvěma sjezdovkami leží residence Les Terrasses de la Bergerie, takže z lyžárny ujdete cca 15 metrů, nasadíte lyže a hurá na svah ! V ceně ubytování je zahrnut vstup do bazénu a za menší poplatek se můžete jít po celodenní lyžovačce vyhřát do sauny. Všechny apartmány mají vybavenou kuchyňku se sporákem, myčkou nádobí a mikrovlnnou troubou. Na recepci je k dispozici wifi zdarma. 

Rochebrune

Orcieres, Francie
Na úpatí svahu, hned vedle telemixu Rocherousse - kombinace sedačkové lanovky a kabinek - se nachází residence Rochebrune. V rezidenci můžete využít polečenské místnostni s krbem, televizí a kulečníkem, hned pod rezidencí se pak nachází stejnojmenná restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční alpské pokrmy jako je Raclette a Tartiflette. Všechny pokoje mají vybavenou kuchyňku se sporákem, myčkou, mikrovlnnou troubou nebo klasickou troubou. 

Orcierès 1850

Freeride lovers určitě bude bavit vysoký sníh na severních svazích a sluncechtiví lyžaři si zase mohou vychutnávat jižní svahy Drouvet a Méollion. Pro běžkaře je určený areál Ski de Fond, který leží na vysoko položené planine Roche Rousse. Pro snowboarďáky je zde 100 metrů dlouhá U-rampa a další snowboardové vychytávky. 

Jedním z největších lákadel je pak iglů vesnice ve výši 2000 metrů na Roche Rousse. Zde si můžete vyzkoušet jízdu na saních taženými psi, seznámit se s zajímavou kulturou eskymáků a pro ty nejodvážnější je to dokonce i možnost vyzkoušet si přenocovat v iglů za téměř arktických podmínek.

Další informace o středisku

 • Celkem 100 km sjezdových tratí - 14 km zelených, 35 km modrých, 41 km červených a 10 km černých
 • 3 kabinové lanovky, 7 sedačkových lanovek, 19 vleků
 • 43 km běžeckých tratí
 • 1 snowpark
 • sluncem zalité na jih exponované svahy až do výšky 2.725 m n. m.
 • dětské areály "petite ourse" kde mohou děti zdokonalit své lyžařské dovednosti
 • lyžařské parky Oupoualand a Waouland pro zadovádění si s různými překážkami
 • Závěsná dráha Tyrolienne - aneb proleťte se jako orel nad údolím. Délka jízdy 1 870 metrů - převýšení 140 metrů - rychlost letu 130 km/h
Z Prahy: Plzeň - Rozvadov - Norimberk - Heidelberg - Basilej - Bern - Lausanne - Ženeva - Chambery - Grenoble - Orcieres
 • 13 hod, 1.221 km

Z Brna: Mikulov - Wien - Graz - Willach - Udine - Venezia - Milano - Torino - Briancon - směr Gap - Orcieres
 • 14 hod 34 min, 1.339 km
 • velké množství barů, restaurací, kaváren, vináren, hospod a diskoték
 • restaurace servírují tradiční francouzské i mezinárodní speciality
 • turistické informační centrum
 • sportovní palác „L’Espace Grande Ourse“ o rozloze 3.000 m² s bazénem, tobogánem, vířivkou, kaskádami, vodotrysky s teplotou vody 26°C a líbezným výhledem na zasněžené vrcholky okolních hor, dále se sekcí „Espace Détente“ (sauna, pára, solárium), s kluzištěm, bowlingem  a dále pak se 2 kinosály a barem
 • Orcieres je velmi živé středisko a konájí se v něm lecjaké akce jako např colour-ski, open space koncerty a mnoho dalšího, proto se neváhejte informovat jestli se v daný týden nebude konat třeba nějaký ten koncert nebo jiné skvélé akce ať už při lyžování nebo po něm :)
Kdy obdržíme podrobné informace k zájezdu (adresa, kontakt, voucher atd.)?
Odbavení zájezdu zasíláme klientům elektronicky emailem a to 2–3 týdny před odjezdem.

Je k dispozici delegát CK? S kým řešit případné potíže?
Na místě není přítomen náš stálý delegát. Nicméně před zájezdem obdržíte pokyny spolu s číslem zákaznické linky, na kterou můžete kdykoliv volat s vašimi dotazy či problémy. Přímo na místě se také neváhejte s Vašimi požadavky ohledně ubytování obracet přímo na recepci agentury. Adresu i kontakt na recepci obdržíte s pokyny před zájezdem.
Kdy je příjezd/odjezd?

A) Linková autobusová doprava = odjezd z ČR do Francie je vždy v pátek v odpoledních až večerních hodinách dle nástupních míst (konkrétní odjezdové časy zasíláme v propozicích přibližně 2 týdny před odjezdem), odjezd z Francie zpět do ČR je poté v sobotu opět v odpoledních až večerních hodinách (konkrétní čas odjezdu ze střediska Vám bude zaslán sms během pobytu), ovšem ubytování je možné první den v soobtu až od 16 hodin a na konci pobytu jej musíte opustit v sobotu do 10 hodin.

B) Individuální doprava = ubytování první den je možné v sobotu nejdříve po 16 hodině a na konci pobytu, opět v sobotu, je nutný odjezd nejpozději do 10 hodin (na recepci také možnost domluvy i individuálního odjezdu např. o den dříve)

Kdy se začíná lyžovat?
V ceně zájezdu je 6 denní skipas pro celou oblast Vars a Risoul platný vždy od neděle do pátku. 

Co budeme potřebovat k uzavření cestovní smlouvy?
Jméno, příjmení, telefon, email, vybraný zájezd, počet cestujících, vybrané ubytování a způsob dopravy (následně také kompletní jmenný seznam cestujících s daty narození).