Lyžování v Rakousku

Největší hustota třítisícovek, jakou si umíte představit.

Lyžování v Rakousku

Lyžování v Rakousku

Lyžování v Rakousku je splněný sen každého milovníka tohoto zimního sportu. Najdete zde perfektní služby, moderní sedačkové a kabinové lanovky, samozřejmostí je dokonalý systém umělého zasněžování, který eliminuje nespolupráci přírody. Lyžování v Rakousku je každodenní jízda na precizně upravené sjezdovce s bohatým polyžařským vyžitím. Vyběrem lyžařského zájezdu do Rakouska jste učinili rozhodnutí strávit perfektní lyžarskou dovolenou.

Nejznámější údolí Rakouska, se stovkami kilometrů sjezdovek, zakončené ledovcem je Zillertal / Hintertux. Neméně proslulá je další ledovcová oblast Zell am See / Kaprun s ledovcem Kitzsteinhorn a třetí v pořadí naší nabídky lyžování v Rakousku je lyžařská houpačka"4 Schaukeln" Schladming / Dachstein. Plavky si nezapomeňte vzít do resortu Bad Kleinkirchheim a dávno zapomenutou atmosféru rakouských Alp nasajete v Turracher Höhe. Doslova za rohem a kousek od našich hranic najdete modernizový Kreischberg, snad nejvíce sněhu mimo ledovce v naší nabídce lyžařských zájezdů ale mívá "skoroitalský" Nassfeld. Pokud již dále nemůžete snést mučení teplým počasím vyražte s námi na Pitztal.

Letní aktivní dovolená v Rakousku a Alpách? Doporučujeme horské a cyklistické zájezdy CK Alpina. Vyberte si v rakouských Alpách horskou turistiku, cyklistiku či MTB nebo ferraty (klettersteigy) a prožijte dovolenou v pohodové partě!

Lyžování v Rakousku

Lyžování v Rakousku pohledem na mapu spadá do oblasti Východních Alp. Nejvyšším vrcholem v je Grossglockner, který se tyčí ve výšce 3 798 m n. m. a nachází se v Národním parku Vysoké Taury. Rakouská lyžařská střediska patří k velmi oblíbeným zimním destinacím. Jejich popularita je dána především kvalitně upravenými svahy a moderním technickým vybavením. Obrovskou výhodou pro české lyžaře a snowboardisty je také vzdálenost z republiky. Do středisek se dopravíte během pár hodin jízdy autem nebo autobusem. Nejen tyto aspekty jsou však důvodem pro vynikající dovolenou v Rakousku.
 
Více než 6 500 kilometrů sjezdovek  v nadmořské výšce 544 – 3 440 m.n.m. nabízí kvalitní parametry pro super lyžování. Sjezdovky jsou upravovány s velkou pečlivostí, po ránu se tedy můžete těšit na dokonalý manšestr. Z různě velkých středisek a široké nabídky sjezdovek si najde vhodné tratě začátečník, ale i náročnější lyžař, který preferuje pořádné černé prďáky. Na rakouských svazích se nachází velké množství útulných restaurací a horských chat, kde můžete ochutnat místní speciality. Kvalitní služby a vynikající lyžování se však odráží v cenách skipasů, proto je lyžování v Rakousku dražší než třeba ve Francii
 

Ubytování v Rakousku 

Ubytování v Rakousku je zde stejně kvalitní jako lyžování.  Ať už si pro svůj pobyt vyberete ubytování v apartmánovém domě nebo pokoj v hotelu či penzionu, můžete se těšit na prostorné a dobře vybavené ubytovací zařízení. Nevýhodou bývá nutnost dojíždění k lanovkám, pokud se vám nechce využívat auta, tak díky kvalitnímu systému skibusů, které je téměř ve všech střediscích k dispozici, se můžete poměrně rychle a jednoduše přepravit ke spodním stanicím lanovek a užívat s tak nerušené lyžování v Rakousku.

Co by to bylo za dovolenou bez nějaké té zábavy. Ve většině hotelů, penzionů a někdy i v apartmánových domech se nachází určitý typ wellness jako je sauna, lázně, vířivka či bazén, které můžete zdarma či za poplatek navštívit. Ve větších lyžařských střediscích v Rakousku je pro hosty také k dispozici větší veřejné aquapark nebo alespoň plavecký bazén. Stejně tak bohatá je v rakouských lyžařských i nabídky dalších sportovních aktivit. Po lyžování si můžete jít zabruslit, sáňkovat nebo proběhnout na běžkách. A jestli máte rádi adrenalinovější zábavu, tak vás určitě nadchne možnost vyzkoušet paragliding nebo třeba lezení v ledu a večer zakončit v místni hospůdce nebo baru.

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.