Kaprun, to je Rakousko!

02. 12. 2016 Lyžařská střediska
Kaprun, to je Rakousko!

Světoznámý resort Zell am See/Kaprun není jenom lyžování na ledovci Kitzsteinhorn. Je to zábava pro celou rodinu hned ve třech lokalitách se stejným skipasem! Téměř celoročně můžete lyžovat na Kaprunu (ledovec Kitzsteinhorn), který je jedním z nejblíže položených ledovců od ČR. Pro rodiny s dětmi nebo pro začátečníky je ideální Maiskogel, lyžařský areál v srdci městečka Kaprun. Pro náročné lyžaře je primárně určen areál na hoře Schmittenhöhe. Zde můžete na lyžích dojet až do centra malebného Zell am See. Celkově je pro nás nachystáno 138 km lyžařských tratí všech obtížností. A to není vše!


Nabídka střediska Zell am See/Kaprun

Tauern Spa

To je neuvěřitelných 48 000 m2 vodních a relaxačních radovánek. Jedno z nejmodernějších spa v Evropě! Ceny nejsou o moc vyšší než u Čechům známého Laa an der Thaya. Ale kvalita je nesrovnatelná. Ceník nabízí slevy jak pro seniory, tak pro rodiny s dětmi. Kromě centrální části s bazény, atrakcemi, místem pro odpočinek a občerstvení zde najdete i saunový a dětský svět! Já osobně jsem byl ohromen a určitě se sem hodlám při příští návštěvě střediska opět podívat.


Výhled z 3029 m. n. m.

 

To je nově otevřená atrakce na vrcholku ledovce Kitsteinhorn! Vyhlídková plošina s neuvěřitelným výhledem do okolí je nejvýše položený bod Salzburska. Nejenom to, ale i kinosál s panoramatickým promítáním vás během okamžiku vtáhne do přírody. Pokud si budete chtít vychutnat i kulinářské umění, neváhejte a nechte si naservírovat speciality rakouské kuchyně v 3000 m. n. m. položené Summit restaurant.


Vlastní zkušenosti

Musím říct, že Kaprun má své genius loci pevně dané a poměrně vtíravé. Ovšem v dobrém slova smyslu. Nejenom atraktivní lyžování s vynikajícím zázemím, ale i bohatý kulturní program mě skutečně vždy dostane. Navíc atraktivita neodpovídá ceně! Pokud hledáte, dá se najít zájezd za skutečně skvělé peníze. Nejvíce mě zde fascinuje Zell am See. Městečko na břehu jezera s báječnou horskou atmosférou. Získalo si mě především v loňské sezóně, kdy jsem byl svědkem exhibičního závodu ve slalomu uprostřed města. V křivolakých uličkách bylo koryto se sněhem, ve kterém závodili i ti nejlepší závodníci současnosti. A fotka Marca Giradelliho po závodě je k nezaplacení!

Residence Domizil

Standartní apartmánové ubytování za velmi dobrých cenových podmínek po celou sezonu. Nejbližší vlek (Lechnerberg) 300 metrů, lanovka k ledovci Kitzsteinhorn (Kaprun) vzdálena pouze 1 km (možno i na lyžích po zimní cestě) a lanovka Areitbahn v Schüttdorfu (Zel Am See) cca 6 km. Centrum Kaprunu 400 metrů, skibusová zastávka 300 metrů od domu, lázně Tauern Spa 2 km.

Apartmánový dům Salzachstraße
 

Apartmánový dům leží 400 m od centra Piesendorfu a 100 m od skibusové zastávky. Ubytování v tomto domě umožňuje donášku čerstvého pečiva.