Bormio

Italský TOP areál s jedinečnou atmosférou
Bormio je elitní italské středisko, dějiště závodů světového poháru a mistrovství světa v letech 1985 a 2005. Leží ve výšce 1 225 – 3 012 m n. m. - má tedy nejvyšší převýšení v Itálii! Určitě nevynechejte fenomenální červenou sjezdovku Stelvio, která byla i závodní tratí pro sjezd mužů. Nejen snowboardisty potěší snowpark s novým vybavením. Moderní lanovky zajistí rychlý transport do horních částí areálu. Extra zážitkem je večerní sjezd pod hvězdami. A při sjezdu na osvětlené sjezdovce Stelvio si dejte aspoň na chvilku pauzu u jednoho z otevřených barů a vychutnejte si horký drink na zahřátí s jedinečným výhledem na nasvícené městečko. Bormio prostě stojí za to!
1 225 - 3 012 m n. m.
68 km sjezdovek
1 snowpark
25 lanovek
termální lázně

Malebné Bormio

Bormio vás uchvátí svojí okouzlující atmosférou krásné vysokohorské vesničky. Večeře, víno a procházka ruku v ruce s dívkou (nebo s chlapcem) po osvětlených uličkách Bormia je splněným snem každého romantika! Navíc je tu i spousta polyžařského vyžití, včetně plaveckého bazánu a termálních lázní.

Bormio s dětmi

Rodinky s dětmi ocení ubytování přímo na svahu v hotelu Girasole, dostatek lehčích sjezdovek a v neposlední řadě i nový dětský funpark. A k tomu skipas zdarma pro děti do 8 let!

Ráj sportovních nadšenců

Bormio - dějište MS v alpském lyžování - nabízí spoustu krásných sjezdovek pro sportovně laděné lyžaře. Opravdou lahůdkou, u které nejedno srdce radostně zaplesá, je sjezdovka Stelvio - závodní trať pro sjezd mužů.

Hotel Girasole***

Bormio, Itálie

Kromě klasické zimní dovolené na vás v hotelu čeká příjemný a profesionální personál, vynikající pokrmy a vína z Valtelliny. Od hotelu je to přibližně 10 km do centra Bormia. Necelých 15 minut autem od hotelu najdete vynikající příležitost, jak si odpočinout po příjemně stráveném dni na sjezdovce: římské termální lázně Bagni Vecchi a Bagni Nuovi Bormia.

Casa Martinelli

Isolaccia Valdidentro, Itálie

Casa Martinelli je rekreační dům, který se nachází v malém městečku Isolaccia Valdidentro, známý lyžařský areál v Alta Valtelina, pouhých 8 km vzdálený od Bormia a 29 km od Livigna. Dům se nachází v klidné a slunné oblastni v centru města, v blízkosti lyžařských vleků a běžeckých tratí. Navíc Casa Martinelli není daleko od slavných římských termálních lázní Bagni Vecchi a Bagni Nuovi.

Bormio

Lyžařské středisko Cima PIazzi/Oga/San Colombano/a lyžařská oblast Valdidentro leží přímo v centru oblasti Valtellina a nachází se zde celkem 68 km sjezdovek, které jsou obsluhovány 25 vleky. Vyžití zde najdou také příznivci severského lyžování, čeká tu na ně 39 km běžeckých tras. Po lyžování můžete navštívit termální prameny, vyzkoušet jízdu na saních tažených psem, vydat se na krátkou zimní turistiku nebo vyzkoušet paragliding.

Historické lázeňské městečko Bormio je příjemným místem pro večerní procházky a návštěvy místních hospůdek a pizzerií. Ubytování v Bormiu je zajištěno buď ve větších apartmánových domech nebo v  jednom z útulných hotelů – očekávejte vysoký standard a maximální komfort. Ještě stále váháte, jestli je lyžařský zájezd do Bormia pro vás to pravé? K odpočinku po lyžování si dopřejte návštěvu termálních lázní a uvidíte, že vaší zimní dovolené již nebude nic chybět!.

