Bad Kleinkirchheim

Parádní lyžování s lázeňskou atmosférou
Rakousko
Poklidné lázeňské městečko Bad Kleinkirchheim leží v rakouských Korutanech. Je obklopené pohořím Nockberge a na své si zde přijdou především rodiny s dětmi a středně pokročilí lyžaři, kteří milují dlouhé, červené svahy. Celkem zde najdete přes 100 km sjezdovek! Přítomnost termálních pramenů a s nimi spojená uklidňující lázeňská atmosféra se pozitivně odráží i na příjemných, širokých sjezdovkách. Velkou výhodou je cenová politika resortu, který poskytuje velmi zajímavé slevy pro děti až do 12 let
 
Pro letošní zimní sezónu nevypisujeme žádné zájezdy do Rakouska. Ale nezoufejte, zima nejsou jen Alpy. Můžete si vybrat zimní zájezdy na hory od sesterské CK Alpina a zalyžovat si na Ukrajině, v Bulharsku, Makedonii, BosněČerné Hoře nebo si vybrat z široké nabídky zájezdů na skialpysněžnice nebo na běžky.
1001 - 2055 m n. m.
103 km
1
4 kabinky/7 sedaček
termální lázně

Lázeňská pohoda

Polyžařská relaxace? Žádný problém! 2 hlavní lázeňské domy nabízejí pestrou škálu bazénů, saun a procedur, stejně jako slevy pro děti a rodiny.

Skipas pro dítě za 1 €!

V termínu 4.1 - 7.3., tedy celou hlavní sezónu, mají děti do 12 let skipas za 1 €/den. A od 7. do 29. 3. jsou skipasy v ceně zájezdu.

Se skipasem do termálů

Skipas funguje i jako vstupenka do lázní. Každý den si můžete vybrat, jestli se vydáte lyžovat, nebo budete relaxovat u bazénu. Takže ani za špatného počasí se tu nebudete nudit.

Apartmány Bach

Kleinkirchheim, Rakousko
Apartmány Bach jsou situovány v několika budovách na ulici Wasserstrasse, přímo v centru Bad Kleinkirchheimu. V bezprostřední blízkosti se nachází park, turistické informační centrum, pekárna a lázeňský komplex Bath Kathrein. K nejbližsím lanovkám je to necelých 300 m. Apartmány různých dispozic jsou jednoduše zařízené a nabízejí výborný poměr cena/výkon.
Kousek na svah i do lázní

Apartmány Kärnten

Kleinkirchheim, Rakousko
Apartmány Kärnten najdeme přímo v centru městečka, v docházkové vzdálenosti od lanovek (700 m). Zastávka skibusu je necelých 150 m daleko, takže pokud chcete lyžařský den začít např. na sjezdovkác v St. Oswaldu, není nutné přesunovat se autem. V bezprostřední vzdálenosti je i bohatě zásobený supermarket, ještě blíž najdete pekařství a daleko to není ani do lázní Römerbad. Přímo v budově najdete i příjemnou restauraci s pizzerií. 

Jarní prázdniny v Bad Kleinkirchheim

Jarní prázdniny se skipasem pro děti za 6 €
Zobrazit akci

Bad Kleinkirchheim

V Bad Klienkirchheim najdete celkem 103 km sjezdovek. Dominují mezi nimi především svižné, červené sjezdovky. Celý areál se rozprostírá na dvou horských hřbetech - středisko je situováno v údolí mezi nimi. Svahy z vrcholů Kaiserburg a Strohsac jsou severně orientované a nabízí především červené sjezdovky, které se klikatí v lesních průsecích. Protilehlý vrchol Nockalm poskytuje na své náhorní planině mírné, modré sjezdovky, ideální pro nejmladší lyžaře. Zajímavé a lyžařsky pestré jsou i sjezdovky v části St. Oswald, které lemují trasu moderní kabinkové lanovky.
Krom lyžování nabízí Bad Kleinkirchheim i spoustu jiné zábavy - příjemným zpestřením je možnost využít skipas jako vstupenku do lázní. Každý den se tak můžete rozhodnout, jestli chcete jít lyžovat, nebo si zarelaxovat u termálního bazénu (vstupy v jednom dni nelze kombinovat, platí buď lyžování, nebo lázně). To je obrovská výhoda hlavně ve dnech s nepříliš pěkným počasím, nebo v případě, že si chcete užít dopoledne na běžkách - po tréninku na jednom ze 4 upravovaných okruhů si můžete dopřát relaxaci v lázních a podpořit tak regeneraci unavených končetin.

