Kreischberg

Krátká vzdálenost z ČR a kvalitní sjezdovky
Rakousko
 
Rakouské středisko Kreischberg sice nepatří mezi rakouské velikány co do počtu km sjezdových tratí, kterých nabízí příjemných 42 km, ale díky investicím z posledních let jde tento resort strmě vzhůru. Najdete zde moderní kabinové a sedačkové lanovky, převýšení poctivých 1 200 m n. m., snowpark s puncem pořadatele Světového poháru a Mistrovství světa ve freestyle zimních sportech a kvalitní rakouské služby na úrovni. Připočtěte ještě krátkou dojezdovou vzdálenost do Kreischbergu z ČR – Praha 450 km, Brno 380 km a máte ideální destinaci pro příjemnou zimní dovolenou.
868 - 2118 m n. m.
42 km
1
13
nejdelší lanovka Štýrska – Kreischbergbahn

Ferienpark Kreischberg

Murau, Rakousko
Skvělá poloha v klidném místě městečka Murau, 250 metrů k lanovce a svahům, 400 metrů od centra St. Lorenzen. Novotou vonící luxusní apartmány a chalety. 42 dokonale upravených kilometrů sjezdovek pro náročné milovníky zimních sportů, ale i pro začátečníky a rodiny. Najdete zde i pestré rekreační aktivity, jako je zimní turistika, sáňkařské dráhy nebo tubing. Okresní město Murau je známé nejen svým pivovarem, ale také okouzlujícími restauracemi, bary a kulturními památkami.

Kreischberg Family Camp

Family Camp kousek od hranic, v příjemném lyžařském areálu s moderní infrastrukturou!

 

Zobrazit akci

Kreischberg

V Kreischbergu se můžete těšit na 42 km sjezdových tratí, které obsluhuje 13 moderních lanovek a vleků, které Vás dopraví až do nadmořské výšky 2 100 m n. m. a vy tak můžete využívat při lyžování celkové převýšení 1 200 metrů. Najdete zde tratě všech obtížností a délek. Zdejší snowpark Kreischberg byl hostitelem Mistrovství světa 2015. Sněhovou jistotu zaručuje vodní rezervoár s 250 000 m3 vody, což z něj dělá největší svého druhu ve Štýrsku. 80 km trubek přepraví vodu do 80 sněžných děl, které jsou schopny vysněžit za pár mrazivých dnů 90% areálu. Když už jsme u těch nej – najdete zde i nejdelší lanovku Štýrska – Kreischbergbahn I + II s délkou 3,7 km a jedinou deseti kabinu ve Štýrsku.

Další informace o středisku

 • celkem 42 km sjezdovek -  17 km modrých, 16 km červených a 9 km černých
 • 3 kabinek, 4 sedačkových lanovek a 6 vleků
 • 1 snowpark s halfpipe, big airem a boardercrossovou tratí
 • 2,5 km běžeckých tras
 • snowtubingová dráha se speciálním samostatným vlekem
 • dětský areál
 • slalomová i rychlostní trať s časomírou
 • nová osvětlená sáňkařská dráha
Z Prahy: České Budějovice - Dolní Dvořiště - Linz - Liezen - Kreischberg

Z Brna: Mikulov - Wien - Leoben - Kreischberg
 • velké množství barů, restaurací, kaváren, vináren a hospod 
 • restaurace servírují tradiční rakouské i mezinárodní speciality
 • turistické informační centrum
 • muzeum dřeva a jeho zpracování
 • Muzeum zdraví a vědy Stolzalpe
 • Dinosaur Park - u sjezdovky kreischi najdete borový les plný dinosaurů
 • Yabaa dabba doo-land - Fred, Barney a Wilma Flintstonovi vás čekají na horské sjezdovce "Sun"
Jaké jsou běžné sněhové podmínky v Kreischberg?
Díky preciznímu systému umělého zasněžování, který je schopen vysněžit celý areál během pár dní tu problémy se sněhem opravdu nejsou.

Kdy je příjezd/odjezd?
Ubytování je možné v příjezdový den nejdříve po 16. hodině a na konci pobytu  je nutný odjezd nejpozději do 10 hodin (na recepcích jednotlivých ubytovacích kapacit také možnost domluvy i individuálního odjezdu např. o den dříve).

Co budeme potřebovat k uzavření cestovní smlouvy?
Jméno, příjmení, telefon, email, vybraný zájezd, počet cestujících, vybrané ubytování a způsob dopravy (následně také kompletní jmenný seznam cestujících s daty narození).
Kdy obdržíme podrobné informace k zájezdu (adresa, kontakt, voucher atd.)?
Odbavení zájezdu zasíláme klientům elektronicky emailem a to 2–3 týdny před odjezdem.

Je k dispozici delegát CK? S kým řešit případné potíže?
Na místě není přítomen náš stálý delegát. Nicméně před zájezdem obdržíte pokyny spolu s číslem zákaznické linky, na kterou můžete kdykoliv volat s vašimi dotazy či problémy. Přímo na místě se také neváhejte s Vašimi požadavky ohledně ubytování obracet přímo na recepci agentury. Adresu i kontakt na recepci obdržíte s pokyny před zájezdem.