Lyžování v Itálii

Pozor: Vysoké nebezpečí pádu v důsledku kochání se nádhernou krajinou
Lyžování v Itálii je snad osmý div světa. Kde jinde si můžete vychutnat kvalitní víno pod masívem Dolomit za blankytně jasné oblohy? Připojte k tomu kvalitní služby, moderní lanovky, stabilní počasí s až 300 slunečnými dny v roce a perfektní podmínky pro lyžování s dětmi.

Letošní sezónu nebudeme vypisovat žádné zájezdy do Itálie. Ale nezoufejte, zima nejsou jen Alpy. Můžete si vybrat zimní zájezdy na hory od sesterské CK Alpina a zalyžovat si na Ukrajině, v Bulharsku, Makedonii, BosněČerné Hoře nebo si vybrat z široké nabídky zájezdů na skialpysněžnice nebo na běžky.

Slunečné Dolomity

Italské Dolomity se vyznačují nadprůměrným počtem až 300 slunečních dní v roce. Překrásnou kulisu okolních hor si tedy můžete opravdu vychutnat. Ale pozor - opalovací krém rozhodně s sebou - např. v 2800 m v Livignu nebo v 3000 m na ledovci v Passo Tonale to bude pěkně péct.

Itálie s dětmi

Děti do 8 let mají ve většině středisek skipas zdarma, ostatní děti a senioři se slevou. Ve střediscích jsou většinou pohodlné sedačkové lanovky a zábavné fun parky a posuvné pásy pro nejmenší lyžaře. Parádní podmínky pro lyžování s dětmi nabízí Folgaria, kde si můžete užít slunečný březen v prostorných apartmánech Serrada od 7000 Kč/dospělý a od 3650 Kč/dítě s 6denním skipasem.

Gastronomické orgie

Itálie není pouze rájem lyžařů, ale rovněž i rájem labužníků! Milovníci dobrého jídla a pití si zde přijdou opravdu na své. Hotely si zakládají na výborné pověsti svých polopenzí, což v kombinaci s rozumnou cenou dává lyžařské dovolené další rozměr. Navíc všudypřítomné restaurace a pizzerie dole ve městečku i na slunečných terasách přímo na sjezdovkách!