Další informace o středisku

 • celkem 103 km sjezdovek -  18 km modrých, 77 km červených a 8 km černých
 • 4 kabinky, 7 sedačkových lanovek a 13 vleků
 • 1 snowpark
 • 42,5 km běžeckých tras - 4 okruhy různých délek, upravované na klasiku i skating - vstupné 5 €/os/den
 • děti do 6 let mají skipas v doprovodu rodiče zdarma
 • v termínu 9.1. - 5.3. dítě do 12 let v doprovodu rodiče lyžuje za 1 €/den
 • platný vícedenní skipas funguje i jako vstupenka do lázní Röhmerbad - denně od 10 do 16 hod., v rámci jednoho dne nelze kombinovat s lyžováním (platí buď na lyžování, nebo na vstup do lázní) - vstup platí pouze na bazén a do max. 16 hod, návštěva sauny nebo delší pobyt v lázních podléhá příplatku dle aktuálního ceníku 
 • dětský areál
 • 2 měřené úseky
 • povinná lyžařská přilba pro děti do 15 let

Doporučené trasy

Z Prahy: České Budějovice - Linc - Salzburg - Flachau - Seeboden - Kleinkirchheim
 
 • 550 km, cca 6,5 hod jízdy
Z Brna: Mikulov - Vídeň - Leoben - St. Lorenzen ob Murau - Turracherhöhe - Kleinkirchheim
 
 • 440 km, cca 5,5 hod jízdy
 • restaurace, bary a obchody
 • spousta spa a wellnes center
 • dobíjecí stanice elektromobilů
 • bowling
 • bruslení
 • paragliding
 • jízda s koňským spřežením
 • husky safari
The Römerbad Thermal Spa
 • Jedny z nejkrásnějších evropských lázní ležících v Alpách
 • Na ploše 12 000 čtverečních metrů najdete hned tři patra určená k relaxaci, různým procedurám a zábavě
 • Ceny začínají na 19 € na 2 hodiny pro dospělého, děti do 6 let zdarma a cenově výhodné balíčky pro rodinné vstupné
St. Kathrein Thermal Spa
 • Rodinné Spa centrum v samotném srdci Bad Kleinkirchheim nabízí spoustu bazénů a atrakcí na ploše 1 200 m2
 • Zábava pro celou rodinu s cenami od 19,5 € pro dospělou osobu s možností koupě výhodných rodinných balíčků.
   
Karlbad Spa
 • Nejstarší lázně v Bad Kleinkirchheim s mnohasetletou tradicí s procedurami
 • Žádná elektrika, žádné mobily a jiné vymoženosti současné doby - vše pěkně po staru jako za dávných dob za použití všeho, co nabízí příroda
 • Tyto 500 let staré lázně leží ukryty v horách 35 km od Bad Kleinkirchheim a poskytují tak dokonalou relaxaci pro tělo i mysl.
Jaké jsou běžné sněhové podmínky v Bad Kleinkirchhem?
Se sněhem v tomto resortu většinou problém nebývá. Co nezvládne příroda, dožene důmyslný systém umělého zasněžování. Ten kryje prakticky celé středisko. Navíc hlavní sjezdovky mají severní orientaci, takže svahy zůstávají tvrdé i v odpoledních hodinách.

Kdy je příjezd/odjezd?
Ubytování je možné v příjezdový den nejdříve po 16. hodině a na konci pobytu  je nutný odjezd nejpozději do 10 hodin (na recepcích jednotlivých ubytovacích kapacit také možnost domluvy i individuálního odjezdu např. o den dříve).

Jaká je cena skipasu?
Kompletní ceník a rozvržení sezóny najdete přímo na oficiálních stránkách střediska.
 
Co budeme potřebovat k uzavření cestovní smlouvy?
Jméno, příjmení, telefon, email, vybraný zájezd, počet cestujících, vybrané ubytování a způsob dopravy (následně také kompletní jmenný seznam cestujících s daty narození).

Kdy obdržíme podrobné informace k zájezdu (adresa, kontakt, voucher atd.)?
Odbavení zájezdu zasíláme klientům elektronicky emailem a to 2–3 týdny před odjezdem.

Je k dispozici delegát CK? S kým řešit případné potíže?
Na místě není přítomen náš stálý delegát. Nicméně před zájezdem obdržíte pokyny spolu s číslem zákaznické linky, na kterou můžete kdykoliv volat s vašimi dotazy či problémy. Přímo na místě se také neváhejte s Vašimi požadavky ohledně ubytování obracet přímo na recepci agentury. Adresu i kontakt na recepci obdržíte s pokyny před zájezdem.