Folgaria

Ideální středisko pro rodiny s dětmi ve slunečných Dolomitech
Folgaria/Lavarone je ideální italské středisko pro lyžování s dětmi. Rozlehlé středisko se 74 km sjezdových tratí zatím odolává větším náporům lyžařů, takže se na sjezdovce nebudete cítit jako sardinky. Výtečné počasí a přátelská atmosféra činí z Folgarie vhodné místo pro vaši dovolenou s dětmi. Sněhovou jistotu doplňuje systém výkonného zasněžování, který eliminuje neduhy přírody při výrobě sněhu na 100 % sjezdových tratí. V naší nabídce ubytovacích kapacit naleznete hotely s polopenzí za víc než příznivé ceny, takže si na lyžování ve Folgarii nebudete muset brát hypotéku :-)
1150 - 1850 m n.n
74 km sjezdovek
3 snowparky
23 lanovek, 9 vleků
cenově dostupné lyžování v rozlehlém středisku

Ideální rodinné středisko

Folgaria/Lavarone sice zatím nepatří mezi českými lyžaři mezi ty nejznámější, pro začátečníky a rodiny s dětmi je však hotovým rájem. Právě na ně je tento pohodový skiresort zaměřen a jim také nabízí veškeré své zázemí. Sjezdovky nejsou přecpané lyžaři a většina svahů je barvy červené a modré.

Levné a kvalitní lyžování

Folgaria patří k levnějším střediskům, ceny skipasů i ubytování pro děti i dospělé jsou oproti jiným italským střediskům velmi příznivé. Děti do 8 let mají skipas zdarma, ostaní se slevou, takže například v termínu 10-17. 3. je v resideneci Serrada cena za dítě od 3.650 Kč za týden včetně skipasu!

Folgaria Family Camp

Pro rodiny s dětmi jsme v termínech 3.2. - 10.2. a 10.3. - 17.3.2019 připravili program s našimi lyžařskými instruktory. Prožijte jarní prázdniny, na které nezapomenete, ve sluncem zalitých italských Dolomitech!

Residence Serrada

Serrada, Alpe Cimbra, Itálie
Oblíbená residence Serada leží přímo v centru městečka Serrada, pouze 250 m od lanovky. Serrada je dle našeho názoru nejvýhodněji položené městečko v celém lyžařském areálu Folgaria, do centra areálu na Fondo Grande a Fondo Picollo se dostaneme jen jedinou lanovkou. Residence je vybavena finskou saunou, vyhřívanou lyžárnou, dětskou hernou se stolním fotbálkem. Přímo u rezidence je spřátelená restaurace El Fenil s výbornou pizzerií. V přízemí můžete surfovat na wifi zdarma.

Hotel Martinella

Serrada, Alpe Cimbra, Itálie
Rodinný hotel Martinella*** nabízí prostorné ubytování přímo na svahu (jen 30 metrů od nástupní stanice lanovky Serrada s nejkratším možným napojením do centrální části rozlehlého střediska Folgaria). Do centra Serrady to je cca 200 m (pizzerie, samoobsluha). V hotelu vám připraví vynikající polopenzi s tříchodovými večeřemi a salátovým barem. V hotelu je resturace a noční bar se společenskou místností s krbem. Hlavními výhodami jsou dokonalá poloha, pohostinnost, vynikající jídlo a příjemná atmosféra. 

Grand Hotel Astoria

Lavarone, Alpe Cimbra, Itálie
Krásný 4* hotel v části Lavarone s výhledem na horské údolí a jezero. Skiareál Lavarone vzdálen cca 2,2 km, do Folgarie je to 9 km (cca 15 min. jízdy). Výborná kuchyně – snídaně formou bufetu, večeře servírované menu. Nádherné wellness se saunou, bazénem a výřivkou, posilovna, squash atd. pro hotelové hosty již v ceně. Parkování a wifi zdarma. Pokoje pro 2 – 4 osoby s TV.

Golf Hotel Folgaria

Folgaria, Alpe Cimbra, Itálie
Golf Hotel Folgaria je čtyřhvězdičková pecka se nachází přímo u sjezdovky a lanovky ve Folgarii (část Costa) a nabízí kompletní komfortní servis, který jen může hotelové ubytování nabídnout. K dispozici je wellness centrum s velkým krytým bazénem (80 m2), finská sauna, turecká lázeň, tropické sprchy a relaxační zóna s příjemnými lehátky. Bez diskuzí je také místní bohatá polopenze a velké slevy pro děti.