Další informace o středisku

 • celkem 68 km sjezdovek - 18 km modrých, 45 km červených4 km černých
 • 3 kabinky, 8 sedačkových lanovek a 14 vleků
 • 39 km běžeckých tratí
 • Snowpark Bormio je ideálním místem pro freeridery a snowboardisty. Nachází se na straně svahu Stella Alpina. Snowpark je 500 metrů dlouhý a má 200 metrů vertikální pokles.
 • Freeridový ráj najdete na Vallecetta mountain s nadmořskou výškou přes 3 000 metrů
 • Od ledna noční lyžování na sjezdovce Stevio
 • Familypark Bormio je ideálním místem pro zábavu pro začínající freestyle a zimní nadšence
 • Gormiti Park pro nejmenší
 • lyžařská přilba je povinná pro děti do 14 let - jízda bez helmy se trestá pokutou cca 200 EUR
Skiresort Bormio tvoří tři arály: Santa Caterina, Bormio a Cima Piazzi - San Colombano. Každý z kopců je trochu jiný a společně tvoří rozmanitý celek sjezdovek, kde si vybere každý podle svých jezdeckých preferencí. Mezi jednotlivými kopci jezdí v pravidelných intervalech skibus, takže přeprava je pohodlná a moc nezdržuje. Skibus je v ceně skipasu, žádné jízdé navíc neplatíte.

Doporučené trasy

Z Prahy: Plzeň – Rozvadov – Regensburg – Mnichov – Garmisch-Partenkirchen – Landeck – Nauders – Scuol – Zernez – Livigno přez tunel Munt la Schera – Bormio
 • 8 hod 30 min, 690 km

Z Brna: Mikulov – před Vídní na Krems – Sankt Pölkten – Amstetten – Linz – Salzburg – Rosenheim – Innsbruck – Silz – Pfunds – Ramosch – Zemez – Livigno přez tunel Munt la Schera – Bormio
 • 10 hod 30 min, 900 km
 • termální lázně Bagni Nuovi, Bagni Vecchi a Terme di Bormio
 • velké množství barů, restaurací, kaváren, vináren, hospod a diskoték
 • restaurace servírují tradiční italské i mezinárodní speciality
 • turistické informační centrum.
 • lyžařská a snowboardingová škola
 • široká nabídka sportovních aktivit – Family park, Gormiti park, paragliding, výpravy v psích spřaženích a další
 • historická místa Piazza Cavour a Via Roma
 • nad městem stojí zřícenina hradu Castello di San Pietro
Jak je to v Bormiu se sněhem?
Již samotný fakt, že celé středisko se nachází mezi 1 225 – 3 012 metry nad mořem, hovoří za vše. Sněhové podmínky zde tedy bývají fantastické bez výjimky již od začátku prosince až do konce dubna! Vše je navíc podpořeno systémem umělého zasněžování. 

Kdy obdržíme podrobné informace k zájezdu (adresa, kontakt, voucher atd.)
Obavení zájezdu zasíláme klientům elektronicky emailem a to přibližně 2 týdny před odjezdem.

Je k dispozici delegát CK? S kým řešit případné potíže?
Ve středisku nepůsobí náš stálý delegát. Klienti s vlastní dopravou obdrží před zájezdem pokyny se všemi informacemi a kontakty spolu s číslem naší zákaznické linky, na kterou se mohou kdykoliv obrátit s dotazy či problémy.

Kdy je příjezd/odjezd?
Ubytování je možné v příjezdový den nejdříve po 16. hodině a na konci pobytu  je nutný odjezd nejpozději do 10 hodin (na recepcích jednotlivých ubytovacích kapacit také možnost domluvy i individuálního odjezdu např. o den dříve).
Jsou ve středisku možné zkrácené termíny?
Opravdu ne. Bormio nabízíme a jednoznačně doporučujeme výhradně v týdenních termínech se šestidenním skipasem.

Jakou cestu zvolit při cestě do Bormia?
My doporučujeme cestu přes placený tunel. I když za jeho průjezd zaplatíte 35 €, vše se Vám zase vrátí při načerpání levných pohonných hmot v bezcelní zóně v Livignu. Cesta přes Tirano je již poměrně zdlouhavá.

Co budeme potřebovat k uzavření cestovní smlouvy?
Jméno, příjmení, telefon, e-mail, vybraný zájezd, počet cestujících, vybrané ubytování a způsob dopravy (následně také kompletní jmenný seznam cestujících s daty narození).