Spolupráce s Freeski Academy Brno

30. 12. 2015 Sjezdové lyžování
Spolupráce s Freeski Academy Brno

Podporujeme mladé nadějné špunty se zájmem o lyžování. Hlavní pro nás nejsou výsledky nebo lyžařské umění, prioritou je pro nás podpora dětí při sportování a radost v dětských očích, když se jim něco povede. Díky aktivitám naší cestovní kanceláře PUXtravel.cz dokážeme dětem a dospělým z Freeski Academy Brno usnadnit cestování za sněhem, což nás skutečně baví. Mládí vpřed!

Freeski Academy Brno je lyžařský oddíl, jehož cílem je podpora a propagace lyžování mezi dětmi v okolí Brna. Zaměřují se hlavně na alpské disciplíny a akrobatické lyžování již od roku 2012. V roce 2013 přibylo do naší lyžařské rodiny i travní lyžování. Z FSA oddílu pochází například Tereza a Lukáš Vaculíkovi. Lukáš reprezentoval naši vlast v jízdě v boulích na OH ve Vancouveru v roce 2010 a Tereza i na OH v Soči 2014. Hlavním posláním Freeski Academy Brno je celkový rozvoj dítěte, který uplatní nejen při své sportovní činnosti, ale i v běžném životě. Snahou je dětem předat ty správné návyky, které zužitkují poté i ve škole, mezi kamarády a v dalších oblastech svého života. Při lyžařských výcvicích děti pilují lyžařskou techniku, ty zdatnější jízdu v brankách nebo boulích, či travních lyžích. FSA se pravidelně účastní různých závodů napříč republikou, aby si děti okusily závodní atmosféru a mohly porovnat své umění s ostatními. Základním úkolem je, aby lyžování děti bavilo, chodily s náma rádi na tréninky a různé akce i dlouho po tom, co vyrostou ze svých prvních přeskáčů a lyžování bylo součástí jejich života.

Při zahájení podpory s naší CK PUXtravel.cz byly uskutečněny první akce. Na začátek to byl suchý slalom v Kohoutovicích, který sloužil jako menší příprava na zimu. Doufáme, že po špatných zimách přijde zase konečně nějaká na sníh hojná a tato disciplína tak zůstane jenom veselým předsezónním zpestřením. Po důkladné prohlídce trati již následoval ostrý strart. Vypsány byly kategorie od nejmenších dětí až po dospělé matadory. Trať byla těžká, místy vydřená a kdo neměl pořádně naboušeno, ten občas ustřelil v zatáčce.

Druhá akce s podporou naší cestovní kaneláře PUXtravel.cz bylo soustředění na rakouském ledovci Pitztal. Počasí nám přálo a před naší návštěvou napadlo dokonce několik čísel nového sněhu a my jsme tak mohli využít tréninkové podmínky na maximum.V případě zájmu o další informace klikněte na Freeski Academy Brno nebo je sledujte na facebooku zde.