Longboard závod SLIDE the rainbow JAM

01. 11. 2015 Ze světa závodů
Longboard závod SLIDE the rainbow JAM

Během léta se v Brně uskutečnil longboard závod, jehož jsme byli hrdým partnerem. Akce pro všechny milovníky prkýnek nakolečkách s názvem SLIDE the rainbow JAM, mrkněte na následujících řádcích, jak celá akce probíhala.

V sobotu 29.08. 2015 se na Duhové ulici uskutečnil první brněnský longboardový závod s názvem Slide Jam. Počasí nám od začátku přálo, jelikož už od ranních hodin pořádně pálilo sluníčko, tak silnice byla brzy slušně rozpálená, což hrálo do karet všem jezdcům na longboardu, kteří se sem přišli sklouznout. Od 7 hodin jsme trať obložili 150 balíky slámy, které sloužily jednak jako ochrana pro diváky, tak i jako ochrana pro případné padající jezdce.Drželi jsme se harmonogramu a od 8 jsme spustili registraci všech lngboard závodníků. Mezi prvními registrovanými nebyl nikdo jiný než brněnští nejmladší jezdci, kteří se už nemohli dočkat, až je pošleme na zavřenou silnici! Registrační stánek se postupně začínal plnit, skejťáci ladili poslední vychytávky na svých strojích a v 9 jsme oficiálně uzavřeli kopec a vypustili jsme ty nedočkavý longboard bestie na silnici a do minirampy! Zhruba do 11 hodin se počet registrovaných jezdců zvyšoval až na finální číslo 67 registrovaných jezdců, což je na první ročník podobné akce obrovský úspěch a moc nás potěšil tento vysoký zájem! Po 12 hodině se na trati začala pozvolna šířit vůně domácích burgerů a tak si téměř všichni jezdci postupně na chvíli oddechli a doplnili energii na odpolední soutěže o věcné ceny. 

Někdy po 1 hodině jsme vyhlásili první soutěž a to shazování kuželů ve slajdu, pak následovali nejdelší heel a toeside slajdy, poslední disciplína tohoto longboard klání byl slide slalom, který dal všem riderům nejvíc zabrat! Snažili jsme se soutěže pojmout trochu jiným způsobem než je zvykem, a tak jsme nehodnotili nejlepší výkony, ale největší snahu a dřinu a jelikož jsme měli dostatek větších i drobných cen, tak jsme se snažili odměnit každého, kdo se k nám přijel sklouznout! Po dobu celé akce nás s megafonem otravoval ukecaný komentátor Matyáš Osička, který se staral jak o pořádek tak o pořádnou srandu na startu! Večer jsme se s těmi, kteří zůstávali v Brně přes noc sešli v lužáneckém parku, aby sme pořádně oslavili úspěšný a zdárný průběh celé longboardové akce a po  horkým dnu se trochu zchladili!
 


 

Velké díky patří všem sponzorům - Longshopu za věcné ceny od Remember Collective a Restless Longboards, Evženu Fábkovi a PUXtravel.cz za finanční support, stánek a lehátka, File de Joie za funky wallride a libový burgery, Wood Under Foot za úžasnou minirampu, ségře za to jak se skvěle otáčela za barem a nenechala nikoho umřít žízní, milé zdravotnici, která za sobotu vyčistila nejednu odřeninu a všem traťovým maršálům, kteří na trať nepustili ani jedno auto a poctivě jezdcům čistili trať pod kolečkama!


Peace a vidíme se na další ročníku!