Folgaria Family Camp

Jarní prázdniny s dětmi ve Sluncem zalitých Dolomitech
Family Camp je náš unikátní zájezd pro rodiny s dětmi. O Vaše děti bude postaráno v lyžařské škole pro nejmenší i pokročilé lyžaře, pod vedením našich českých zkušených instruktorů a lektorů a s partou stejně starých kamarádů okolo. Rodiče si mezi tím můžou svobodně zalyžovat a užít si klid a pohodu, jako za starých časů :)  Po lyžování jistě přijde vhod koupačka v bazénu, velké kluziště, sportovně-zábavný program ve sportovní hale, výborná italská gastronomie, nebo prostě relax ve wellness.
 • Výuka lyžování pro děti - čeští instruktoři budou vašim ratolestem vštěpovat základy správného hoblování svahů, budou pro ně vymýšlet zábavné hry a nebo s nimi budou prostě jen tak jezdit, zatímco Vy máte čas sami pro sebe
  • Výuka probíhá v dopoledních a odpoledních blocích. Dopolední bloky jsou celkem 3 a trvají 2,5 h, odpolední budou během kempu 2 po 2 hodinách. Každý den má dítě pouze jeden výukový blok = buď jezdí s instruktorem dopoledne, nebo odpoledne. Skupinka průměrně po 5 dětech se pod vedením instruktora učí lyžovat, případně jezdí a zdokonaluje svoje umění. Účast na Family Campu nemá věkové omezení, ale děti musí být alespoň trošku samostatné a musí být schopny se např. po pádu sami zvednout. Úplným batolatům je třeba věnovat se individuálně, což ovšem není, vzhledem k celkové koncepci akce, možné.
 • Krásné ubytování s wellnesem - apartmány s vlastní kuchyňkou, nebo hotel s polopenzí, vždycky ale kousek od svahu
 • Středisko tak akorát - baby friendly středisko, se spoustou modrých a čevených sjezdovek, které jsou rozeseté po malebné krajině s výhledem na Dolomitské velikány a s 54 km sjezdovek
1800 - 2900 m n.n
115 km sjezdovek
1 snowpark
31 lanovek

Čeští instruktoři

Během celého týdne jsou pro děti připraveny 3 dopolední (2,5 h) a 2 odpolední (2h) bloky výuky lyžování s českými instruktory ve skupinkách průměrně po 5. Budete tak mít dost volného času, ale zároveň si i s dětmi užijete zábavu na svahu a budete hned vidět, jaké pokroky ve svém lyžařském umění dělají.

Cenová pecka

Díky kombinaci výrazných slev pro děti a vstřícným cenám skipasů neudělá společně prožitý týden díru do rodinného rozpočtu.

Středisko tak akorát

Ve středisku Folgaria/Lavarone je celkem 74 km sjezdovek (54 Folgaria + 20 Lavarone) všech obtížností a lyžovat se dá i volným terénem. K tomu 100% pokrytí umělým zasněžováním, několik upravovaných běžkařských okruhů, spousta půjčoven lyží, atd.

Ubytování na míru

Díky široké nabídce ubytování si můžete vybrat přesně to, co vyhovuje Vašim požadavkům - apartmán s kuchyňkou, hotel s polopenzí, ubytování s wellnes, přímo v resortu nebo někde stranou a v klidu, ...

Prosluněné Dolomity

Lyžování v Itálii je jedna velká pohodička. Prosluněné terasy, luxusní káva, bezstarostná idilka a vynikající gastronomie - to vše s výhledy na Dolomity.

Spousta zábavy pro děti

Folgaria je resort ideální pro rodiny s dětmi. Infrastruktura a služby jsou šité na míru právě jim, jsou tady na ně připravení a jsou tady vítány. Využít můžete krytý bazén, tělocvičnu, kluziště a spoustu dalších atrakcí přímo ve středisku i v nejbližším okolí.

Residence Serrada

Serrada, Alpe Cimbra, Itálie
Oblíbená residence Serada leží přímo v centru městečka Serrada, pouze 250 m od lanovky. Serrada je dle našeho názoru nejvýhodněji položené městečko v celém lyžařském areálu Folgaria, do centra areálu na Fondo Grande a Fondo Picollo se dostaneme jen jedinou lanovkou. Residence je vybavena finskou saunou, vyhřívanou lyžárnou, dětskou hernou se stolním fotbálkem. Přímo u rezidence je spřátelená restaurace El Fenil s výbornou pizzerií. V přízemí můžete surfovat na wifi zdarma.
Residence Serrada

Golf Hotel Folgaria

Folgaria, Alpe Cimbra, Itálie
Golf Hotel Folgaria je čtyřhvězdičková pecka se nachází přímo u sjezdovky a lanovky ve Folgarii (část Costa) a nabízí kompletní komfortní servis, který jen může hotelové ubytování nabídnout. K dispozici je wellness centrum s velkým krytým bazénem (80 m2), finská sauna, turecká lázeň, tropické sprchy a relaxační zóna s příjemnými lehátky. Bez diskuzí je také místní bohatá polopenze a velké slevy pro děti.
Golf Hotel Folgaria

Hotel Martinella

Serrada, Alpe Cimbra, Itálie
Rodinný hotel Martinella*** nabízí prostorné ubytování přímo na svahu (jen 30 metrů od nástupní stanice lanovky Serrada s nejkratším možným napojením do centrální části rozlehlého střediska Folgaria). Do centra Serrady to je cca 200 m (pizzerie, samoobsluha). V hotelu vám připraví vynikající polopenzi s tříchodovými večeřemi a salátovým barem. V hotelu je resturace a noční bar se společenskou místností s krbem. Hlavními výhodami jsou dokonalá poloha, pohostinnost, vynikající jídlo a příjemná atmosféra. 
Hotel Martinella

Středisko Folgaria / Lavarone

1150 - 1850 m n.n
74 km sjezdovek
3 snowparky
23 lanovek, 9 vleků
výhodné lyžování v rozlehlém středisku

Na tento zájezd se již bohužel nelze příhlásit, ale to nevadí - do Folgarie se můžete vydat i tak, mrkněte na naši nabídku tohoto střediska.

