Val di Sole / Madonna di Campiglio / Pinzolo

Italský megaresort pro všechny druhy lyžařů
Itálie
Val di Sole neboli Údolí Slunce je oblast vyhlášená výbornými sněhovými podmínkami a nezvykle slunečným počasím. V základní nabídce této oblasti Vám přinášíme střediska Folgarida Marilleva, Madonnu di Campiglio-Pinzolo a Pejo. Máte-li zájem, pro některé termíny Vám zpracujeme i nabídku s rozšířeným skipasem SuperSkirama - ten zahrnuje další střediska v okolí a celkem obsahuje přes 350 km sjezdovek!
900 - 2504 m n. m.
160 km
5 snowpark
55 lanovek
3 propojená střediska

Přes 350 km sjezdovek

V základním balíčku máte skipas na skvělých 160 km sjezdovek, ale za nepatrný příplatek za Super-Skirama skipass se můžete vyřádit i v okolních střediscích na více než 350 kilometrech!  

Místo jak stvořené pro děti

Parádní ubytování přímo na sjezdovce v residenci Artuik, takže vaše dítka se nebudou muset trmácet někam daleko ke svahu. Dále tu je pro děti do 8 let skipas zdarma, tak neváhejte a jeďte na zimní dovolenou právě sem!

Údolí slunce

Val di Sole - v doslovném překladu Údolí slunce. To již samo o sobě napovídá, že se z dovolené určitě nevrátíte bílí jako sýr. A co může být lepšího než chytat bronz a pít bombardino na jedné ze slunečních teras na sjezdovce. 

Residence Kristall

Ponte di Legno, Kristall
Residence Kristall se nachází v Marillevě 900, v obci Mezzana, jen 2 minuty chůze od lanovky. Nabízí nejžádanější typologie apartmánů a nedávno prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Těšit se tak můžete na příjemné a prostorné apartmány se standartním vybavením.

Rezidence Sole Alto

Marilleva 1400, Itálie
Rezidence Sole Alto se skvělou polohou přímo mezi sjezdovkami a u lanovky leží v části Marilleva 1400. Jedno z cenově nejvýhodnějších ubytování v této oblasti. Rezidence je tvořená hlavní budovou, v které je většina služeb, dvěmi propojenými budovami a jednou samostatnou. Apartmány jsou prostorné, celé vybaveny spíše starším, dřevěným nábytkem, kuchyňským koutem, některé balkony, jiné s velkými okny a výhledem na hory. Pokoje jsou odděleny posuvnými stěnami a nabízejí různé lůžkové kapacity.
rezidence ležící přímo na svahu

Hotel Chalet Fiocco di Neve

Pinzolo, Itálie
Útulný hotel Chalet Fiocco di Neve*** s polopenzí se nachází v poklidném městečku Pinzolo v údolí Val Rendena. Městečko Pinzolo leží u rodinného skiareálu Pinzolo (samotný má 30 km, dohromady však 160 km), který je propojen s celým areálem Val di Sole/Madonna di Campiglio. Hotel leží 450 m od lanovky na okraji městečka- do centra je to zhruba 850 m. Areálem se na lyžích dostanete do části Madonna za cca 50 minut.
gastronomické zážitky v romantickém hotelu s wellness

Hotel Corona

Pinzolo, Itálie
Rodinný hotel Corona se nachází v klidném městečku Pinzolo v údolí Val Rendena. Městečko Pinzolo leží u stejnojmenného rodinného skiareálu který má samotný 30 km, dohromady však s celým areálem Val di Sole/Madonna di Campiglio nabízí skvělých 160 km sjezdovek. Hotel nabízí vynikající polopenzi. Na požádání vegetariánská č bezlepková strava. V hotelu pořádají 1x týdně tyrolský večer. Hotel se nachází 400 m od vleku avšak hned u hotelu máte zastávku skibusu. Areálem se na lyžích dostanete do části Madonna za cca 50 minut.

Residence Artuik

Marilleva 1400, Itálie
Rezidence Artuik má výbornou polohu a to přímo u dětské sjezdovky a lanovky. Jednoduše zařízené ubytování připomíná spíše Francii, je vybaveno dřevěným nábytkem a navozuje typickou horskou atmosféru. V ceně zájezdu máte ubytování sice bez stravy, na místě se ale dá přikoupit polopenze, či dokonce plná penze. Za poplatek je také možné koupit klubovou kartu, která vám umožní přístup k bazénu. Více najdete níže u ceníku.

