Báječné tipy na rodinnou dovolenou v Rakousku s dětmi

08. 10. 2016 Lyžařské oblasti
Báječné tipy na rodinnou dovolenou v Rakousku s dětmi
V Rakousku naleznete desítky velkých i malých zimních středisek. Každé z nich je schopno poskytnout vyhovující zázemí pro rodiny s dětmi. Které resorty jsou však ty nejlepší? Vybrali jsme pro vás 3 oblasti, ve kterých se vaše rodinná dovolená stane nezapomenutelným zážitkem.

Kreischberg rodinná zábava kousek za hranicemi

 

Výhodou Kreischbergu je relativně snadná dopravní dostupnost, vždyť leží pouhých 385 km od Brna. Středisko má novou infrastrukturu, kde páteřní lanovky tvoří rychlé sedčky nebo kabinové lanovky. Celkem zde najdete 40 km sjezdových tratí. V Kreischbergu si děti užijí například na dráze pro snowtubing dlouhé 200 metrů, větší ocení možnost vyzkoušení měřeného slalomu mezi 20-ti brankami nebo měření rychlosti. Na vzdálenosti cca 100 metrů je vaším úkolem dosáhnout maximální rychlosti. Ti nejlepší to rozjedou až na 80 km/h. Velmi příjemné je zde i ubytování - Ferienpark. Moderní apartmány pro celou rodinu s možností vstupu do velkého bazénu, který je součástí komplexu. Plávání po lyžování je dokonalý relax a připraví tělo na další den na sjezdovce. Kreischberg je zkrátka dosud naplno neobjevený poklad Alp kousek za hranicemi.

 

Od jezera až na nejvyšší vyhlídku Salcburska

 

Mezi to nejlepší, co v zimě můžete v Rakousku navštívit, je oblast Zell am See. Na vině je krásná příroda a především perfektní zázemí pro rodiny s dětmi, díky kterému prožijete přímo pohádkovou dovolenou.

Zell am See je město, ležící v srdci Salcburska u jezera Zeller See, s jedinečnou atmosférou a krásným historickým jádrem. Přímo z něj vybíhají do kopců nad městem kabinové lanovky, aby vyvezly návštěvníky k sjezdovkám, rozprostírajícím se okolo vrcholku hory Schmittenhöhe. Těch je celkem 77 km. Děti určitě bude nejvíce zajímat dětský svět Schmidolin, nacházející se u restaurace Areitalm a nástupní stanice na Areitbahn II. Jde o místo, kde děti od 4 do 12 let najdou skutečný sněhový ráj. Krytý pojízdný pás, nejrůznější překážky, vyškolený personál a odpočinková zóna jsou zárukou opravdové kvality. O tom, jak to v dětském světě vypadá, se můžete podívat na jejich stránkách.

O zábavu je v Zell am See postaráno i v době mimo lyžování. Přímo ve městě se nachází krytý plavecký bazén a řada wellness center, kterým však dominuje obrovský lázeňský a relaxační komplex, moderní Tauern Spa. Najdete jej mezi Zell am See a Kaprunem, ve kterém kromě lanovky směřující na ledovec Kitzsteinhorn najdete i menší, dobře dostupný rodinný areál s mírnými sjezdovkami a pohodlnými lanovkami. Tato část střediska je ideálním místem pro lyžování s menšími dětmi.

Když už budete Zell am See, určitě nevynechejte ani zmíněný ledovec. Klidně jeďte v botách bez lyží a nechte se postupně vyvézt až do panoramatické restaurace ve výšce 3033 m, odkud je nádherný výhled do údolí. Děti určitě ocení i tunel ledovcem, který působí velmi magicky a kino promítající filmy o místní přírodě.

Ubytovat se můžete přímo v Zell am See. Je to ale zbytečné, jelikož ceny jsou zde o dost vyšší, než pár kilometrů odtud. Celá oblast je perfektně pokryta autobusovým spojením, a tak není důvod se strachovat ani v případě, že nechcete během dovolené řídit. Našim tajným tipem je ubytování v apartmánovém domě Salzachstrasse nebo residenci Domizil.


 

Slunečná perla Korutan - Nassfeld

 

Středisko plné sluníčka až na samotném jihu Rakouska, které se nachází vzdušnou čarou do 100 km od břehu sředozemního moře. To je korutanský Nassfeld, který se v posledních letech hodně zaměřuje na rodiny s dětmi. Celý areál je doslova prošpikován překvapeními pro děti. Speciálně upravené dobrodružné lesní cesty pro děti, funslope s jednoduchými překážkami, které vzbuzují nadšení u dětí i jejich rodičů. Sledujte cedule s označením "Nice Surprise" a těště se na další překvápko.

Hodně příjemným bonusem je také lyžování pro děti do 10-ti let ve vybraných termínech zdarma. Odrostlejší mládež určitě zaujme zdejší snowpark. Najdete zde příjemné ubytování například v penzionu Oberlach, který se hodí i pro větší skupiny díky společenské místnosti s možností výčepu českého piva. V Nassfeldu se rádi chlubí všelijakými nej - dokonce zde naměřili i největší počet hodin slunečného svitu v průběhu zimní sezóny z celých Alp. To už rozhodně stojí za návštěvu.

Ať už pojedete do Rakouska kamkoliv, vězte, že na děti jsou připraveni opravdu všude. Jen větší střediska mají tu výhodu, že kromě dětských školek a světů nabízejí pestřejší vyžití v podobě různých aktivit mimo sjezdovky. Poraďte se s námi. Pomůžeme vám vybrat vhodné středisko i ubytování tak, abyste za své peníze dostali opravdové maximum.