Slovinsko

Alpy trošku netradičně - rakouská kvalita za slovinskou cenu
Slovinské Alpy jsou ideálním místem pro rodinou lyžovačku. Zdejší resorty sice nevyčnívají svou velikostí, nabízí ale příjemnou a útulnou atmosféru rodinných středisek, která nepraskají ve švech ani v hlavní sezóně a nabízí možnost užít si perfektní alpské svahy v trošku netradičním prostředí. Příjemně překvapí hlavně vysoká kvalita služeb, úroveň gastronomie, možnost zkrácených termínů po celou sezónu, nízká cenová hladina i vřelost a pohostinnost místních obyvatel. Jestli chcete zažít rodinnou lyžovačku trošku jinak, pojeďte s námi do Slovinska.

Letošní sezónu nebudeme vypisovat žádné lyžařské zájezdy do Slovinska. Ale nezoufejte, zima nejsou jen Alpy. Můžete si vybrat zimní zájezdy na hory od sesterské CK Alpina a zalyžovat si na Ukrajině, v Bulharsku, Makedonii, BosněČerné Hoře nebo si vybrat z široké nabídky zájezdů na skialpysněžnice nebo na běžky.

Výborný poměr cena/výkon

Ceny skipasů i ubytování jsou v porovnání s Rakouskem nebo Itálií výrazně nižší. Levnější jsou i restaurace, lyžařské školy a další služby. Dobrá cena přitom není vykoupena nižší kvalitou! Slovinci jsou velmi pečlivý a pořádkumilovný národ a na úrovni všech služeb si dávají velmi záležet.

Ideální pro rodiny s dětmi

Slovinsko je velmi zajímavou destinací pro rodiny s dětmi. Nemusí se cestovat moc daleko, resorty nabízí zajímavé slevy pro děti a místní sjezdovky jsou tak akorát pro poctivé sportovní výkony i výuku lyžařů/začátečníků. K tomu všude panuje přátelská a příjemná atmosféra, Čechům velmi blízká mentalita místních a v neposlední řadě i široké, přes týden poloprázdné sjezdovky.

Možnost zkrácených termínů

Většina ubytování nabízí pobyty už od dvou nocí, a to i během hlavní sezóny. Můžete si tak naplno užít pohodový prodloužený víkend v Alpách, třeba v hotelu Krvavec s výbornou místní polopenzí.