Folgaria

Ideální středisko pro rodiny s dětmi ve slunečných Dolomitech
Itálie
Folgaria/Lavarone je ideální italské středisko pro lyžování s dětmi. Rozlehlé středisko se 74 km sjezdových tratí zatím odolává větším náporům lyžařů, takže se na sjezdovce nebudete cítit jako sardinky. Výtečné počasí a přátelská atmosféra činí z Folgarie vhodné místo pro vaši dovolenou s dětmi. Sněhovou jistotu doplňuje systém výkonného zasněžování, který eliminuje neduhy přírody při výrobě sněhu na 100 % sjezdových tratí. V naší nabídce ubytovacích kapacit naleznete hotely s polopenzí za víc než příznivé ceny, takže si na lyžování ve Folgarii nebudete muset brát hypotéku :-)
1150 - 1850 m n.n
74 km sjezdovek
3 snowparky
23 lanovek, 9 vleků
výhodné lyžování v rozlehlém středisku

Ideální rodinné středisko

Folgaria/Lavarone sice zatím nepatří mezi českými lyžaři mezi ty nejznámější, pro začátečníky a rodiny s dětmi je však hotovým rájem. Právě na ně je tento pohodový skiresort zaměřen a jim také nabízí veškeré své zázemí. Sjezdovky nejsou přecpané lyžaři a většina svahů je červené a modré barvy.

Levné a kvalitní lyžování

Folgaria patří k levnějším střediskům, ceny skipasů, ubytování pro děti i dospělé jsou oproti jiným italským střediskům velmi příznivé. Děti do 8 let mají skipas zdarma, ostaní se slevou, takže například v termínu 8. -15. 3. je v resideneci Serrada cena za dítě od 4.450 Kč za týden včetně skipasu!

Výhodné ubytování

Folgaria nabízí několik krásných hotelů s výbornou italskou polopenzí, kdy snídaně je formou švédských stolů a večeře o několika chodech. Za zmínku stojí určitě Golf Hotel Folgaria a Hotel Marinella, ty mají nejlepší polohu přímo u sjezdovky. Grand Hotel Astoria je v dojezdové vzdálenosti 2-9 km autem, ale zato je cenově nejvýhodnější.

Residence Serrada

Serrada, Alpe Cimbra, Itálie
Oblíbená residence Serada leží přímo v centru městečka Serrada, pouze 250 m od lanovky. Serrada je dle našeho názoru nejvýhodněji položené městečko v celém lyžařském areálu Folgaria, do centra areálu na Fondo Grande a Fondo Picollo se dostaneme jen jedinou lanovkou. Residence je vybavena finskou saunou, vyhřívanou lyžárnou, dětskou hernou se stolním fotbálkem. Přímo u rezidence je spřátelená restaurace El Fenil s výbornou pizzerií. V přízemí můžete surfovat na wifi zdarma.

Hotel Martinella

Serrada, Alpe Cimbra, Itálie
Rodinný hotel Martinella*** nabízí prostorné ubytování přímo na svahu (jen 30 metrů od nástupní stanice lanovky Serrada s nejkratším možným napojením do centrální části rozlehlého střediska Folgaria). Do centra Serrady to je cca 200 m (pizzerie, samoobsluha). V hotelu vám připraví vynikající polopenzi s tříchodovými večeřemi a salátovým barem. V hotelu je resturace a noční bar se společenskou místností s krbem. Hlavními výhodami jsou dokonalá poloha, pohostinnost, vynikající jídlo a příjemná atmosféra. 

Grand Hotel Astoria

Lavarone, Alpe Cimbra, Itálie
Luxusní 4* ubytování s krásným panoramatickým výhledem na jezero Lavarone. Hotel se nachází v městečku Cjiesa a je vzdálený 2,2 km od nejbližších svahů v části Lavarone a 9 km od sjezdovek ve Folgarii. K dispozici široké vybavení hotelu, wellness s bazénem nebo večerní posezení v baru. Jezero Lavarone se každou zimu promění v parádní bruslařskou plochu. Díky své poněkud odlehlejší poleze je Grand Hotel Astoria cenově velice příznivý.

Golf Hotel Folgaria

Folgaria, Alpe Cimbra, Itálie
Golf Hotel Folgaria je čtyřhvězdičková pecka se nachází přímo u sjezdovky a lanovky ve Folgarii (část Costa) a nabízí kompletní komfortní servis, který jen může hotelové ubytování nabídnout. K dispozici je wellness centrum s velkým krytým bazénem (80 m2), finská sauna, turecká lázeň, tropické sprchy a relaxační zóna s příjemnými lehátky. Bez diskuzí je také místní bohatá polopenze a velké slevy pro děti.

