Puy St. Vincent

Prosluněná lyžovačka bez front
Francie
Co by to bylo za lyžování ve Francii bez oblíbeného Puy Saint Vincent. Útulné rodinné středisko, které sice nenabízí takovou kvantitu sjezdovek jako jeho sousedé, co do kvality se jim ale v pohodě vyrovná. Vertikálně mohutný resort nás okouzlí svoji přátelskou atmosférou a minimální zalidněností. Svahy jsou svižné a zábavné, nenajdete tu prakticky žádné nudné spojovačky. Obrovskou výhodou jsou, i oproti okolním konkurentům, velice nízké ceny. Během lyžování v Puy St. Vincent si své oblíbené svahy dozajista najdou lyžaři všech kategorií. Díky specifické poloze, kde vrcholy okolních hor chrání údolí před větrem, středisko těží z vynikající kvality sněhu v průběhu sezóny. 

Pro letošní zimní sezónu nevypisujeme žádné zájezdy do Francie. Ale nezoufejte, zima nejsou jen Alpy. Můžete si vybrat zimní zájezdy na hory od sesterské CK Alpina a zalyžovat si na Ukrajině, v Bulharsku, Makedonii, BosněČerné Hoře nebo si vybrat z široké nabídky zájezdů na skialpysněžnice nebo na běžky.
1400 - 2689 m n. m.
78 km
2
12
lyžařská oblast bohatá na slunce i na sníh!!!

Ubytování téměř na sjezdovce

Puy nabízí apartmány přímo u sjezdovek. Chalet Odalys se nachází pouhých 100 m a Chalet Gentianes pouhých 80 m od sjezdovky. Takže dojdete v lyžákách de facto až na apartmán.

Nízké ceny

Oproti jiným francouzským oblastem se Puy Saint Vincent vyznačuje nižšími cenami. Je to hlavně proto, že jej využívají především místní a to hlavně o víkendech. V týdnu si tak můžete užít dovolenou bez front a za málo peněz mít spoustu muziky.

Rodiny s dětmi

Středisko Puy Saint Vincent se snaží mířit na rodiny s dětmi. Pyšní se většinou modrých a červených sjezdovek a  získalo dokonce titul "Family Plus". Středisko je přehledné a orientačně nenáročné a hlavně cenově příznivé, což rodinky s dětmi jistě ocení.

Chalet Odalys

Puy St. Vincent, Francie
Residenci Odalys tvoří 7 chaletů v části Puy St. Vincent 1700 pouhých 100 m od sjezdovek. Po cestě jen asi 650 m se pak dostanete k hlavním lanovkám a také do centra s restauracemi, obchody aj. Je možné také využít skibus zdarma. 

Puy St. Vincent

Jestliže si pro svoji zimní dovolenou ve Francii zvolíte lyžařský zájezd do Puy Saint Vincent, budete mít k dispozici nově 78 km sjezdovek, z nichž je většina označena modrou a červenou barvou. Lyžování v Puy St. Vincent je tak ideální pro začínající či středně zdatné lyžaře. Součástí skipasu je také možnost vyzkoušet 1 den lyžování v nedalekém menším středisku Pelvoux, kde je připraveno 35 km sjezdovek. Celkem se tak můžete těšit na více než stovku kilometrů sjezdovek a to už stojí za vyzkoušení, nemyslíte? V areálu Puy St. Vincent jsou i příležitosti pro volné sjezdy a snowboardisté budou nadšení z místního snowparku, který je již takovým standartem pro lyžování ve Francii.