Val di Sole / Madonna di Campiglio

Hlavními středisky jsou Marilleva a Folgarida se svými 53 km sjezdovek a díky spojení lanovkou s přes kopec ležícím střediskem Madonna di Campiglio - Pinzolo vznikl resort čítající přes 150 km perfektně upravených sjezdovek. Díky kvalitnímu zasněžovacímu systému je zde lyžování garantováno již od začátku prosince. V resortech Marilleva/Folgarida si užijí spíše děti a vy tak prožijete klidnou a pohodovou dovolenou. Sportovněji laděným lyžařům doporučujeme svahy v Madonna di Campiglio. Vychutnáte si zde také příjemnou atmosféru krásné podhorské vesničky. V ceně je zahrnuté i středisko Pejo, které je sice kousek stranou a je k němu potřeba dojet autem (nebo skibusem), ale jeho návštěva stojí za to - nabízí totiž dlouhé sjezdy, obrovské převýšení a hlavně malebnou krajinu národního parku Stelvio a v porovnání s hlavními resorty prakticky liduprázdné sjezdovky.

Další informace o středisku

 • celkem 160 km sjezdovek, z toho 61 km modrých, 76 červených a 23 km černých.
 • Folgarida/Marilleva - 21 km, 28 km a 8 km
 • Madonna di Campiglio - Pinzolo - 34 km, 38 km a 12 km
 • Pejo - 5 km, 10 km a 3 km
 • v tomto superareálu najdete i více než 80 km běžkařských tras
 • celkem 5 snowparků, některé dějištěm závodů světového poháru
 • několik černočerných svahů pro nejzdatnější lyžaře
 • spousta příležitostí pro skialpinismus
 • lyžařská přilba je povinná pro děti do 14 let - jízda bez helmy se trestá pokutou cca 200 EUR
Téměř celá oblast Marilleva-Folgarida je vyplněna snadnými nebo středně těžkými svahy, takže méně zdatní jezdci si rozhodně přijdou na své. Zdatnější lyžaři a vyznavači ostřejší sportovní jízdy si dosyta užijí obtížnější sjezdovky v resortech Madonna di Campiglio a Pinzolo. Ve Val di Sole je připraveno hned několik oblastí vhodných pro freeriding, jako Cantiere-Vescasa-Pisgana nebo Cogolo-Rabbi. Ani vyznavači freestyle snowboardingu a freeskiingu nebudou o svou zábavu ochuzeni, vydovádět se mohou ve zdejších 5 snowparcích - doporučujeme hlavně park Ursus u Passo Groste a park Malga Panciana.

Doporučené trasy

Z Prahy: Plzeň, Rozvadov, Mnichov, Rossenheim, Innsbruck, Bolzano, Val di Sole 

 • 7 hod 50 min, 750 km


Z Brna: Mikulov, Wien, Linz, Salzburg, Rosenheim, Innsbruck, Bolzano, Val di Sole

 • 8 hod 24 min, 813 km
 • velké množství obchodů a restaurací
 • večer je možné zajít pobavit se do jednoho z mnoha barů
 • nabídka sportovních aktivit – bruslení, paragliding, výlety na sněžnicích, saně tažené psy či koňmi a mnohé další
 • parkování standardně u rezidencí
 • k dispozici jsou většinou lyžárny a za poplatek také parkování v garážích
 • termální centrum v Peju
Jaké jsou běžné sněhové podmínky ve středisku?
 • Celé údolí Val di Sole patří mezi nejslunečnější oblasti v severní Itálii, své jméno „Údolí slunce“ tedy nezískalo náhodou. To však neznamená, že tu občas nezasněží. Sezona běžně začíná již v první půli prosince a na vánoční termíny je již i při nedostatku přírodního sněhu celý areál pokryt primární vrstvou sněhu umělého, tak aby byla celá oblast 150 km sjezdovek propojená. Většina střediska se však nachází v nadmořské výšce nad 1500 metrů, což je na Itálii nadprůměrné a podmínky bývají vynikající až do dubna.
Kdy obdržíme podrobné informace k zájezdu (adresa, kontakt, voucher atd.)?
 • Odbavení zájezdu zasíláme klientům elektronicky emailem a to 2-3 týdny před odjezdem.
Je k dispozici delegát CK? S kým řešit případné potíže?
 • Ve středisku nepůsobí náš stálý delegát. Klienti s vlastní dopravou obdrží před zájezdem pokyny se všemi informacemi a kontakty spolu s číslem naší zákaznické linky, na kterou se mohou kdykoliv obrátit s dotazy či problémy.
Kdy je příjezd/odjezd?
 • Ubytování je možné v příjezdový den nejdříve po 16. hodině a na konci pobytu  je nutný odjezd nejpozději do 10 hodin (na recepcích jednotlivých ubytovacích kapacit také možnost domluvy i individuálního odjezdu např. o den dříve).
Jsou ve středisku možné zkrácené termíny?
 • Středisko Val di Sole/Campiglio je opravdu velké a rozsáhlé středisko, ideální je tedy celotýdenní pobyt s šestidenním skipasem.  Nicméně v lednu a březnu jsou zde výjimečně možné i zkrácené pobyty u některých hotelů. Máte-li zájem o tuto oblast, zkrácený termín Vám naceníme individuálně.
Co budeme potřebovat k uzavření cestovní smlouvy?
 • Jméno, příjmení, telefon, email, vybraný zájezd, počet cestujících, vybrané ubytování a způsob dopravy (následně také kompletní jmenný seznam cestujících s daty narození).