Kreischberg

Přívětivé rodinné středisko s bazénem
Rakousko
 

Rakouské středisko Kreischberg nabízí příjemných 42 km převážně modrých a červených sjezdovek. Najdete zde moderní kabinkové a sedačkové lanovky, převýšení poctivých 1 200 m, snowpark s puncem pořadatele Světového poháru a Mistrovství světa ve freestyle zimních sportech, dětské atrakce a funparky a kvalitní rakouské služby na úrovni. Připočtěte ještě krátkou dojezdovou vzdálenost do Kreischbergu z ČR – Praha 450 km, Brno 380 km a máte ideální destinaci pro příjemnou zimní dovolenou s dětmi. Skipas navíc platí na dalších 40 km sjezdovek v nedalekém Lachtalu.

Pro letošní zimní sezónu nevypisujeme žádné zájezdy do Rakouska. Ale nezoufejte, zima nejsou jen Alpy. Můžete si vybrat zimní zájezdy na hory od sesterské CK Alpina a zalyžovat si na Ukrajině, v Bulharsku, Makedonii, BosněČerné Hoře nebo si vybrat z široké nabídky zájezdů na skialpysněžnice nebo na běžky.

868 - 2118 m n. m.
42 km
1
13
ideální ubytování pro rodinky

Parádní ubytování

Prázdninová vesnička Kreitschberg je situovaná na okraji střediska v docházkové vzdálenosti od lanovek. Apartmány a chalety zde tvoří příjemný komplex, citlivě zasazený do okolní krajiny. Součástí ubytování je i bazén se saunou.

Dobrá dosptupnost

Do Kreitschbergu to není daleko, cca 390 km z Brna, z Prahy 450 km  Takže v autě neprosedíte celý den a cesta nebude stát víc, než celá dovolená. Trasa navíc probíhá z velké části po bezvadné Rakouské dálnici.

82 km sjezdovek na jeden skipas

Se skipasem koupeným na kase v Kreitschbergu můžete využívat všechny místní sjezdovky a vleky a k tomu ještě všechny sjezdovky a vleky v nedalekém Lachtalu. Komu nevadí přesun autem, má k dispozici poctivou porci 82 km rozmanitých svahů!

 

Kreischberg

V Kreischbergu se můžete těšit na 42 km sjezdových tratí, které obsluhuje 13 moderních lanovek a vleků, které Vás dopraví až do nadmořské výšky 2 100 m n. m. a vy tak můžete využívat při lyžování celkové převýšení 1 200 metrů. Najdete zde tratě všech obtížností a délek, převažují však modré a červené sjezdovky. Zdejší snowpark Kreischberg byl hostitelem Mistrovství světa 2015. Sněhovou jistotu zaručuje vodní rezervoár s 250 000 m3 vody, což z něj dělá největší svého druhu ve Štýrsku. 80 km trubek přepraví vodu do 80 sněžných děl, které jsou schopny vysněžit za pár mrazivých dnů 90% areálu. Když už jsme u těch nej – najdete zde i nejdelší lanovku Štýrska – Kreischbergbahn I + II s délkou 3,7 km a jedinou deseti kabinu ve Štýrsku. Velkou výhodou je i platnost skipasu i na sousední středisko Lachatl, kde najdete dalších 40 km přes týden prakticky prázdných sjezdovek.

Další informace o středisku

 • celkem 42 km sjezdovek -  17 km modrých, 16 km červených a 9 km černých
 • 3 kabinek, 4 sedačkových lanovek a 6 vleků
 • 1 snowpark s halfpipe, big airem a boardercrossovou tratí
 • 2,5 km běžeckých tras
 • snowtubingová dráha se speciálním samostatným vlekem
 • skipas platí i v nedalekém středisku Lachtal (cca 40 km/30 min autem), které nabízí dalších 40 km sjezdovek - 15 km modrých, 23 km červených a 2 km černých
 • děti do 6 let mají skipas v doprovodu rodiče zdarma
 • dětský areál
 • slalomová i rychlostní trať s časomírou
 • nová osvětlená sáňkařská dráha
 • povinná lyžařská přilba pro děti do 15 let

Doporučené trasy

Z Prahy: České Budějovice - Dolní Dvořiště - Linz - Liezen - Kreischberg
 
 • 450 km, cca 6 hodin jízdy

Z Brna: Mikulov - Wien - Leoben - Kreischberg
 
 • 390 km, cca 4,5 hodiny jízdy
 • velké množství barů, restaurací, kaváren, vináren a hospod 
 • restaurace servírují tradiční rakouské i mezinárodní speciality
 • turistické informační centrum
 • Muzeum dřeva a jeho zpracování
 • Muzeum zdraví a vědy Stolzalpe
 • Dinosaur Park - u sjezdovky kreischi najdete borový les plný dinosaurů
 • Yabaa dabba doo-land - Fred, Barney a Wilma Flintstonovi vás čekají na horské sjezdovce "Sun"
Jaké jsou běžné sněhové podmínky v Kreischberg?
Díky preciznímu systému umělého zasněžování, který je schopen vysněžit celý areál během pár dní tu problémy se sněhem opravdu nejsou.

Kdy je příjezd/odjezd?
Ubytování je možné v příjezdový den nejdříve po 16. hodině a na konci pobytu  je nutný odjezd nejpozději do 10 hodin (na recepcích jednotlivých ubytovacích kapacit také možnost domluvy i individuálního odjezdu např. o den dříve).

Co budeme potřebovat k uzavření cestovní smlouvy?
Jméno, příjmení, telefon, email, vybraný zájezd, počet cestujících, vybrané ubytování a způsob dopravy (následně také kompletní jmenný seznam cestujících s daty narození).
Kdy obdržíme podrobné informace k zájezdu (adresa, kontakt, voucher atd.)?
Odbavení zájezdu zasíláme klientům elektronicky emailem a to 2–3 týdny před odjezdem.

Je k dispozici delegát CK? S kým řešit případné potíže?
Na místě není přítomen náš stálý delegát. Nicméně před zájezdem obdržíte pokyny spolu s číslem zákaznické linky, na kterou můžete kdykoliv volat s vašimi dotazy či problémy. Přímo na místě se také neváhejte s Vašimi požadavky ohledně ubytování obracet přímo na recepci agentury. Adresu i kontakt na recepci obdržíte s pokyny před zájezdem.