Folgaria

Ideální středisko pro rodiny s dětmi ve slunečných Dolomitech
Itálie
Folgaria/Lavarone je ideální italské středisko pro lyžování s dětmi. Rozlehlé středisko se 74 km sjezdových tratí zatím odolává větším náporům lyžařů, takže se na sjezdovce nebudete cítit jako sardinky. Výtečné počasí a přátelská atmosféra činí z Folgarie vhodné místo pro vaši dovolenou s dětmi. Sněhovou jistotu doplňuje systém výkonného zasněžování, který eliminuje neduhy přírody při výrobě sněhu na 100 % sjezdových tratí. V naší nabídce ubytovacích kapacit naleznete hotely s polopenzí za víc než příznivé ceny, takže si na lyžování ve Folgarii nebudete muset brát hypotéku :-)

Pro letošní zimní sezónu nevypisujeme žádné zájezdy do Itálie. Ale nezoufejte, zima nejsou jen Alpy. Můžete si vybrat zimní zájezdy na hory od sesterské CK Alpina a zalyžovat si na Ukrajině, v Bulharsku, Makedonii, BosněČerné Hoře nebo si vybrat z široké nabídky zájezdů na skialpysněžnice nebo na běžky.
1150 - 1850 m n.n
74 km sjezdovek
3 snowparky
23 lanovek, 9 vleků
výhodné lyžování v rozlehlém středisku

Ideální rodinné středisko

Folgaria/Lavarone sice zatím nepatří mezi českými lyžaři mezi ty nejznámější, pro začátečníky a rodiny s dětmi je však hotovým rájem. Právě na ně je tento pohodový skiresort zaměřen a jim také nabízí veškeré své zázemí. Sjezdovky nejsou přecpané lyžaři a většina svahů je červené a modré barvy.

Levné a kvalitní lyžování

Folgaria patří k levnějším střediskům, ceny skipasů, ubytování pro děti i dospělé jsou oproti jiným italským střediskům velmi příznivé. Děti do 8 let mají skipas zdarma, ostaní se slevou, takže například v termínu 14.3. - 21. 3. je v resideneci Serrada cena za dítě od 3.800 Kč za týden včetně skipasu!

Výhodné ubytování

Folgaria nabízí několik krásných hotelů s výbornou italskou polopenzí, kdy snídaně je formou švédských stolů a večeře o několika chodech. Za zmínku stojí určitě Golf Hotel Folgaria a Hotel Marinella, ty mají nejlepší polohu přímo u sjezdovky. Grand Hotel Astoria je v dojezdové vzdálenosti 2-9 km autem, ale zato je cenově nejvýhodnější.

Residence Serrada

Serrada, Alpe Cimbra, Itálie
Oblíbená residence Serada leží přímo v centru městečka Serrada, pouze 250 m od lanovky. Serrada je dle našeho názoru nejvýhodněji položené městečko v celém lyžařském areálu Folgaria, do centra areálu na Fondo Grande a Fondo Picollo se dostaneme jen jedinou lanovkou. Residence je vybavena finskou saunou, vyhřívanou lyžárnou, dětskou hernou se stolním fotbálkem. Přímo u rezidence je spřátelená restaurace El Fenil s výbornou pizzerií. V přízemí můžete surfovat na wifi zdarma.
Nejoblíbenější rezidence ve Folgarii

Golf Hotel Folgaria

Folgaria, Alpe Cimbra, Itálie
Golf Hotel Folgaria je čtyřhvězdičková pecka se nachází přímo u sjezdovky a lanovky ve Folgarii (část Costa) a nabízí kompletní komfortní servis, který jen může hotelové ubytování nabídnout. K dispozici je wellness centrum s velkým krytým bazénem (80 m2), finská sauna, turecká lázeň, tropické sprchy a relaxační zóna s příjemnými lehátky. Bez diskuzí je také místní bohatá polopenze a velké slevy pro děti.
Velké slevy pro děti

Grand Hotel Astoria

Lavarone, Alpe Cimbra, Itálie
Luxusní 4* ubytování s krásným panoramatickým výhledem na jezero Lavarone. Hotel se nachází v městečku Cjiesa a je vzdálený 2,2 km od nejbližších svahů v části Lavarone a 9 km od sjezdovek ve Folgarii. K dispozici široké vybavení hotelu, wellness s bazénem nebo večerní posezení v baru. Jezero Lavarone se každou zimu promění v parádní bruslařskou plochu. Díky své poněkud odlehlejší poleze je Grand Hotel Astoria cenově velice příznivý.
Luxusní hotel za velmi dobrou cenu a s velkými slevami pro děti

