Lyžování v Itálii

Pozor: Vysoké nebezpečí pádu v důsledku kochání se nádhernou krajinou.

Lyžování v Itálii
Lyžování v Itálii je snad osmý div světa. Kde jinde si můžete vychutnat kvalitní víno pod masívem Dolomit za blankitně jasné oblohy? Připojte k tomu kvalitní služby, moderní lanovky, stabilní počasí s až 300 slunečnými dny v roce a perfektní podmínky pro lyžování s dětmi. Vaše ratolesti si zamilují středisko Folgaria / Lavarone s několika kidsparky. Počítači kilometrů nevynechají lahůdku Val di Sole / Madonna di Campiglio více než 150 km propojených sjezdovek. Nejvyšší převýšení v Itálii hledejte v závodním Bormiu. Skvělý poměr cena/výkon a jistota sněhu s ledovcem je v Passo Tonale / Ponte di Legno. Mezi Čechy patří k nejoblíbenějším italským střediskům vysoko položené Livigno se svoji bezcelní zónou a nabídkou mimosezónních skipasů zdarma.

S námi vyrazíte za sluníčkem v Itálii do těchto resortů

Lyžování v Itálii

Lyžování v Itálii je snad osmý div světa. Kde jinde si můžete vychutnat kvalitní víno pod slovutným masívem Dolomit za blankitně jasné oblohy? Připojte k tomu kvalitní služby, moderní lanovky, do kterých Italové investovali nemalé prostředky, stabilní počasí s až 300 slunečnými dny v roce a perfektní podmínky pro lyžování s dětmi. Vaše ratolesti si zamilují středisko Folgaria / Lavarone s několika kidsparky nebo modernizovaný areál Paganella. Počítači kilometrů nevynechají lahůdku Val di Sole / Madonna di Campiglio více než 150 km propojených sjezdovek. Nejvyšší převýšení v Itálii hledejte v závodním Bormiu. Skvělý poměr cena/výkon je v Passo Tonale / Ponte di Legno, kde za takřka pár korun najdete super lyžování s ubytováním. Lyžování v Itálii se skipasem však vévodí proslulé Livigno se svoji bezcelní zónou, kam by si měl aspoň jednou zajet snad opravdu každý.

V italských Alpách si vhodné lyžařské středisko najde jak rodina s malými dětmi, která hledá ubytování blízko sjezdovek a mírné svahy, tak i skupinka mladých snowboarďáků, preferujících freeride, náročnější tratě a dostatek zábavy po lyžování. Lyžování v Itálii nabízí příznivcům zimních sportů velmi různorodá lyžařská střediska a to především díky Dolomitům, které jsou tvořeny menšími a rozmanitými horskými skupinami. Vyberte si lyžařský zájezd z nabídky cestovní kanceláře PUXtravel.cz a dopřejte si pravou zimní dovolenou v Itálii.

Letní aktivní dovolená v Itálii a Dolomitech? Doporučujeme horské a cyklistické zájezdy CK Alpina. Vyberte si v italských Alpách horskou turistiku, cyklistiku či MTB nebo via ferraty (zajištěné cesty) a prožijte dovolenou v pohodové partě!

Lyžování  v Itálii

Lyžování v Itálii je u mnoha lyžařů a snowboardistů velmi poptávané a to především díky skvělému počasí a precizní upravenosti sjezdovek, ve které jsou Italové nejlepší na světě. Během pobytu si určitě dopřejte pauzu a navštivte jednu z místních horských chat či restaurací, které vám nabídnou vynikající občerstvení za poměrně nízké ceny. Za ochutnání určitě stojí známý horký alko nápoj bombardino, který vám zpříjemní například opalování na terase. Na většině lyžařských zájezdů do Itálie  se však připravte i na vyšší ceny za skipasy, což je dáno velkou poptávkou. Odměnou vám ovšem bude nezapomenutelné ježdění a dechberoucí panoramata Dolomit.
 

Ubytování v Itálii

Ubytování v Itálii je převážně v apartmánových domech, či hotelech, kde budete mít i snídaně nebo dokonce polopenzi. Podle svých představ si tak můžete zvolit, jaký typ ubytování preferujete. Stejně tak v Itálii najdete ubytování, které se nachází nedaleko sjezdovek i ubytování na odlehlejším místě, kde budete mít dostatek soukromí a při dopravě k lanovkám můžete využít například skibus. Vzhledem k popularitě italských lyžařských středisek jsou i ceny ubytování spíše vyšší. V některých italských lyžařských střediscích je však absence velkokapacitních ubytovacích zařízení či větších rezidencí. Jestliže tedy plánujete zájezd do Itálie pro větší skupinku osob, pak je dobré vybírat ubytování co nejdříve, abyste o své lyžování v Itálii nepřišli.

Dovolená v Itálii nabízí i spoustu možností jak se zabavit po lyžování. Od bruslení na kluzišti přes výlet na sněžnicích až po paragliding nad lyžařským střediskem. Poměrně bohatá je i nabídka wellness center, která jsou většinou součástí hotelů.

Máte zájem získavat novinky o zájezdech do Itálie? Přihlašte se do newsletteru

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.