Kanin-Bovec/Sella Nevea

Středisko v srdci Julských Alp
Slovinsko
Středisko Kanin-Bovec/Sella Nevea leží na Slovinsko-Italských hranicích a nabízí 32 km svižných, zábavných sjezdovek. Velkou výhodou propojeného areálu je mírná cenová hladina, možnost zkrácených termínů a nesporná sportovní kvalita sjezdovek - jedná se o oficiální tréninkové středisko FIS. Nadšení budou i milovníci freeridu - je zde spousta terénů pro jízdu mimo sjezdovky, které jsou snadno dosažitelné z lanovky. K tomu všemu nádherné výhledy na nejvyšší vrchol Slovinska Triglav a majestátný Kanin, na jehož svazích se resort nachází.
 
Pro letošní zimní sezónu nevypisujeme žádné zájezdy do Slovinska. Ale nezoufejte, zima nejsou jen Alpy. Můžete si vybrat zimní zájezdy na hory od sesterské CK Alpina a zalyžovat si na Ukrajině, v Bulharsku, Makedonii, BosněČerné Hoře nebo si vybrat z široké nabídky zájezdů na skialpysněžnice nebo na běžky.
1140 - 2292
30 km
2
2 kabinky/ 5 sedaček/ 4 vleky
freeridová aréna

Zkrácené termíny

Do Bovce to není daleko, např. z Brna je to 550 km, navíc skoro pořád po dálnici. Bez problémů se sem dá vyrazit na prodloužený víkend. Třeba Hotel Mangart nabízí výhodné balíčky i na zkrácené termíny.

Freeridová aréna

Pro ježdení mimo sjezdovky tu panují ideální podmínky - spousta směrů je snadno dosažitelných lanovkou, jezdit se dá na jižní i na severní straně a v neposlední řadě tu obvykle bývá spousta sněhu až do pozdního jara. Když jsou místní kopce dobré pro kvalifikační závody Světové Freeridové Tour (FWQ), tak už to něco znamená.

Kvalitní sjezdovky

Nechte se překvapit kvalitou a sportovním charakterem zdejších sjezdovek! Jezdí se zde svižně, žádné nudné rovinky a spojovačky. Výhodou je i oboustranná expozice sjezdovek - Slovinská strana je nakloněná na slunečný jih, Italská strana je zase otočená na sever, takže svahy jsou tvrdé i v odpoledních hodinách.

Hotel Mangart ***

Bovec, Slovinsko
Hotel Mangart se nachází na okraji vesničky Bovec, cca 2,5 km od dolní stanice kabinkové lanovky. Majitelé si zakládají na přátelské a příjemné atmosféře a na vynikající kuchyni. Po lyžování jistě přijde vhod sauna, nebo posezení v restauraci s výhledem na Kanin.
Výborná polopenze s krásným výhledem

Kanin-Bovec/Sella Nevea

Středisko Kanin-Bovec/Sella Nevea se nachází na hranicích Slovinska a Itálie, na úpatí hory Kanin (2.587 m). Z Bovce (440 m n. m.), což je výchozí bod pro všechny návštěvníky ze Slovinska, jede kabinková lankovka až do výšky 2.180 m n. m. I když lanovka překonává velkou vzálenost i převýšení, díky úchvatným výhledům na vrcholky Julských Alp uteče zhruba půlhodinová jízda jako nic. Nahoře už si můžete vybrat, zda budete jezdit na Slovinské straně, která nabízí jižně a jihovýchodně orientované svahy, nebo v Itálii, kde najdete severně orientované, převážně červené sjezdovky. Sjezdovky mají svižnější sklon, většina je červených. Středisko lze tedy doporučit zdatnějším lyžařům a rodinkám s většími dětmi, které si s červenou sjezdovkou poradí. Velkou výhodou je spousta parádních tras pro jízdu ve volném terénu, které jsou snadno dosažitelné z lanovek - např. 7 km sjezd údolím Krnica.
Pro případ vypnutí kabinové lanovky (např. kvůli silnému větru) je zajištěn skibus na italskou stranu střediska (do Sella Nevea). Cesta skibusem trvá necelou hodinu. Detailní informace o skibusech najdete v sekci Služby.

Další informace o středisku

 • celkem 30 km sjezdovek - 6 km modrých, 22 km červených a 2 km černých
 • 2 kabinky, 5 sedaček a 4 vleky
 • obrovské možnosti freeridu včetně značených sjezdů, které lze dosáhnout pomocí lanovek bez nutnosti nasazovat pásy
 • na Italské straně je několik značených skitouringových tras s převýšením až 1.100 m

Doporučené trasy

Z Prahy: České Budějovice - Linc - Salzburg - Villach - Tarvisio - Bovec
 
 • 640 km, cca 7 hod 15 min jízdy
Z Brna: Mikulov - Víděň - Graz - Villach - Tarvisio - Bovec
 
 • 540 km, cca 6 hod jízdy
 • několik supermarketů
 • restaurace, bary, diskotéka
 • pěkné a malebné centrum městečka s muzeem, obchody a turistickým informačním centrem
 • půjčovny vybavení, skiservisy
 • několik outdoorových agentur, které zajišťují výlety na sněžnicích, skiaplové a freeridové túry atd. 
Skibus:
 • v rámci Bovce jezdí pravidelná linka, která obsluhuje kabinovou lanovku v Bovci
 • v případě, že kabinová lanovka kvůli špatnému nejede, zašiťuje středisko skibus na druhou stranu kopce do Sella Nevei. Autobus jede jednou denně dle oficiálního jízdního řádu
 • skibus je s platným skipasem zdarma
 • v případě větších skupin je lepší si den před plánovanou jízdou rezervovat místo telefonicky
 • informace o časech odjezdů, zastávkách a kontakt pro případnou rezervaci najdete na stránkách střediska Kanin-Bovec
Jaké jsou běžné sněhové podmínky v Bovci?
Středisko se nachází v nadmořské výšce 1400 - 2292 m n. m., takže po většinu sezóny je zde sněhu dostatek. 23 km sjezdovek je navíc pokryto systémem umělého zasněžování. Sezóna tu obvykle trvá od poloviny prosince do poloviny dubna.

Kdy je příjezd/odjezd?
Ubytování je možné v příjezdový den nejdříve po 16. hodině a na konci pobytu  je nutný odjezd nejpozději do 10 hodin (na recepcích jednotlivých ubytovacích kapacit také možnost domluvy i individuálního odjezdu např. o den dříve).

 
Co budeme potřebovat k uzavření cestovní smlouvy?
Jméno, příjmení, telefon, email, vybraný zájezd, počet cestujících, vybrané ubytování a způsob dopravy (následně také kompletní jmenný seznam cestujících s daty narození).

Kdy obdržíme podrobné informace k zájezdu (adresa, kontakt, voucher atd.)?
Odbavení zájezdu zasíláme klientům elektronicky emailem a to 2–3 týdny před odjezdem.

Je k dispozici delegát CK? S kým řešit případné potíže?
Na místě není přítomen náš stálý delegát. Nicméně před zájezdem obdržíte pokyny spolu s číslem zákaznické linky, na kterou můžete kdykoliv volat s vašimi dotazy či problémy. Přímo na místě se také neváhejte s Vašimi požadavky ohledně ubytování obracet přímo na recepci agentury. Adresu i kontakt na recepci obdržíte s pokyny před zájezdem.