Val di Sole / Madonna di Campiglio / Pinzolo

Italský megaresort pro všechny druhy lyžařů
Itálie
Val di Sole neboli Údolí Slunce je oblast vyhlášená výbornými sněhovými podmínkami a nezvykle slunečným počasím. V základní nabídce této oblasti Vám přinášíme střediska Folgarida Marilleva, Madonnu di Campiglio-Pinzolo a Pejo. Máte-li zájem, pro některé termíny Vám zpracujeme i nabídku s rozšířeným skipasem SuperSkirama - ten zahrnuje další střediska v okolí a celkem obsahuje přes 350 km sjezdovek!

Pro letošní zimní sezónu nevypisujeme žádné zájezdy do Itálie. Ale nezoufejte, zima nejsou jen Alpy. Můžete si vybrat zimní zájezdy na hory od sesterské CK Alpina a zalyžovat si na Ukrajině, v Bulharsku, Makedonii, BosněČerné Hoře nebo si vybrat z široké nabídky zájezdů na skialpysněžnice nebo na běžky.
900 - 2504 m n. m.
160 km
5 snowpark
55 lanovek
3 propojená střediska

Přes 350 km sjezdovek

V základním balíčku máte skipas na skvělých 160 km sjezdovek, ale za nepatrný příplatek za Super-Skirama skipass se můžete vyřádit i v okolních střediscích na více než 350 kilometrech!  

Místo jak stvořené pro děti

Parádní ubytování přímo na sjezdovce v residenci Artuik, takže vaše dítka se nebudou muset trmácet někam daleko ke svahu. Dále tu je pro děti do 8 let skipas zdarma, tak neváhejte a jeďte na zimní dovolenou právě sem!

Údolí slunce

Val di Sole - v doslovném překladu Údolí slunce. To již samo o sobě napovídá, že se z dovolené určitě nevrátíte bílí jako sýr. A co může být lepšího než chytat bronz a pít bombardino na jedné ze slunečních teras na sjezdovce. 

Residence Kristall

Ponte di Legno, Kristall
Residence Kristall se nachází v Marillevě 900, v obci Mezzana, jen 2 minuty chůze od lanovky. Nabízí nejžádanější typologie apartmánů a nedávno prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Těšit se tak můžete na příjemné a prostorné apartmány se standartním vybavením.

Rezidence Sole Alto

Marilleva 1400, Itálie
Rezidence Sole Alto se skvělou polohou přímo mezi sjezdovkami a u lanovky leží v části Marilleva 1400. Jedno z cenově nejvýhodnějších ubytování v této oblasti. Rezidence je tvořená hlavní budovou, v které je většina služeb, dvěmi propojenými budovami a jednou samostatnou. Apartmány jsou prostorné, celé vybaveny spíše starším, dřevěným nábytkem, kuchyňským koutem, některé balkony, jiné s velkými okny a výhledem na hory. Pokoje jsou odděleny posuvnými stěnami a nabízejí různé lůžkové kapacity.
rezidence ležící přímo na svahu

Hotel Chalet Fiocco di Neve

Pinzolo, Itálie
Útulný hotel Chalet Fiocco di Neve*** s polopenzí se nachází v poklidném městečku Pinzolo v údolí Val Rendena. Městečko Pinzolo leží u rodinného skiareálu Pinzolo (samotný má 30 km, dohromady však 160 km), který je propojen s celým areálem Val di Sole/Madonna di Campiglio. Hotel leží 450 m od lanovky na okraji městečka- do centra je to zhruba 850 m. Areálem se na lyžích dostanete do části Madonna za cca 50 minut.
gastronomické zážitky v romantickém hotelu s wellness

Hotel Corona

Pinzolo, Itálie
Rodinný hotel Corona se nachází v klidném městečku Pinzolo v údolí Val Rendena. Městečko Pinzolo leží u stejnojmenného rodinného skiareálu který má samotný 30 km, dohromady však s celým areálem Val di Sole/Madonna di Campiglio nabízí skvělých 160 km sjezdovek. Hotel nabízí vynikající polopenzi. Na požádání vegetariánská č bezlepková strava. V hotelu pořádají 1x týdně tyrolský večer. Hotel se nachází 400 m od vleku avšak hned u hotelu máte zastávku skibusu. Areálem se na lyžích dostanete do části Madonna za cca 50 minut.

Residence Artuik

Marilleva 1400, Itálie
Rezidence Artuik má výbornou polohu a to přímo u dětské sjezdovky a lanovky. Jednoduše zařízené ubytování připomíná spíše Francii, je vybaveno dřevěným nábytkem a navozuje typickou horskou atmosféru. V ceně zájezdu máte ubytování sice bez stravy, na místě se ale dá přikoupit polopenze, či dokonce plná penze. Za poplatek je také možné koupit klubovou kartu, která vám umožní přístup k bazénu. Více najdete níže u ceníku.