Uvedená cena je vždy za 1 osobu/pobyt (při dané obsazenosti).

Rezidence Serrada - cena zahrnuje: ubytování na 7 nocí, 6denní skipas Folgaria/Lavarone, program kempu, wi-fi připojení k internetu, venkovní parkování, povlečení, ručníky, spotřebu energií, pojištění CK proti úpadku

Hotely s polopenzí - cena zahrnuje: ubytování na 7 nocí s polopenzí, 6denní skipas Folgaria/Lavarone, program kempu, povlečení a ručníky, parkování, pojištění CK proti úpadku

Rezidence Serrada - cena nezahrnuje: dopravu, stravu, vratnou kauci (100 €), turistickou taxu (2 €/os od 14 let/den), závěrečný úklid (30 €), cestovní pojištění, vstup do sauny (30 €/os/pobyt)

Hotely s polopenzí - cena nezahrnuje: dopravu, turistickou taxu (2 €/os od 14 let/den), cestovní pojištění, u hotelu Golf vstup do wellness (25 €/os/týden, 7 €/os/den)

Dítě do 8 let - platí pro děti narozené 30.11.2010 a mladší
Dítě do 12 let - platí pro děti narozené 30.11.2006 a mladší
 

Poptávkový formulář Folgaria Family Camp


Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.

Další informace o středisku

 • celkem 74 km sjezdovek (54 km ve Folgarii a 20 km v Lavarone) - 39 km modrých, 29 km červených a 6 km černých
 • 23 sedačkových lanovek a 9 vleků, několik přepravních pásů
 • 70 km upravených běžkařských tratí (35 km ve Folgarii u Passo Coe 1600 m a 35 km v Lavarone 1400 m)
 • 2 snowparky a několik dalších funparků pro děti a začátečníky
 • 100% pokrytí sjezdovek umělým zasněžováním
 • přestože Folgaria nabízí jen 54 km sjezdovek, je středisko dosti rozlehlé a rodiny s dětmi si zde najdou zábavu na celý týden
 • lyžařská přilba je povinná pro děti do 14 let - jízda bez helmy se trestá pokutou cca 200 EUR

Skvělý resort pro začátečníky a rodiny s dětmi!

Folgaria/Lavarone sice zatím nepatří mezi českými lyžaři mezi ty nejznámější, pro rodiny s dětmi je však hotovým rájem. Právě na ně je tento pohodový skiresort zaměřen a jim také nabízí veškeré své zázemí. Naprostá většina svahů je barvy červené a modré.

Doporučené trasy

Z Prahy: Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck, Brenner, Bolzano, Trento, Folgaria
 • 7 hod 40 min, 750 km
Z Brna: Vídeň, Salzburg, Innsbruck, Brenner, Bolzano, Trento, Folgaria
 • 8 hod 15 min, 810 km
 • velké množství barů, restaurací, kaváren, vináren, hospod a diskoték
 • restaurace servírují tradiční italské i mezinárodní speciality
 • turistické informační centrum
 • romantické historické centrum Folgarie 
 • možnost návštěvy impozantního hradu Castel Beseno
 • unikát v podobě „na lyžích“ přístupných pevností z 1. světové války vystavěných na okolních kopcích, díky kterým se oblast pyšní názvem „Skitour dei Forti“ (skitour pevností)
 • Městský bazén a bowling v Lavarone
Jaké jsou běžné sněhové podmínky ve Folgarii?
Díky příznivému místnímu klimatu i ideální nadmořské výšce nad 1200 metrů  zde bývá většinou stabilní počasí a dostatek sněhu i slunce. Celý areál je navíc kompletně pokrytý opravdu dokonalým systémem umělého zasněžování, a tak se zde lyžuje skvěle ihned od začátku sezony, jakmile to teploty dovolí.

Kdy obdržíme podrobné informace k zájezdu (adresa, kontakt, voucher atd.)?
Odbavení zájezdu zasíláme klientům elektronicky emailem a to 2-3 týdny před odjezdem.

Je k dispozici delegát CK? S kým řešit případné potíže?
Ve středisku nepůsobí náš stálý delegát. Klienti s vlastní dopravou obdrží před zájezdem pokyny se všemi informacemi a kontakty spolu s číslem naší zákaznické linky, na kterou se mohou kdykoliv obrátit s dotazy či problémy.

 
Kdy je příjezd/odjezd?
Ubytování je možné v příjezdový den nejdříve po 16. hodině a na konci pobytu  je nutný odjezd nejpozději do 10 hodin (na recepcích jednotlivých ubytovacích kapacit také možnost domluvy i individuálního odjezdu např. o den dříve).

Co budeme potřebovat k uzavření cestovní smlouvy?
Jméno, příjmení, telefon, e-mail, vybraný zájezd, počet cestujících, vybrané ubytování a způsob dopravy (následně také kompletní jmenný seznam cestujících s daty narození).