Folgaria / Lavarone

V lyžařské aréně Alpe Cimbra (zahrnující propojená střediska Folgaria a Fiorentini a cca 11 km vzdálené Lavarone) naleznete přes 74 km sjezdových tratí, které obsluhuje přes 30 lanovek a vleků. Zázemí pro nejmenší poskytuje 5 dětských funparků. Pro větší děti tu mají postavené snowparky a ti odvážnější a zkušenější lyžaři ocení možnosti jízdy v prašanu mimo značené sjezdovky. Sněhovou jistotu poskytuje 100% pokrytí sjezdovek zasněžovacím systémem. Komplexnost střediska doplňuje celých 70 km běžeckých tras, bazén, sportovní hala, kluziště, výlety na sněžnicích, pochod s loučemi, sjezdy na nafukovacích kruzích, motokáry na ledě, večerní akce nebo romantická večeře při svíčkách!

 

Další informace o středisku

 • celkem 74 km sjezdovek (54 km ve Folgarii a 20 km v Lavarone) - 39 km modrých, 29 km červených a 6 km černých
 • 23 sedačkových lanovek a 9 vleků, několik přepravních pásů
 • 70 km upravených běžkařských tratí (35 km ve Folgarii u Passo Coe 1600 m a 35 km v Lavarone 1400 m)
 • 2 snowparky a několik dalších funparků pro děti a začátečníky
 • 100% pokrytí sjezdovek umělým zasněžováním
 • přestože Folgaria nabízí jen 54 km sjezdovek, je středisko dosti rozlehlé a rodiny s dětmi si zde najdou zábavu na celý týden
 • lyžařská přilba je povinná pro děti do 14 let - jízda bez helmy se trestá pokutou cca 200 EUR

Skvělý resort pro začátečníky a rodiny s dětmi!

Folgaria/Lavarone sice zatím nepatří mezi českými lyžaři mezi ty nejznámější, pro rodiny s dětmi je však hotovým rájem. Právě na ně je tento pohodový skiresort zaměřen a jim také nabízí veškeré své zázemí. Naprostá většina svahů je barvy červené a modré.

Doporučené trasy

Z Prahy: Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck, Brenner, Bolzano, Trento, Folgaria
 • 7 hod 40 min, 750 km
Z Brna: Vídeň, Salzburg, Innsbruck, Brenner, Bolzano, Trento, Folgaria
 • 8 hod 15 min, 810 km
 • velké množství barů, restaurací, kaváren, vináren, hospod a diskoték
 • restaurace servírují tradiční italské i mezinárodní speciality
 • turistické informační centrum
 • romantické historické centrum Folgarie 
 • možnost návštěvy impozantního hradu Castel Beseno
 • unikát v podobě „na lyžích“ přístupných pevností z 1. světové války vystavěných na okolních kopcích, díky kterým se oblast pyšní názvem „Skitour dei Forti“ (skitour pevností)
 • Městský bazén a bowling v Lavarone
Jaké jsou běžné sněhové podmínky ve Folgarii?
Díky příznivému místnímu klimatu i ideální nadmořské výšce nad 1200 metrů  zde bývá většinou stabilní počasí a dostatek sněhu i slunce. Celý areál je navíc kompletně pokrytý opravdu dokonalým systémem umělého zasněžování, a tak se zde lyžuje skvěle ihned od začátku sezony, jakmile to teploty dovolí.

Kdy obdržíme podrobné informace k zájezdu (adresa, kontakt, voucher atd.)?
Odbavení zájezdu zasíláme klientům elektronicky emailem a to 2-3 týdny před odjezdem.

Je k dispozici delegát CK? S kým řešit případné potíže?
Ve středisku nepůsobí náš stálý delegát. Klienti s vlastní dopravou obdrží před zájezdem pokyny se všemi informacemi a kontakty spolu s číslem naší zákaznické linky, na kterou se mohou kdykoliv obrátit s dotazy či problémy.

 
Kdy je příjezd/odjezd?
Ubytování je možné v příjezdový den nejdříve po 16. hodině a na konci pobytu  je nutný odjezd nejpozději do 10 hodin (na recepcích jednotlivých ubytovacích kapacit také možnost domluvy i individuálního odjezdu např. o den dříve).

Co budeme potřebovat k uzavření cestovní smlouvy?
Jméno, příjmení, telefon, e-mail, vybraný zájezd, počet cestujících, vybrané ubytování a způsob dopravy (následně také kompletní jmenný seznam cestujících s daty narození).