Další informace o středisku

 • celkem 78 km sjezdovek - 18 km zelených, 30 km modrých, 24 km červených a 6 km černých
 • 8 sedačkových lanovek a 3 vleky
 • 28 km běžeckých tratí
 • snowpark mezi sjezdovkami Rhodos a Combes se skoky různých obtížností
 • lyžařská škola pro děti
 • večerní lyžování zahrnuté v ceně skipasu
 • lyžařská přilba ve Francii povinná není, ale vřele ji doporučujeme, především pro děti

Doporučené trasy

Z Prahy: Plzeň - Rozvadov - München - Torino - Briancon - Puy St. Vincent
 • 11 hod, 40 min, 1.100 km

Z Brna: Mikulov - Wien - Graz - Venezia - Milano - Torino - Briancon - Puy St. Vincent
 • 13 hod, 1.250 km
 • velké množství barů, restaurací, kaváren, vináren, hospod a diskoték
 • restaurace servírují tradiční francouzské i mezinárodní speciality
 • turistické informační centrum
 • freestylový týden a freeridový festivalna konci ledna je atraktivním zpestřením zimní sezóny ve středisku
 • Nedaleko je krásný národní park des Ecrins jako stvořený pro zimní procházky
 • bazén a centrum pro halové sporty v blízkém L’Argentière-la-Bessée
 • velký výběr nelyžařské zábavy v podobě výletů na sněžnicích, pěších zimních procházek, sáňkařské dráhy, paraglidingu a vyjížďek se psím spřežením
 • après-ski v párty stanu Skibiza u residence Gentianes (vstup cca 5 € / den)
Kdy obdržíme podrobné informace k zájezdu (adresa, kontakt, voucher atd.)?
Odbavení zájezdu zasíláme klientům elektronicky emailem a to 2–3 týdny před odjezdem.

Je k dispozici delegát CK? S kým řešit případné potíže?
Ano, ve středisku Puy Saint Vincent působí celou zimní sezónu česky, příp. slovensky, hovořící delegát. Před zájezdem obdržíte telefonní kontakt na tohoto delegáta a kromě toho také číslo zákaznické linky přímo naší CK, na kterou můžete kdykoliv volat s vašimi dotazy či problémy. Neváhejte se tedy kdykoliv na delegáta nebo na naši linku obrátit.

Kdy je příjezd/odjezd?
A) Linková autobusová doprava = odjezd z ČR do Francie je vždy v pátek v odpoledních až večerních hodinách dle nástupních míst (konkrétní odjezdové časy zasíláme v propozicích přibližně 2 týdny před odjezdem), odjezd z Francie zpět do ČR je poté v sobotu opět v odpoledních až večerních hodinách (konkrétní čas odjezdu ze střediska Vám bude zaslán sms během pobytu), ovšem ubytování je možné první den v soobtu až od 16 hodin a na konci pobytu jej musíte opustit v sobotu do 10 hodin.

B) Individuální doprava = ubytování první den je možné v sobotu nejdříve po 16 hodině a na konci pobytu, opět v sobotu, je nutný odjezd nejpozději do 10 hodin (na recepci také možnost domluvy i individuálního odjezdu např. o den dříve)

Kdy se začíná lyžovat?
V ceně zájezdu je 6denní skipas pro středisko Puy St. Vincent je platný vždy od neděle do pátku. Samozřejmě v případě zájmu Vám také rádi za příplatek zajistíme 7denní skipas platný od neděle do soboty. 

Co budeme potřebovat k uzavření cestovní smlouvy?
Jméno, příjmení, telefon, email, vybraný zájezd, počet cestujících, vybrané ubytování a způsob dopravy (následně také kompletní jmenný seznam cestujících s daty narození).

Jak je zajišťována linková autobusová doprava?
Za příplatek Vám rádi zajistíme autobusovou luxusní dopravu s prověřeným dopravcem společností Vega Tour, která Vám nabídne:
 • Luxusní 4–5* autobusy Mercedes Benz a Setra staré max. 5 let s tichými eko motory EURO 5/6

 • Wi-Fi připojení k internetu je k dispozici po celou dobu jízdy s rychlostí až 3G

 • Centrální odjezd z ÚAN Florenc (Praha)

 • Proškolený personál a služby stevarda na palubě autobusu

 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

 • Zabezpečený zavazadlový prostor