Lyžování ve Francii

Slunce, skály a překrásné výhledy. Na lyžování ve francouzských Alpách se hned tak nezapomíná.

Lyžování ve Francii

Výběr toho nejlepšího z Francie

Lyžování ve Francii

Lyžování ve Francii je opravdová lahůdka. Stovky kilometrů vzájemně propojených sjezdovek v rámci jednoho lyžařského střediska nikde jinde nenajdete. Počasí ve Francii se vyznačuje častým slunečním svitem a intenzivními srážkami, během kterých napadně neskutečné množství sněhu. Doprava do Francie je poněkud zdlouhavá, ale pro naše lyžařské zájezdy využíváme služeb dopravce VegaTour, který disponuje moderními autobusy s wifi připojením. Dovolená ve Francii láká lyžaře a snowboardisty na pobyt za super ceny. Vyrazit s námi můžete do Risoul/Vars, Puy Saint Vincent, Serre Chevalier, TIgnes/Val d'Isere a Les 2 Alpes, kde si užijete to pravé lyžování ve Francii.

Tip PUXtravel.cz na lyžování ve Francii:
Lyžařské středisko Vars/Risoul patří k nejoblíbenějším areálům našich klientů. Není výjimkou, že někteří zákazníci se do resortu Vars/Risoul vrací opakovaně. Jestliže se tedy rozhodnete strávit zimní dovolenou ve Francii poprvé, tak s tímto střediskem nemůžete šlápnout vedle a užijete si lyžování ve Francii naplno.

 

Sjezdovky ve Francii

Lyžování ve Francii je charakteristiké velkými propojenými areály se stovkami kilometrů sjezdovek. Počasí ve Francii je příznivé díky vysokému počtu slunečných dnů a také výbornými sněhovými podmínkami, které umožňují lyžování  a snowboarding od prosince až do konce dubna a resortech s ledovcem i mohem déle. Začátečníci ocení mírné a široké sjezdovky. Naopak nároční lyžaři využijí černě značené svahy a především neskutečný výběr freeridůLyžování ve Francii je i pro příznivce freestyle ježdění. V každém areálu se nachází minimálně jeden snowpark, funpark nebo boardercross. Dovolená ve Francii je skutečná lahůdka i díky nabídce zdejší gastronomie - výborné sýry a kvalitní vína.
 

Ubytování ve Francii

Ubytování ve Francii má oproti jiným zemím nesmírnou výhodu, ve většině případů se rezidence nachází maximálně 250 m od sjezdovek a někdy si dokonce lyže můžete nazout přímo před barákem. Díky velkokapacitním rezidencím, zde lehce najde ubytování i velká skupina účastníků, kteří chtějí bydlet v blízkosti a neskutečným zážitkem pro celou rodinu mohou být Vánoce na horách, čímž odpadne spousta stresových situací. Apartmány ve Francii mají vlastní sociální zařízení s plně vybavenou kuchyňku, Achillovou patou je menší prostornost pokojů. Řešením může být rezervace většího apartmánu s obsazením menšího počtu osob. Poměrně drahé je ubytování ve Francii v hotelech s polopenzí, najdete zde převážně tří i čtyřhvězdičkové hotely a jako třešničku na dortu doporučujeme nevšední zážitek Silvestr na horách ;-).
Zajímáte se o lyžování ve francii? Dobře děláte, nikde jinde nenajdete tolik propojených sjezdovek za tak nízké ceny

Máte zájem získávat novinky o Francii? Přihlašte se do newsletteru.