Víkendové lyžování

Víkendové lyžování

Nejlepší volby, jak neplýtvat dovolenou a přitom si suprově zajezdit

Víkendové lyžování

Zima a lyžování k sobě neodmyslitelně patří. Malí i velcí lyžaři a snowboardisti se na zimní pobyt na horách těší již od léta. Stejně jako se liší požadavky lyžařů na lyžařské středisko a ubytování, tak se liší i požadavky na délky pobytů. Někteří si nedovedou představit jiný než týdenní pobyt na horách a další zase upřednostňují absolvovat za zimu více víkendových lyžování a užít si tak více různých středisek. Možná i vám práce či jiné okolnosti zabrání v nadcházející zimní sezóně strávit celý týden na horách. Nezoufejte a prostudujte nabídky cestovní kanceláře PUXtravel.cz na lyžování o prodloužených víkendech. Protože i víkendové lyžování stojí za vyzkoušení a má své kouzlo.

vikendovelyzovani-1.png

Lyžaři, kteří preferují více víkendových lyžování v průběhu sezóny, mají díky tomu příležitost poznat různá lyžařská střediska. Dvou či třídenní lyžování je vhodné také pro ty, kdo mají malé děti, které nevydrží lyžovat celý týden. Výhodou víkendových lyžování či lyžování na prodloužený víkend také je, že lyžaři se mohou rozhodnout chvilku před termínem, podle nálady, volného času a sněhových podmínek, zda někam vyrazí. Rychlý výběr ubytování či zájezdu na víkendové lyžování je však samozřejmě možný pouze u víkendů, které nespadají do termínu jarních prázdnin nebo například do velikonočního data. Období těchto svátků a dovolených je tradičně obsazené již dlouho dopředu a majitelé ubytovacích zařízení preferují především týdenní pobyty. Výborné podmínky pro víkendové lyžování nabízí především rakouská lyžařská střediska.
vikendovelyzovani-2.jpg

Víkendové lyžování v Rakousku

Velké množství lyžařů a snowboardistů preferuje lyžování na prodloužený víkend v Rakousku. Cesta do rakouských středisek zabere pouze pár hodin jízdy autem nebo autobusem a zvolit si můžete z velké nabídky lyžařských areálů s různým počtem kilometrů. Víkendové lyžování v Rakousku vás potěší perfektně upravenými sjezdovkami všech obtížností, moderními a rychlými lanovkami a vleky a také kvalitními službami. Výhodou rakouských středisek je také existence společných skipasů, díky kterým máte možnost v průběhu víkendového lyžování navštívit i okolní střediska. Vyzkoušejte například víkendové lyžování v Zell am See, v Nassfeldu nebo třeba v nedalekém Kreischbergu.