Dachstein West

Ideální rodinná lyžovačka kousek od hranic
Rakousko
Skiresort Dachstein West se nachází kousek od hranic s Českou Republikou, v malebné krajině Solné komory. Středisko je výrazně orientované na rodiny s dětmi - jednak díky převládajícím modrým a červeným sjezdovkám, jednak díky propracované infrastruktuře a atrakcím, které cílí právě na nejmladší lyžaře. V hlavním srdci resortu, mezi vesničkami Gosau a Russbach, najdete 51 km sjezdovek, které jsou rozmístěné v rozmanité krajině, na dohled od legendární hory Dachstein
780 - 2100 m n. m.
51 km
4
61
úchvatná horská panoramata

Nádherný region

Oblast Solné komory je díky své rozmanité krajině plné hor a jezer považována za jedno z nejhezčích míst Rakouska. Kromě lyžování se tak můžete těšit i na příjemné a kulturní prostředí, poetickou architekturu a usměvavé a pohostinné domorodce.

Přívětivé pro rodiny s dětmi

Ve tředisku se nachází několik dětských parků a a dalších atrakcí, jako např. dětská skicrossová dráha nebo měřený slalomový úsek. Prakticky u každé lanovky je nějaká dětská atrakce. V Russbachu je i dětský klub, kde můžete ratolesti "odložit", ať se o ně stará chvilku někdo jiný :)

Krásné ubytování

Luxusní apartmány v chaletové vesničce Alpendorf Dachstein West září novotou a voní dřevem. Plně vybavené a prostorné apartmány poskytují maximální komfort. Vstup do wellness a do bazénu v ceně ubytování je pomyslnou třešničkou na dortu.

Alpendorf Dachstein West

Annaberg im Lammertal, Rakousko
Nechte se zlákat jedinečným rakouským šarmem a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v chatách Alpendorf Dachstein West! K dispozici jsou zde luxusní chalety s prostornými aparmány nejrůznějších typologií. Každá chata nabízí plně vybavenou kuchyň, útulný obývací pokoj, bezplatnou wifi a okouzlující interiérový design! V ceně ubytování je i vstup do bazénu a wellness zóny. Celý koplex se nachází v nadmořské výšce 900 m a při dobrých sněhových podmínkách se dá vyjet na lyžích rovnou ze dveří - sjezdovka je pouhých 300 m.
Luxusní sruby pro skupina přímo na sjezdovce

Penzion Luise-Wehrenfennig

Bad Goisern, Rakousko
Penzion Luise-Wehrenfennig se nachází ve městečku Bad Goisern. K nejbližším lanovkám v Mittertalu je to 19 km. Delší dojezdová vzdálenost je bohatě kompenzována krásným prostředím městečka, snadnou dostupností obchodů a služeb a v neposlední řadě i velmi příjemnými cenami, na kterých se neprojevují negativní dopady hlavní sezóny. Takže i uprsotřed zimy se zde dá strávit krásná zimní dovolená, která nezruinuje rodinný rozpočet.
Nejlevnější ubytování včetně polopenze

Sporthotel Dachstein West

Annaberg im Lammertal, Rakousko
Sporthotel Dachstein West se nachází na západním okraji střediska, na břehu řeky Lammer, ve vesničce Annaberg im Lammertal. Ke lanovce je to pouhých 260 m. Po lyžování je možné zrelaxovat ve wellnes zóně, která je zahrnutá v ceně ubytování a ve které najdete saunu, páru a infrasaunu. K vybavení hotelu patří i herna a restaurace. Bohatá a kvalitní polopenze je samozřejmostí.
Polopenze a wellness hned u lanovky

Dachstein West 

Největší lyžařské středisko Horního Rakouska rozkládající se částečně i ve spolkové zemi Salcbursko v nádherné přírodě jen 60 km od Salzburgu. Lokalita s výbornou a stabilní sněhovou nadílkou díky své specifické poloze v blízkosti ledovce Dachstein. 51 km krásných a rozmanitých svahů, které kombinují kratší vrcholové sjezdovky na pláních s dlouhými sjezdy lesem do údolí. Středisko disponuje 4 snowparky, moderní infrastrukturou a vekou porcí atrakcí a zázemím pro děti. Skipas Dachstein West je platný i v přírodním ráji Freeride Arena Krippenstein, pyšnící se titulem nejlepší freeridová oblast Rakouska aneb ráj freeriderů na off-pistách Schönbergu, Angeralmu a Eisgrube v království panenskéhu prašanu.

