Doprava

Snažíme se každoročně zlepšovat naše služby a to samé platí o autobusové dopravě. Mnoho našich klientů, včetně nás, pravidelně trpí při dlouhých cestách za krásami francouzských Alp, které patří v naší nabídce mezi nejoblíbenější. Jistou dávku nevýhody tohoto krásného koutu lyžařské Evropy nese poněkud delší vzdálenost oproti Rakousku či Itálii. Přes léto jsme tento handicap intenzivně řešili a s radostí vám oznamujeme, že se můžete těšit na pohodlnější cestu

Pro cestu do Rakouska nebo Itálie bohužel využít autobusové dopravy nelze. V případě větší skupiny Vám rádi autbus zařídíme, případně vytvoříme cenovou nabídku.

Pohodlná cesta do Francie autobusem  Vega Tour

Obstarali jsme pro vás přepravu moderními autobusy s maximálním stářím 5 let od léty prověřeného dopravce Vega Tour, který disponuje flotilou 150 autobusů a patří mezi největší dopravce v zemi. Překvapí vás více místa pro nohy, občerstvení a denní tisk pro zkrácení dlouhé chvíle. 

Opravdoví profíci za volantem

Velký důraz klademe na bezpečnost, proto jsou naši řidiči pravidelně školeni, domluví se anglicky a chovají se jako profesionálové. Lyžování nejen ve Francii se tak pro vás stane o mnoho pohodlnější bez zbytečného strašáku z dlouhé nepohodlné cesty. Vyzkoušejte to na vlastní kůži a vyražte s námi na letošní lyžovačku.

Jak probíhá cesta tam a z5?

Společně se zájezdem si objednáte i autobusovou dopravu. Jakmile budeme znát Vaše nástupní místo (od 4 osob prakticky kdekoliv po ČR, případně na jednom z 20 nástupních míst), dáme Vám vědět konečnou cenu jízdenky. Výše příplatků je odvozená od konkrétního nástupního místa, takže. např. z Brna je příplatek 400 Kč/os. 

Den odjezdu je vždy 1 den před zahájením pobytu = pátek. Z nástupního místa pojedete autobusem do Prahy, kde může dojít k přestupu do jiného autobusu (podle toho, do jakého střediska jedete). Přestup je na místě koordinován delegátem Vegatouru, na kterého je možné se obrátit v případě jakýchkoliv dotazů. Cca v 19:30 autobus vyjíždí z Prahy směr Francie. Po cestě můžete využít bezplatné wi-fi připojení, sledovat filmy nebo se jen tak usadit a užívat si pohodlí nového autobusu. Po cestě je k dispozici i palubní bufet s nabídkou teplých a studených nápojů (není v ceně jízdenky, nápoje se platí zvlášť). Autobusy jsou vybaveny WC a dělají pravidelné zastávky.

Do střediska přijede autobus v čase uvedeném u ceníku jednotlivých ubytování. Čas příjezdu ale může být posunut z důvodů dopravních komplikací na trase, nebo např. při nějaké živelné pohromě v podobě nenadálých přívalů sněhu atd. Řidiči Vás vždy vysadí tak blízko k Vašemu ubytování, jak je to možné a jak to místní dopravní situace umožní. Obvykle vznikne časová prodleva mezi příjezdem a otevřením recepce. 

Odjezd ze střediska probíhá vždy poslední den pobytu = v sobotu. Přibližný čas odjezdu najdete opět u ceníku jednotlivých ubytování, přesnější čas Vám bude sdělen prosřednitcvím sms zprávy den před odjezdem. Mezi odevzdáním klíčů od ubytování (Check-Outem) a příjezdem autobusu je, stejně jako při příjezdu, časová prodleva. Tento časový rozdíl může být i několik hodin a je způsoben Evropskou dohodou o práci osádek vozidel v mezinárodní silniční dopravě, která stanovuje přesná pravidla v počtu odřízených hodin a následných přestávek řidičů autobusů. Dalším důvodem je časová posloupnost cesty a organizace příjezdu (přijet ve 2 v noci do vlasti není nic příjemného, ani pohodlného). Berte tuto skutečnost prosím na vědomí a neváhejte se informovat o možnostech využití času před odjezedem ze střediska v CK.

Příjezd do ČR probíhá v ranních hodinách následujícího dne. Autobus nejprve přijede do Prahy. V případě jiného nástupního místa je možné, že budete přesedat na jiný autobus (stejně jako při cestě tam) a ten Vás potom odveze domů.