Folgaria / Lavarone

V lyžařské aréně Alpe Cimbra (zahrnující propojená střediska Folgaria a Fiorentini a cca 11 km vzdálené Lavarone) naleznete přes 74 km sjezdových tratí, které obsluhuje přes 30 lanovek a vleků. Zázemí pro nejmenší poskytuje 5 dětských funparků. Pro větší děti tu mají postavené snowparky a ti odvážnější a zkušenější lyžaři ocení možnosti jízdy v prašanu mimo značené sjezdovky. Sněhovou jistotu poskytuje 100% pokrytí sjezdovek zasněžovacím systémem. Komplexnost střediska doplňuje celých 70 km běžeckých tras, bazén, sportovní hala, kluziště, výlety na sněžnicích, pochod s loučemi, večerní akce nebo romantická večeře při svíčkách!

 

Další informace o středisku

 • celkem 74 km sjezdovek (54 km ve Folgarii a 20 km v Lavarone) - 39 km modrých, 29 km červených a 6 km černých
 • 23 sedačkových lanovek a 9 vleků, několik přepravních pásů
 • 70 km upravených běžkařských tratí (35 km ve Folgarii u Passo Coe 1600 m a 35 km v Lavarone 1400 m)
 • 2 snowparky a několik dalších funparků pro děti a začátečníky
 • 100% pokrytí sjezdovek umělým zasněžováním
 • přestože Folgaria nabízí jen 54 km sjezdovek, je středisko dosti rouzlehlé a rodiny s dětmi si zde najdou zábavu na celý týden
 • lyžařská přilba je povinná pro děti do 14 let - jízda bez helmy se trestá pokutou cca 200 EUR

Skvělý resort pro začátečníky a rodiny s dětmi!

Folgaria/Lavarone sice zatím nepatří mezi českými lyžaři mezi ty nejznámější, pro rodiny s dětmi je však hotovým rájem. Právě na ně je tento pohodový skiresort zaměřen a jim také nabízí veškeré své zázemí. Naprostá většina svahů je barvy červené a modré. Středisko je prověřené, už léta se tu koná i náš oblíbený Folgaria Family Camp.

Doporučené trasy

Z Prahy: Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck, Brenner, Bolzano, Trento, Folgaria
 • 7 hod 40 min, 750 km
Z Brna: Vídeň, Salzburg, Innsbruck, Brenner, Bolzano, Trento, Folgaria
 • 8 hod 15 min, 810 km
 • velké množství barů, restaurací, kaváren, vináren, hospod a diskoték
 • restaurace servírují tradiční italské i mezinárodní speciality
 • turistické informační centrum
 • romantické historické centrum Folgarie 
 • možnost návštěvy impozantního hradu Castel Beseno
 • unikát v podobě „na lyžích“ přístupných pevností z 1. světové války vystavěných na okolních kopcích, díky kterým se oblast pyšní názvem „Skitour dei Forti“ (skitour pevností)
 • Městský bazén a bowling v Lavarone
Jaké jsou běžné sněhové podmínky ve Folgarii?
Díky příznivému místnímu klimatu i ideální nadmořské výšce nad 1200 metrů  zde bývá většinou stabilní počasí a dostatek sněhu i slunce. Celý areál je navíc kompletně pokrytý opravdu dokonalým systémem umělého zasněžování, a tak se zde lyžuje skvěle ihned od začátku sezony, jakmile to teploty dovolí.

Kdy obdržíme podrobné informace k zájezdu (adresa, kontakt, voucher atd.)?
Odbavení zájezdu zasíláme klientům elektronicky emailem a to 2-3 týdny před odjezdem.

Je k dispozici delegát CK? S kým řešit případné potíže?
Ve středisku nepůsobí náš stálý delegát. Klienti s vlastní dopravou obdrží před zájezdem pokyny se všemi informacemi a kontakty spolu s číslem naší zákaznické linky, na kterou se mohou kdykoliv obrátit s dotazy či problémy.

 
Kdy je příjezd/odjezd?
Ubytování je možné v příjezdový den nejdříve po 16. hodině a na konci pobytu  je nutný odjezd nejpozději do 10 hodin (na recepcích jednotlivých ubytovacích kapacit také možnost domluvy i individuálního odjezdu např. o den dříve).

Co budeme potřebovat k uzavření cestovní smlouvy?
Jméno, příjmení, telefon, e-mail, vybraný zájezd, počet cestujících, vybrané ubytování a způsob dopravy (následně také kompletní jmenný seznam cestujících s daty narození).