Puy St. Vincent

Prosluněná lyžovačka bez front
Francie
Co by to bylo za lyžování ve Francii bez oblíbeného Puy Saint Vincent, které můžeme rozdělit na 3 úrovně. Ve výšce 1400 m n. m. se nachází stará vesnička, ze které vás vyveze šestisedačková lanovka. Hlavní části areálu v 1600 m n. m., kde najdete centrum obchodů, služeb a stanice všech hlavních lanovek. V nově vzniklé třetí úrovni 1800 m n. m. se nachází několik rezidencí. Během lyžování v Puy St. Vincent si své oblíbené svahy dozajista najdou lyžaři všech kategorií. Díky specifické poloze, kde vrcholy okolních hor chrání údolí před větrem, středisko těží z vynikající kvality sněhu v průběhu sezóny. 
1400 - 2689 m n. m.
78 km
2
12
lyžařská oblast bohatá na slunce i na sníh!!!

Ubytování téměř na sjezdovce

Puy nabízí apartmány přímo u sjezdovek. Chalet Odalys se nachází pouhých 100 m a Chalet Gentianes pouhých 80 m od sjezdovky. Takže dojdete v lyžákách de facto až na apartmán.

Nízké ceny

Oproti jiným francouzským oblastem se Puy Saint Vincent vyznačuje nižšími cenami. A tak si můžete užít dovolenou i za méně peněz.

Rodiny s dětmi

Středisko Puy Saint Vincent se snaží mířit na rodiny s dětmi. Pyšní se většinou modrých a červených sjezdovek a  získalo dokonce titul "Family Plus".

Les Gentianes

Puy St. Vincent, Francie
Chalety Les Gentianes tvoří 4 dřevěné chalety v části Puy St. Vincent 1800 pouhých 80 m od sjezdovek. Vzdálenost od centra je asi 650 m. Je možné také využít skibus zdarma. V centru najdete restaurace, bary a obchody. V ceně ubytování je vstup do krytého bazénu.

Chalet Odalys

Puy St. Vincent, Francie
Residenci Odalys tvoří 7 chaletů v části Puy St. Vincent 1700 pouhých 100 m od sjezdovek. Po cestě jen asi 650 m se pak dostanete k hlavním lanovkám a také do centra s restauracemi, obchody aj. Je možné také využít skibus zdarma. 

Puy St. Vincent

Jestliže si pro svoji zimní dovolenou ve Francii zvolíte lyžařský zájezd do Puy Saint Vincent, budete mít k dispozici nově 78 km sjezdovek, z nichž je většina označena modrou a červenou barvou. Lyžování v Puy St. Vincent je tak ideální pro začínající či středně zdatné lyžaře. Součástí skipasu je také možnost vyzkoušet 1 den lyžování v nedalekém menším středisku Pelvoux, kde je připraveno 35 km sjezdovek. Celkem se tak můžete těšit na více než stovku kilometrů sjezdovek a to už stojí za vyzkoušení, nemyslíte? V areálu Puy St. Vincent jsou i příležitosti pro volné sjezdy a snowboardisté budou nadšení z místního snowparku, který je již takovým standartem pro lyžování ve Francii.

Další informace o středisku

 • celkem 78 km sjezdovek - 18 km zelených, 30 km modrých, 24 km červených a 6 km černých
 • 8 sedačkových lanovek a 3 vleky
 • 28 km běžeckých tratí
 • snowpark mezi sjezdovkami Rhodos a Combes se skoky různých obtížností
 • lyžařská škola pro děti
 • večerní lyžování zahrnuté v ceně skipasu
 • lyžařská přilba ve Francii povinná není, ale vřele ji doporučujeme, především pro děti

Doporučené trasy

Z Prahy: Plzeň - Rozvadov - München - Torino - Briancon - Puy St. Vincent
 • 11 hod, 40 min, 1.100 km

Z Brna: Mikulov - Wien - Graz - Venezia - Milano - Torino - Briancon - Puy St. Vincent
 • 13 hod, 1.250 km
 • velké množství barů, restaurací, kaváren, vináren, hospod a diskoték
 • restaurace servírují tradiční francouzské i mezinárodní speciality
 • turistické informační centrum
 • freestylový týden a freeridový festivalna konci ledna je atraktivním zpestřením zimní sezóny ve středisku
 • Nedaleko je krásný národní park des Ecrins jako stvořený pro zimní procházky
 • bazén a centrum pro halové sporty v blízkém L’Argentière-la-Bessée
 • velký výběr nelyžařské zábavy v podobě výletů na sněžnicích, pěších zimních procházek, sáňkařské dráhy, paraglidingu a vyjížďek se psím spřežením
 • après-ski v párty stanu Skibiza u residence Gentianes (vstup cca 5 € / den)
Kdy obdržíme podrobné informace k zájezdu (adresa, kontakt, voucher atd.)?
Odbavení zájezdu zasíláme klientům elektronicky emailem a to 2–3 týdny před odjezdem.

Je k dispozici delegát CK? S kým řešit případné potíže?
Ano, ve středisku Puy Saint Vincent působí celou zimní sezónu česky, příp. slovensky, hovořící delegát. Před zájezdem obdržíte telefonní kontakt na tohoto delegáta a kromě toho také číslo zákaznické linky přímo naší CK, na kterou můžete kdykoliv volat s vašimi dotazy či problémy. Neváhejte se tedy kdykoliv na delegáta nebo na naši linku obrátit.

Kdy je příjezd/odjezd?
A) Linková autobusová doprava = odjezd z ČR do Francie je vždy v pátek v odpoledních až večerních hodinách dle nástupních míst (konkrétní odjezdové časy zasíláme v propozicích přibližně 2 týdny před odjezdem), odjezd z Francie zpět do ČR je poté v sobotu opět v odpoledních až večerních hodinách (konkrétní čas odjezdu ze střediska Vám bude zaslán sms během pobytu), ovšem ubytování je možné první den v soobtu až od 16 hodin a na konci pobytu jej musíte opustit v sobotu do 10 hodin.

B) Individuální doprava = ubytování první den je možné v sobotu nejdříve po 16 hodině a na konci pobytu, opět v sobotu, je nutný odjezd nejpozději do 10 hodin (na recepci také možnost domluvy i individuálního odjezdu např. o den dříve)

Kdy se začíná lyžovat?
V ceně zájezdu je 6denní skipas pro středisko Puy St. Vincent je platný vždy od neděle do pátku. Samozřejmě v případě zájmu Vám také rádi za příplatek zajistíme 7denní skipas platný od neděle do soboty. 

Co budeme potřebovat k uzavření cestovní smlouvy?
Jméno, příjmení, telefon, email, vybraný zájezd, počet cestujících, vybrané ubytování a způsob dopravy (následně také kompletní jmenný seznam cestujících s daty narození).

Jak je zajišťována linková autobusová doprava?
Za příplatek Vám rádi zajistíme autobusovou luxusní dopravu s prověřeným dopravcem společností Vega Tour, která Vám nabídne:
 • Luxusní 4–5* autobusy Mercedes Benz a Setra staré max. 5 let s tichými eko motory EURO 5/6

 • Wi-Fi připojení k internetu je k dispozici po celou dobu jízdy s rychlostí až 3G

 • Centrální odjezd z ÚAN Florenc (Praha)

 • Proškolený personál a služby stevarda na palubě autobusu

 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

 • Zabezpečený zavazadlový prostor