Další informace o středisku

 • v jádru resortu je 51 km propojených sjezdovek - 15 km modrých, 33 km červených a 3 km černých
 • na 6ti denní skipas můžete využít dohromady až 133 km sjezdovek - vztahuje se i na střediska Abtenau, Lungötz, Bad Dürrnberg, St. Martin, Feuerkogel a hlavně Krippenstein se svojí freeridovou arénou
 • celkem tedy 133 km sjezdovek - 34 km modrých, 86 km červených a 13 km černých 
 • 11 kabinek, 11 sedačkových lanovek a 39 vleků
 • 187 km běžeckých tratí
 • 4 snowparky různých obtížností
 • skigeocaching - přes 30 schovek pro dychtivé lovce pokladů
 • sáňkařská dráha
 • panoronda - 44 km dlouhý lyžařský okruh s dechberoucím výhledem na Dachstein
 • sjezdovky s "bonusem" pro vylepšní vašich lyžařských dovedností - měření rychlosti, muldová sjezdovka i jemné vlnky
 • ski škola a freeridová škola
 • povinná lyžařská přilba pro děti do 15 let

Doporučené trasy

Z Prahy: České Budějovice – Linz – Sattedt – Gmunden – Bad Goisern am Hallstättersee – Annaberg im Lammertal
 
 • 400 km, cca 5 hodin jízdy

Z Brna: Mikulov – před Vídní – Krems – Sankt Pölkten – Amstetten – Wolfsgrub –Bad Goisern am Hallstättersee – Annaberg im Lammertal
 
 • 450 km, cca 5 hodin jízdy
 
 • velké množství barů, restaurací, kaváren, vináren a hospod 
 • restaurace servírují tradiční rakouské i mezinárodní speciality
 • turistické informační centrum
 • trasy pro pěší turistiku
 • Resort Eurothermen v Bad Ischlu nabízí několik bezénů se slanou vodou
 • bruslení na Bad Goisern, Obertraun, Annaberg-Lungötz, St. Martin nebo Abtenau.
 • ice-climbing v Bad Goisern
 • ice-diving v Hallstattu
 • curling
Kdy je příjezd/odjezd?
Ubytování je možné v příjezdový den nejdříve po 16. hodině a na konci pobytu  je nutný odjezd nejpozději do 10 hodin (na recepcích jednotlivých ubytovacích kapacit také možnost domluvy i individuálního odjezdu např. o den dříve).

Co budeme potřebovat k uzavření cestovní smlouvy?
Jméno, příjmení, telefon, email, vybraný zájezd, počet cestujících, vybrané ubytování a způsob dopravy (následně také kompletní jmenný seznam cestujících s daty narození).
Kdy obdržíme podrobné informace k zájezdu (adresa, kontakt, voucher atd.)?
Odbavení zájezdu zasíláme klientům elektronicky emailem a to 2–3 týdny před odjezdem.

Je k dispozici delegát CK? S kým řešit případné potíže?
Na místě není přítomen náš stálý delegát. Nicméně před zájezdem obdržíte pokyny spolu s číslem zákaznické linky, na kterou můžete kdykoliv volat s vašimi dotazy či problémy. Přímo na místě se také neváhejte s Vašimi požadavky ohledně ubytování obracet přímo na recepci agentury. Adresu i kontakt na recepci obdržíte s pokyny před zájezdem.