Lyžařská střediska v Itálii

08. 06. 2012 Lyžařské oblasti
Lyžařská střediska v Itálii

Překrásné scenérie Dolomit a vyžehlené sjezdovky


Součástí italských Alp je i horský masív Dolomity, který se rozkládá na severu Itálie. Dolomity jsou tvořeny menšími horskými celky, ve kterých se nachází různorodé skalní útvary, kterými se můžete kochat při jízdě na pečlivě upravených sjezdovkách. V Dolomitech narazíte na zamračené počasí opravdu jen málokdy. Celá oblast se může pochlubit až 300 slunečnými dny v roce. V italských lyžařských střediscích si tak užijete výborné lyžování se slunečným počasím. Chcete-li poznat i jiné než rakouské lyžování, ale nechce se vám cestovat příliš daleko? Pak vyzkoušejte jedno z italských lyžařských středisek z nabídky CK PUXtravel.cz.

Lyžování v lyžařských střediscích v Itálii

 

Zájezdy do italských středisek jsou u lyžařů a snowboardistů velmi poptávané a to především díky skvělému počasí a precizní upravenosti sjezdovek, ve které jsou Italové nejlepší na světě. Ze široké nabídky lyžařských středisek v Itálii si určitě vyberou vhodný rezort jak rodiny s dětmi, které hledají klidnější areál s nabídkou mírnějších tratí a kvalitním zázemím, tak i skupinky mladých a těch, kdo se chtějí bavit nejen na svahu, ale i po lyžování. Na náruživé lyžaře čekají velká střediska, která se ještě dají rozšířit díky různým typům skipasů. Během lyžování si určitě dopřejte pauzu a navštivte jednu z místních horských chat či restaurací, které vám nabídnou vynikající občerstvení za poměrně nízké ceny. Za ochutnání určitě stojí známý horký alko nápoj bombardino, který vám zpříjemní například opalování na terase. Na zájezdu do většiny italských lyžařských středisek se však připravte i na vyšší ceny za skipasy, což je dáno velkou poptávkou po lyžování v Itálii. Odměnou vám ovšem bude nezapomenutelné ježdění.
 

Ubytování a aprés-ski v italských lyžařských střediscích


Ve většině lyžařských středisek v Itálii jsou k dispozici jak apartmánové domy, tak i hotelové pokoje, kde budete mít i snídaně nebo dokonce polopenzi. Podle svých představ si tak můžete zvolit, jaký typ ubytování preferujete. Stejně tak v Itálii najdete ubytování, které se nachází nedaleko sjezdovek i ubytování na odlehlejším místě, kde budete mít dostatek soukromí a při dopravě k lanovkám můžete využít například skibus. Vzhledem k popularitě italských lyžařských středisek jsou i ceny ubytování spíše vyšší. V některých italských lyžařských střediscích je však absence velkokapacitních ubytovacích zařízení či větších rezidencí. Jestliže tedy plánujete zájezd do Itálie pro větší skupinku osob, pak je dobré vybírat ubytování co nejdříve.

Lyžařská střediska v Itálii nabízí i spoustu možností jak se zabavit po lyžování. Od bruslení na kluzišti přes výlet na sněžnicích až po paragliding nad lyžařským střediskem. Poměrně bohatá je i nabídka wellness center, která jsou většinou součástí hotelů.


 

PUXtravel pro Vás vybral nejlepší lyžařská střediska v Itálii:

 
  • Livigno: 115 km sjezdovek; kvalitní podmínky pro freeride; nachází se zde jeden z deseti nejlepších snowparků v Itálii; možnost nákupu v bezcelní zóně; Livigno je středisko pro opravdové lyžařské znalce.

   
  • Bormio: 50, 100 nebo 200 km sjezdovek dle vybraného skipasu; vynikající červená sjezdovka Stelvio, která byla i závodní tratí pro sjezd mužů při pořádání Mistrovství světa v Alpském lyžování; rychlé a moderní lanovky; historické lázeňské městečko Bormio láká k večerním procházkám.

   
  • Val di Sole/Madonna di Campiglio: až 150 km sjezdovek ve vzájemně propojených resortech; Marilleva/Folgarida s mírnějšími svahy pro rodiny s dětmi nebo začátečníky, Madonna di Campiglio pro sportovněji laděné lyžaře; skvělý Ursus snowpark pro vyznavače freeski a snwboardingu

   
  • Passo Tonale/Ponte di Legno:  100 km sjezdovek; parádní snowpark; sněhová jistota díky ledovci Presena; cenově výhodné balíčky ubytování + skipas; ubytování se nachází ve většině případů v blízkosti služeb.

   
  • Folgaria/Lavarone: 100 km sjezdovek; slunečné počasí a krásné výhledy do údolí i na okolní hory; 100% zasněžování; naprosto dokonalé středisko pro rodiny s dětmi, na které se cíleně zaměřuje a uzpůsobuje jim nabídku a služby.