Folgaria Family Camp

Zúčastněte se jedinečného Folgaria Family Campu a užijte si s vašimi ratolestmi jarní prázdniny  ve sluncem zalitých italských Dolomitech!
Zobrazit akci

Folgaria / Lavarone

V lyžařské aréně Alpe Cimbra (zahrnující propojená střediska Folgaria a Fiorentini a cca 11 km vzdálené Lavarone) naleznete přes 74 km sjezdových tratí, které obsluhuje přes 30 lanovek a vleků. Zázemí pro nejmenší poskytuje 5 dětských funparků. Pro větší děti tu mají postavené snowparky a ti odvážnější a zkušenější lyžaři ocení možnosti jízdy v prašanu mimo značené sjezdovky. Sněhovou jistotu poskytuje 100% pokrytí sjezdovek zasněžovacím systémem. Komplexnost střediska doplňuje celých 70 km běžeckých tras, bazén, sportovní hala, kluziště, výlety na sněžnicích, pochod s loučemi, večerní akce nebo romantická večeře při svíčkách!

Skvělý resort pro začátečníky a rodiny s dětmi!

Folgaria/Lavarone sice zatím nepatří mezi českými lyžaři mezi ty nejznámější, pro rodiny s dětmi je však hotovým rájem. Právě na ně je tento pohodový skiresort zaměřen a jim také nabízí veškeré své zázemí. Společně s Lavarone je možné lyžovat až na 74 kilometrech sjezdovek, naprostá většina svahů je potom barvy červené a modré.

Další informace o středisku

 • celkem 74 km sjezdovek (54 km ve Folgarii a 20 km v Lavarone) - 39 km modrých, 29 km červených a 6 km černých
 • 23 sedačkových lanovek a 9 vleků, několik přepravních pásů
 • 70 km upravených běžkařských tratí (35 km ve Folgarii u Passo Coe 1600 m a 35 km v Lavarone 1400 m)
 • 2 snowparky a několik dalších funparků pro děti a začátečníky
 • 100% pokrytí sjezdovek umělým zasněžováním
 • přestože Folgaria nabízí jen 54 km sjezdovek, je středisko dosti rouzlehlé a rodiny s dětmi si zde najdou zábavu na celý týden
 • lyžařská přilba je povinná pro děti do 14 let - jízda bez helmy se trestá pokutou cca 200 EUR

Skvělý resort pro začátečníky a rodiny s dětmi!

Folgaria/Lavarone sice zatím nepatří mezi českými lyžaři mezi ty nejznámější, pro rodiny s dětmi je však hotovým rájem. Právě na ně je tento pohodový skiresort zaměřen a jim také nabízí veškeré své zázemí. Naprostá většina svahů je barvy červené a modré. Středisko je prověřené, už léta se tu koná i náš oblíbený Folgaria Family Camp.

Doporučené trasy

Z Prahy: Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck, Brenner, Bolzano, Trento, Folgaria
 • 7 hod 40 min, 750 km
Z Brna: Vídeň, Salzburg, Innsbruck, Brenner, Bolzano, Trento, Folgaria
 • 8 hod 15 min, 810 km
 • velké množství barů, restaurací, kaváren, vináren, hospod a diskoték
 • restaurace servírují tradiční italské i mezinárodní speciality
 • turistické informační centrum
 • romantické historické centrum Folgarie 
 • možnost návštěvy impozantního hradu Castel Beseno
 • unikát v podobě „na lyžích“ přístupných pevností z 1. světové války vystavěných na okolních kopcích, díky kterým se oblast pyšní názvem „Skitour dei Forti“ (skitour pevností)
 • Městský bazén a bowling v Lavarone
Jaké jsou běžné sněhové podmínky ve Folgarii?
Díky příznivému místnímu klimatu i ideální nadmořské výšce nad 1200 metrů  zde bývá většinou stabilní počasí a dostatek sněhu i slunce. Celý areál je navíc kompletně pokrytý opravdu dokonalým systémem umělého zasněžování, a tak se zde lyžuje skvěle ihned od začátku sezony, jakmile to teploty dovolí.

Kdy obdržíme podrobné informace k zájezdu (adresa, kontakt, voucher atd.)?
Odbavení zájezdu zasíláme klientům elektronicky emailem a to 2-3 týdny před odjezdem.

Je k dispozici delegát CK? S kým řešit případné potíže?
Ve středisku nepůsobí náš stálý delegát. Klienti s vlastní dopravou obdrží před zájezdem pokyny se všemi informacemi a kontakty spolu s číslem naší zákaznické linky, na kterou se mohou kdykoliv obrátit s dotazy či problémy.

 
Kdy je příjezd/odjezd?
Ubytování je možné v příjezdový den nejdříve po 16. hodině a na konci pobytu  je nutný odjezd nejpozději do 10 hodin (na recepcích jednotlivých ubytovacích kapacit také možnost domluvy i individuálního odjezdu např. o den dříve).

Co budeme potřebovat k uzavření cestovní smlouvy?
Jméno, příjmení, telefon, e-mail, vybraný zájezd, počet cestujících, vybrané ubytování a způsob dopravy (následně také kompletní jmenný seznam cestujících s daty narození).