Val di Sole / Madonna di Campiglio

Hlavními středisky jsou Marilleva a Folgarida se svými 53 km sjezdovek a díky spojení lanovkou s přes kopec ležícím střediskem Madonna di Campiglio - Pinzolo vznikl resort čítající přes 150 km perfektně upravených sjezdovek. Díky kvalitnímu zasněžovacímu systému je zde lyžování garantováno již od začátku prosince. V resortech Marilleva/Folgarida si užijí spíše děti a vy tak prožijete klidnou a pohodovou dovolenou. Sportovněji laděným lyžařům doporučujeme svahy v Madonna di Campiglio. Vychutnáte si zde také příjemnou atmosféru krásné podhorské vesničky. V ceně je zahrnuté i středisko Pejo, které je sice kousek stranou a je k němu potřeba dojet autem (nebo skibusem), ale jeho návštěva stojí za to - nabízí totiž dlouhé sjezdy, obrovské převýšení a hlavně malebnou krajinu národního parku Stelvio a v porovnání s hlavními resorty prakticky liduprázdné sjezdovky.

Další informace o středisku

 • celkem 160 km sjezdovek, z toho 61 km modrých, 76 červených a 23 km černých.
 • Folgarida/Marilleva - 21 km, 28 km a 8 km
 • Madonna di Campiglio - Pinzolo - 34 km, 38 km a 12 km
 • Pejo - 5 km, 10 km a 3 km
 • v tomto superareálu najdete i více než 80 km běžkařských tras
 • celkem 5 snowparků, některé dějištěm závodů světového poháru
 • několik černočerných svahů pro nejzdatnější lyžaře
 • spousta příležitostí pro skialpinismus
 • lyžařská přilba je povinná pro děti do 14 let - jízda bez helmy se trestá pokutou cca 200 EUR
Téměř celá oblast Marilleva-Folgarida je vyplněna snadnými nebo středně těžkými svahy, takže méně zdatní jezdci si rozhodně přijdou na své. Zdatnější lyžaři a vyznavači ostřejší sportovní jízdy si dosyta užijí obtížnější sjezdovky v resortech Madonna di Campiglio a Pinzolo. Ve Val di Sole je připraveno hned několik oblastí vhodných pro freeriding, jako Cantiere-Vescasa-Pisgana nebo Cogolo-Rabbi. Ani vyznavači freestyle snowboardingu a freeskiingu nebudou o svou zábavu ochuzeni, vydovádět se mohou ve zdejších 5 snowparcích - doporučujeme hlavně park Ursus u Passo Groste a park Malga Panciana.

Doporučené trasy

Z Prahy: Plzeň, Rozvadov, Mnichov, Rossenheim, Innsbruck, Bolzano, Val di Sole 

 • 7 hod 50 min, 750 km


Z Brna: Mikulov, Wien, Linz, Salzburg, Rosenheim, Innsbruck, Bolzano, Val di Sole

 • 8 hod 24 min, 813 km
 • velké množství obchodů a restaurací
 • večer je možné zajít pobavit se do jednoho z mnoha barů
 • nabídka sportovních aktivit – bruslení, paragliding, výlety na sněžnicích, saně tažené psy či koňmi a mnohé další
 • parkování standardně u rezidencí
 • k dispozici jsou většinou lyžárny a za poplatek také parkování v garážích
 • termální centrum v Peju
Jaké jsou běžné sněhové podmínky ve středisku?
 • Celé údolí Val di Sole patří mezi nejslunečnější oblasti v severní Itálii, své jméno „Údolí slunce“ tedy nezískalo náhodou. To však neznamená, že tu občas nezasněží. Sezona běžně začíná již v první půli prosince a na vánoční termíny je již i při nedostatku přírodního sněhu celý areál pokryt primární vrstvou sněhu umělého, tak aby byla celá oblast 150 km sjezdovek propojená. Většina střediska se však nachází v nadmořské výšce nad 1500 metrů, což je na Itálii nadprůměrné a podmínky bývají vynikající až do dubna.
Kdy obdržíme podrobné informace k zájezdu (adresa, kontakt, voucher atd.)?
 • Odbavení zájezdu zasíláme klientům elektronicky emailem a to 2-3 týdny před odjezdem.
Je k dispozici delegát CK? S kým řešit případné potíže?
 • Ve středisku nepůsobí náš stálý delegát. Klienti s vlastní dopravou obdrží před zájezdem pokyny se všemi informacemi a kontakty spolu s číslem naší zákaznické linky, na kterou se mohou kdykoliv obrátit s dotazy či problémy.
Kdy je příjezd/odjezd?
 • Ubytování je možné v příjezdový den nejdříve po 16. hodině a na konci pobytu  je nutný odjezd nejpozději do 10 hodin (na recepcích jednotlivých ubytovacích kapacit také možnost domluvy i individuálního odjezdu např. o den dříve).
Jsou ve středisku možné zkrácené termíny?
 • Středisko Val di Sole/Campiglio je opravdu velké a rozsáhlé středisko, ideální je tedy celotýdenní pobyt s šestidenním skipasem.  Nicméně v lednu a březnu jsou zde výjimečně možné i zkrácené pobyty u některých hotelů. Máte-li zájem o tuto oblast, zkrácený termín Vám naceníme individuálně.
Co budeme potřebovat k uzavření cestovní smlouvy?
 • Jméno, příjmení, telefon, email, vybraný zájezd, počet cestujících, vybrané ubytování a způsob dopravy (následně také kompletní jmenný seznam cestujících s daty narození).